Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
10. nov 2011

@dm1 teda to je nádhera, to bych chtěla taky jednou umět, ale to dělá asi tou glazurou, že to má tak hladký, ne?

vecernicci
10. nov 2011

@zuziq tak to jsou pořádný kozyyy 😉

mrka2
10. nov 2011

@dm1 je to skutocne nadherne,ale na to treba mat talent 😖 kreslit veru nevie hoci kto tak krasne. ja teda ani nahodou.

mariann2
10. nov 2011

@dm1 to je krása, ja som teda nikdy medovníčky nepiekla, ale teraz už sa chystám, isto to nebude ani z ďaleka také krásne, ale som navnadená z tých krásnych fotiek
@vecernicci ty si tu dávala foto tvojich medovníkových vencov, veľmi sa mi páčili, môžem ťa poprosiť, vložíš ich ešte raz, ak by ti to nevadilo, rada by som sa inšpirovala
a pridávam svoju dnešnú tortu pre milovníka i-phone 🙂

dm1
10. nov 2011

@vecernicci tusim pisala ze klasika bielkovou. Vela bab tak robi a ma to krasne hladke. Treba tu spravnu hustotu trafit. Som rada ze som vas navnadila babule ja dopekam svietniky uz len dokoncit torty nech mam kedy zdobit 😵

yamahafazer
10. nov 2011

baby vam ide TOM lebo mne dnes akosi nefunguje maju zas oni niake problemy?

mrka2
10. nov 2011

@yamahafazer na FB maju odkaz Ospravedlnujeme sa za vypadok stranky Torty od mamy. je len docasny, o spusteni stranky vas budeme informovat. Dakujeme za pochopenie.

ziizii
10. nov 2011

@mia1111 Ahojky 🙂 prosim co to je cokina?-cokolada? 😕 ak ano aka znacka?dik

mrka2
10. nov 2011

@mariann2 😲 😲 😲 to si malovala tie stvorceky? vaau parada!

kiaora
10. nov 2011

Caute baby, nemam cas citat celu temu, ak by ste boli zlate a napisali mi recept na nejaku rychlu a dobru tortu, ktoru chcem obtiahnut marcipanom + aj recept ako vyrobit marcipan? budem Vam vsetkym moc moc VDACNA!! 😉

yamahafazer
10. nov 2011

@mrka2 ani neviem ,ze su aj na facb dakujem ti za info 🙂

mrka2
10. nov 2011

@kiaora odporucam mramorovy korpus http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=17&t... a ked to chces rychle,tak si kup uz hotovy marcipan, mas ich v internetovych obchodoch,alebo su aj kamenne obchody,len neviem,odkial si. alebo na prvej strane mas z cukrikov marschmallows recept na marcos.

lusil2005
10. nov 2011

@vecernicci bielkovou polevou to mas tiez krasne hladke. ked chces aby sa to lesklo, neried vodou ale citronovu stavou. 😉

mia1111
10. nov 2011

@ziizii - áno, čokoláda, akákoľvek značka 😉

lusil2005
10. nov 2011

@vecernicci aj toto je robenie normal bielkovou polevou http://lusilka.webgarden.cz/image/13834588

tamichloe
10. nov 2011

@lussy23 dakujem

tamichloe
10. nov 2011

@eliska22 😵 dakujem,aj som,je aj chutnaaa,robila som mramorovy korpus 😵

kiaora
10. nov 2011

@mrka2 recept znie lakavo, urcite vyskusam...hotovy marcipan poznam, aj v tescu ho maju, len som chcela vyskusat domaci, dik za odpoved 😎

bzucinka2
10. nov 2011

@lusil2005 zlatko a ked malujes parnicky vacsiu plochu bielou, tak si urobis okraj a potom to ako stetcom ci ako vyfarbis? vtedy mas redsiu tu polevu? 😉

adul67
10. nov 2011

ahojte potrebujem poradit mam robit tortu s logom dukla trenčín ako na to?mam to logo vytlačene na papieri a ako to mam dat na potahovku vystrihnut s papira a potom obkreslit na potahovku ?ak mate nejaky lepšiu fintu prosím... ☹

livia76
10. nov 2011

@dm1 fakt super 😉

livia76
10. nov 2011

@mia114 veeľmi milunké, hneď by som sa o týždeň inšpirovala, ale žiaľ moja dcéra chce len Jeesie z Toy story škodaaaaaaaaaaaa 😉

lukika
10. nov 2011

@dm1 teda fakt krásne tmá ta pani tie medovníkové vence isto sa aj tebe podaria ty si šikovná
@lusil2005 krásny ten veniec aj svietnik čistá precízna práca

lusil2005
10. nov 2011

@bzucinka2 ano, urobim si konturu normalnou polevou, a cast polevy si rozriedim citronovou stavou tak, aby sa krasne rozlievala do hladka, ale zas tak aby nepretekala cez tu knoturu. nanasam malou lyzickou, alebo ked su vacsie detaily, tak stetcom. ale to len vlastne usmernujes kade sa ma ta poleva rozliat.

vecernicci
10. nov 2011

@mariann2 jasně, že ti je sem dám, budu ráda, když se bude někdo inspirovat 😉
@lusil2005 díky za radu, zkusím ředit citr. šťávou a máš nádherný perníčky a svícínky 🙂 🙂

a zase pár mých výtvorů, čím dýl je dělám tím mi to jde líp 😉

jakelina
10. nov 2011

@vecernicci máš je nádherné. 😉

vecernicci
10. nov 2011

@jakelina děkujííí, už jich mám hotových strašně moc, ještě, že si je postupně berou, protože i tak máme všude perníčky a věnce 😉 a hlavně uhlídat děti, aby se mi do toho nepustily, protože proč by jedli jen upečené, když mi můžou vzít i ozdobené, ty chutnají líp 😀 😉

vera_vila
10. nov 2011

Holky, tak dneska jsem byla v cukrárně a hádejte, za kolik ta měli perníkové adventvní věnce? A podotýkám, že jen s čajovými svíčkami a nějakou mašličkou a lehce zdobené... Za 320,00 Kč... Nevím teda, jak moc se to prodává a jestli to za tu cenu někdo koupí, ale to já si radši udělám za pár korun sama... Takže na vánočních trzích v Praze si myslím, že 250,00 Kč za kus bude i málo.. že tam by se to dalo prodat i za víc...

mrka2
10. nov 2011

@vecernicci tie su uzasne 😵

vecernicci
10. nov 2011

@vera_vila já je tady u nás v Hradci prodávám za 250 a berou je lidi jako diví, v tý Pze určitě tak za 400 by se dali, když já jsem na tohle blbá a neumím si říct o peníze, teď mám krabičku 50 perníčků zdobených a nevím, co zi za ně říct 😒 tchyně říkala, že aspoň 5 kč za kus, ale mně přijde hodně 250 kč za 50 perníčků 😉
@mrka2 díky moc, snažím se zdokonalovat 😉