• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

baby,prosím vas,nejaky jednoduchy rychly marcipan,nie z cukrikov,ten so suš.mliekom...potrebujem tochu žlteho dik...
9. nov 2011 o 12:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 a zajtra ti volam teda dufam ak vsetko dobre dopadne tak okolo obeda by som sa mala motat v tvojom okoli
9. nov 2011 o 12:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 dakujem :dizzy_face: idem pokukat, kde sa viac oplatia hmoty, ale mam moznost aj z ceskych stranok, ze zneuzijem oca alebo babku... :grinning: :grinning: :grinning: tak ak by ste mali tip, kde splasim co najlacnejsie, budem vam rucicky, nozicky bozkavat... :dizzy_face: som dnes otravna, co? :unamused: :sweat_smile:
9. nov 2011 o 12:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dadka212 dik,to je dosť zložite
9. nov 2011 o 12:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tamichloe čo je zložité? veď to len dáš do misky a premiešaš...
9. nov 2011 o 12:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 no ale to ti vela zostane nie? ked budes robit rolady zvlast na rozne plnky sak minies toho ovela viac ako keby bola jedna nie? toto by som nerobila a stopla by som ich max. 2 plnky inak smola :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
9. nov 2011 o 13:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 no idem im aspon zavolat ze tie dve bezlepkove nech sa zhodnu na jednej plnke... :angry:
9. nov 2011 o 13:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 veľa ingrediencii,ja už mam z 2och davok z cukrikov....ten marcipan mlieko sušene,cukor a neviem čo tam ešte ide...a ked mi ostane marcipan možem dať do mrazničky a použiť o mesiac????
9. nov 2011 o 13:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 ten sirup,to ani neviem čo je...
9. nov 2011 o 13:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 čo je PDT?pasta dama? :unamused:
9. nov 2011 o 13:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tamichloe ten sirup tomu dáva elastickosť, dá sa použiť aj med....tak si zafarbi hmotu na žlto a nemusíš robiť mliečny :wink:
9. nov 2011 o 13:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ja som si akurat domodelovala a este idem pokracovat zas na druhu tortu zakedy mala spi a tie mafinky budem robit az na buduci tyzden lebo teraz vsetci v piatok donesu bonbonier na martina a moj ma aj meniny a narodky ma nabuduci tyzden v stredu tak az potom mu ich upeciem aspon sa nemusim nahanat
9. nov 2011 o 13:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adul67 ano pasta dama
9. nov 2011 o 13:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adka_praha ja poťahujem z PDT, na modelovanie Velvet resp. Flower - nevidím v týchto rozdiel :wink:
9. nov 2011 o 13:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 už ked mam hotovu bielu,možem ju ešte zafarbiť na žlto??myslim že už sa to rovnomerne nezafarbííí..
9. nov 2011 o 13:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tamichloe pravdaže môžeš...zafarbí sa ti to, všetky to tak robíme treba poriadne premiesiť v rukách, len ak robíš s mmf tak s farbou opatrne :wink:
9. nov 2011 o 13:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 a ty si suhlasila s rôznymi plnkami :fearful: :fearful: :fearful: ? Osobne by som im dala na vyber medzi dvomi a nech sa dohodnu .Ak uz mas tak, drzim palce nech sa podaria :wink: .
9. nov 2011 o 13:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, dakujem za vsetky like :dizzy_face: :dizzy_face:
ja uz druhy den nic nerobim len peciem a poviem Vam,z e uz ma to nebavi :sweat_smile: :grinning: :grinning:
nastatsie su deti v skolke tak mam klud pri tom,. ale mam pocit,ze je toho nejak vela,a pritom nieje, peciem tortu mojej nellke k narodeninam, mojej mamine, kamaratovi, a k tomu este som piekla tie muffiny a zajtra peciem dalsie.takze toho nieje nejak vela, ale nejak mi to tento krat strasne trva vsetko :sweat_smile: teraz dumam nad tym ako spravit k hradu vezicky, z cesta sa to nejak nedalo, cele sa to rozpadavalo, tak asi bduem musiet spravit cele z marcipanu, ten hrat nieje velky len 11x11cm, tak snad to pojde spravit z toho marcoipanu, ked tak dam dovnutra taku hrubsiu spajlu.
9. nov 2011 o 13:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 myslela som,že sa to može farbiť,len ked sa to topi v mikrovlnke...prečo opatrne?treba menej farby?a možem to uskladniť potom v mrazničke?ked mi ostane??dakujem za pomoc :dizzy_face: :dizzy_face:
9. nov 2011 o 13:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tamichloe nemusíš iba v mrazničke, kludne aj vonku, veď je tam len cukor a cukríky :wink: a opatrne preto, lebo ak tam dáš vela farby, bude sa ti to drobiť...
9. nov 2011 o 13:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas mě přijde ten SFF že lépe schne, než ten SFV, ale není to zase až tak velký rozdíl
9. nov 2011 o 13:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dadka212 aha :dizzy_face: aj ked davam gelovu..?
9. nov 2011 o 13:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tamichloe to je úplne jedno akú farbu používaš....
9. nov 2011 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 este ma napadlo,neviem ci ti baby pisali, no mamina ked upecie roladu,teda ten plat cesta,tak tak ako je na peciacom papieri-)ale najprv ho odlepi a naspät nato polozi),polozi na vlhku utierku a tak zroluje( bez plnky ) .Staci 10 min.Potom ked to naplni a zase zroluje, tak sa nepolame :wink:
9. nov 2011 o 13:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daducha nie nepolame...ja vyklopim piškotu,pocukrujem utierku čistučku :dizzy_face: :dizzy_face: a zrolkujem
9. nov 2011 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte šikuľky, potrebujem vedieť váš názor, či toto, čo som vytvorila môžem nazvať vílou Zvonilkou :grinning:. Chcem od vás vedieť, či sa na ňu aspoň trochu podobá :sweat_smile:
9. nov 2011 o 14:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (27)
@lamps podla mna sa podoba :wink: :dizzy_face:
9. nov 2011 o 14:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps krásna víla :dizzy_face: podobá sa :slight_smile:
9. nov 2011 o 14:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adka_praha
@eliska22 ďakujem dievčence, len je chudera bosá, nejak sa mi nedalo ju obuť, aby tie topánky vyzerali tak, ako majú, aj nohu som jej dolámala, tak bude chudera bosá sedieť v tráve :grinning:.
9. nov 2011 o 14:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok