Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
tamichloe
9. nov 2011
baby,prosím vas,nejaky jednoduchy rychly marcipan,nie z cukrikov,ten so suš.mliekom...potrebujem tochu žlteho dik...
katy1979
9. nov 2011
@lusil2005 a zajtra ti volam teda dufam ak vsetko dobre dopadne tak okolo obeda by som sa mala motat v tvojom okoli
adka_praha
9. nov 2011
@dadka212 dakujem x-) idem pokukat, kde sa viac oplatia hmoty, ale mam moznost aj z ceskych stranok, ze zneuzijem oca alebo babku... 😃 😃 😃 tak ak by ste mali tip, kde splasim co najlacnejsie, budem vam rucicky, nozicky bozkavat... x-) som dnes otravna, co? :-| :-N
tamichloe
9. nov 2011
@dadka212 dik,to je dosť zložite
dadka212
9. nov 2011
@tamichloe čo je zložité? veď to len dáš do misky a premiešaš...
dm1
9. nov 2011
@lusil2005 no ale to ti vela zostane nie? ked budes robit rolady zvlast na rozne plnky sak minies toho ovela viac ako keby bola jedna nie? toto by som nerobila a stopla by som ich max. 2 plnky inak smola :-p .
lusil2005
9. nov 2011
@dm1 no idem im aspon zavolat ze tie dve bezlepkove nech sa zhodnu na jednej plnke... ]-(
tamichloe
9. nov 2011
@dadka212 veľa ingrediencii,ja už mam z 2och davok z cukrikov....ten marcipan mlieko sušene,cukor a neviem čo tam ešte ide...a ked mi ostane marcipan možem dať do mrazničky a použiť o mesiac????
tamichloe
9. nov 2011
@dadka212 ten sirup,to ani neviem čo je...
adul67
9. nov 2011
@dadka212 čo je PDT?pasta dama? :-|
dadka212
9. nov 2011
@tamichloe ten sirup tomu dáva elastickosť, dá sa použiť aj med....tak si zafarbi hmotu na žlto a nemusíš robiť mliečny 😉
yamahafazer
9. nov 2011
no ja som si akurat domodelovala a este idem pokracovat zas na druhu tortu zakedy mala spi a tie mafinky budem robit az na buduci tyzden lebo teraz vsetci v piatok donesu bonbonier na martina a moj ma aj meniny a narodky ma nabuduci tyzden v stredu tak az potom mu ich upeciem aspon sa nemusim nahanat
dadka212
9. nov 2011
@adul67 ano pasta dama
anibas
9. nov 2011
@adka_praha ja poťahujem z PDT, na modelovanie Velvet resp. Flower - nevidím v týchto rozdiel 😉
tamichloe
9. nov 2011
@dadka212 už ked mam hotovu bielu,možem ju ešte zafarbiť na žlto??myslim že už sa to rovnomerne nezafarbííí..
dadka212
9. nov 2011
@tamichloe pravdaže môžeš...zafarbí sa ti to, všetky to tak robíme treba poriadne premiesiť v rukách, len ak robíš s mmf tak s farbou opatrne 😉
daducha
9. nov 2011
@lusil2005 a ty si suhlasila s rôznymi plnkami 😕 😕 😕 ? Osobne by som im dala na vyber medzi dvomi a nech sa dohodnu .Ak uz mas tak, drzim palce nech sa podaria 😉 .
mia114
9. nov 2011
ahojte, dakujem za vsetky like x-) x-)
ja uz druhy den nic nerobim len peciem a poviem Vam,z e uz ma to nebavi :-N 😃 😃
nastatsie su deti v skolke tak mam klud pri tom,. ale mam pocit,ze je toho nejak vela,a pritom nieje, peciem tortu mojej nellke k narodeninam, mojej mamine, kamaratovi, a k tomu este som piekla tie muffiny a zajtra peciem dalsie.takze toho nieje nejak vela, ale nejak mi to tento krat strasne trva vsetko :-N teraz dumam nad tym ako spravit k hradu vezicky, z cesta sa to nejak nedalo, cele sa to rozpadavalo, tak asi bduem musiet spravit cele z marcipanu, ten hrat nieje velky len 11x11cm, tak snad to pojde spravit z toho marcoipanu, ked tak dam dovnutra taku hrubsiu spajlu.
tamichloe
9. nov 2011
@dadka212 myslela som,že sa to može farbiť,len ked sa to topi v mikrovlnke...prečo opatrne?treba menej farby?a možem to uskladniť potom v mrazničke?ked mi ostane??dakujem za pomoc x-) x-)
dadka212
9. nov 2011
@tamichloe nemusíš iba v mrazničke, kludne aj vonku, veď je tam len cukor a cukríky 😉 a opatrne preto, lebo ak tam dáš vela farby, bude sa ti to drobiť...
reruna
9. nov 2011
@anibas mě přijde ten SFF že lépe schne, než ten SFV, ale není to zase až tak velký rozdíl
tamichloe
9. nov 2011
@dadka212 aha x-) aj ked davam gelovu..?
dadka212
9. nov 2011
@tamichloe to je úplne jedno akú farbu používaš....
daducha
9. nov 2011
@lusil2005 este ma napadlo,neviem ci ti baby pisali, no mamina ked upecie roladu,teda ten plat cesta,tak tak ako je na peciacom papieri-)ale najprv ho odlepi a naspät nato polozi),polozi na vlhku utierku a tak zroluje( bez plnky ) .Staci 10 min.Potom ked to naplni a zase zroluje, tak sa nepolame 😉
tamichloe
9. nov 2011
@daducha nie nepolame...ja vyklopim piškotu,pocukrujem utierku čistučku x-) x-) a zrolkujem
lamps
9. nov 2011
ahojte šikuľky, potrebujem vedieť váš názor, či toto, čo som vytvorila môžem nazvať vílou Zvonilkou 😃. Chcem od vás vedieť, či sa na ňu aspoň trochu podobá :-N
adka_praha
9. nov 2011
@lamps podla mna sa podoba 😉 x-)
eliska22
9. nov 2011
@lamps krásna víla x-) podobá sa 🙂
lamps
9. nov 2011
@adka_praha
@eliska22 ďakujem dievčence, len je chudera bosá, nejak sa mi nedalo ju obuť, aby tie topánky vyzerali tak, ako majú, aj nohu som jej dolámala, tak bude chudera bosá sedieť v tráve 😃.