Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

cessy
23. feb 2010

heni jasne ze stacia aj tie praskove, ale take pekne farby nimi nedocieli ☹

henikav1
23. feb 2010

cessy, ved zato som pisala ze na jedno pecenie sa jej neoplati

cessy
23. feb 2010

heni to mas veru pravdu 😉

henikav1
23. feb 2010

od zajtra musim do prace, sice je maly stale chory, ale ja mam narok len na dva dni. Dnes som chcela nieco vyskusat s tych novych pomocok aj s kamoskou, ale nebolo mi nejako dobre tak sme to odlozili, mozno na vikend. Tak som hodila aspon chlebik piect, brioska nam uz dochadza. Mnam tak mi tu krasne vyvoniava

klara_klara
23. feb 2010

baby chcem sa spytat, ako uskladnujete to cesto z nmarshmallows, lebo ja v chladnicke a v sackoch, ale mam pocit ze mi pachne trosku zvlastne, nemate s tym skusenost, pachlo vam to cesto niekedy?

petusko
24. feb 2010

ahojte kocky 🙂
chystam sa robit prvu tortu potahovanu s hmotou z MMF, kvetinky som uz natrenovala 😅
chcem sa spytat, ci sa nieco stane, ked ju urobim nakomplet uz v piatok vecer, v sobotu cestujem a oslava je v nedelu. vydrzi to v pohode?

cessy
24. feb 2010

klara ja tiez davam do sackov a potom este do plastovej krabicky, mne nijako nepachlo, voniaalo stale ako tie cukriky

cessy
24. feb 2010

petusko a myslim ze ti to uplne v pohode vydrzi.....ved niektore pecu od stredy, potahuju v piatok a jedia v nedelu...tak myslim ze sa nic nestane

tinatulipanko
24. feb 2010

baby a kde objednavate ten parcipan ? da sa to aj cez net ?

petusko
24. feb 2010

cessy, dakujem 🙂 😉
nejde o nic mimoriadne, to len sestre chcem pre potesenie taku malicku urobit, sama som zvedava, ci sa to vobec podari. ak ano, hodim foto. aj ked teda na tie vase umelecke diela zdaleka nemam. 😅
pekny slnecny den prajem 🙂

alionuska
24. feb 2010

Klara ,klara..mne nepachlo,lebo ja mam jednu specialnu chladnicku cisto iba na torty! 😀 😀 tam to vonia... 🙂
Tinatulipanko,tato marschmallow sa objednat neda,robime si ich doma,tie hmoty,ale su vseliake ine na predaj... 😉

tinatulipanko
24. feb 2010

citala som si spatne a tie torty co tu robite su naadherne. Fakt, klobuk dole. Ja rada peciem, ale v zivote som taketo nieco nerobila. A prave preto sa chystam mame na narodeniny uplne najednoduhsiu marcipanivu tortu .
Bude mat narodeniny za 2 tyzdne, tak zacinam zistovat ako to mozem upiect a ci to vobec zvladnem 😀
Mozete mi poradit nieco jednoduche a pekne, a este aj dobre 😵 😵 , A ktory marcipan sa najjednoduhsie spracuvava pre novacikov ?

cessy
24. feb 2010

http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p...

ja najblizsie idem tuto vyskusat 😉

tinatulipanko
24. feb 2010

Cessy, dakujem, uz som ulozila stranku . Musim zistit co bude pre mna najednoduhsie pre mna a co najmenej pokazim 🙂 Ja sa tak tesim, ked budem piect moju prvu parcipanovu tortu.

cessy
24. feb 2010

tina ja som uplne prvu potahovala s mmf a dalo sa. aj potom par dalsich. este som vyskusala K2, ale ta sa mi nepacila, tento WI co som teraz objednala je taky fain pruzny...no uvidim 😉

cessy
24. feb 2010

tinka a nie parcipanovu, ale marcipanovu 😉

anibas
24. feb 2010

Ahojte, ja som chcela tiež nejakú kupovanú hmotu vyskúšať. Ale ked som videla aké veľdiela Ali robí z obyčajného MMF, tak nič nekupujem a budem trénovať. Včera som sa hrala s plastelínou, skúšala som hlavičku.

tinatulipanko
24. feb 2010

takze by som mala zacat s MMF , super a co to je ? a ako to pripravim ?
Cessy , co bola Tvoja marcipanova torta ? 😀

cessy
24. feb 2010

anibas ja skusam aj ine potahove hmoty koli chuti a aj chcem skusit ako sa s ktorymi pracuje 😉
nepovedala som ze mmf je zle......na mmf nedam dopustiť 😅

anibas
24. feb 2010

Cessy - Ahááá, mna ani nenapadlo, že pre chuť, ja som zameraná na dizajn, aj ked veci z gum pasty sa robia asi lepšie, aspon podľa videí na youtube.

tina: na prvej strane máš recept, pozor na cukor - len považský a skús si prečítať pár strán diskusie, sú tu nejaké rady 😉 😉 😉 😉

cessy
24. feb 2010

cessy lebo to mmf je dost sladke a u nas to moc nejde.. ☹ ....a ja to aj koli tym postavickam a kvetinkam skusam 🙂

neurologia
24. feb 2010

hehehehe ja som si uz tiez kupila plastelinu a modelujem....skusam....

ked vas tak citam tak mam chut zas nieco piect baby ved to je ako droga....sakra....

hejdita
24. feb 2010

ahojte 🙂

v prvej rade gratulujem sofi za vyhru mne osobne sa tvoja torta pacila najviac....samozrejme ze aj ostatnych boli pekne ale tato mi vyrazila dych aj mamke sa paacila krasna jednoducha a predsa mala nieco do seba 😉

a este chcem sa opytat robim z MMF ruzicky - trenujem a jako sa s tym hram tak sa mi zda ze sa mi straca pruznost co myslite pomohlo by do toho zamesat treba dva tri bonbony roztopene??? 😅 😕

neurologia
24. feb 2010

hejdita nad tym som minule premyslala aj ja ci sa tam moze takto zamiesat...tak som zvedava na odpoved...

hejdita
24. feb 2010

a este aku pruznost to ma mat.....jako celkovo uz som robila mmf a prave do jdeneho som dala skoro kg a do druheho menej.....pruzne to bolo ale neviem presne nelepila sa ale ked som rozvalkala na ruzicky tak sa mi tie kraje stejne popraskali a tie lupienky neboli celistve.....cim to je? ja tam nedavam oriesok cery te to tym? ze to neije take ? lebo uz som tu videla vela krasnych ruziciek a celistvych z MMF este raz dakujem za odpoved 😅 😵

janulabj
24. feb 2010

Ahojte,minulý týždeň som Vás prosila o tip na nejakú tortu pre lekára,ďakujem za rady,a tu je moj výtvor,moja druhá torta v živote.Stále Vás čítam a zberám takto info a za to dík.papa.prvá bola hrozná trhalo sa mmi to ,ale neva,už sa teším na ďalšiu.papa
http://www.facebook.com/album.php?aid=16647&id=...

anibas
24. feb 2010

Neu: Ali písala, že môže sa cukrík domiešať, ja radšej dávam menej cukru, pretože ked s MMF pracujem, tak stále podsypávam, alebo ruky mastím cerou. Podľa kvietku.

llumka
24. feb 2010

Ahojte,dnes ma prosila kamaratka aby som urobila tortu na krstiny a v piatok musi byt hotova.nechala na mne aky korpus plnka atd.
jej predstava je nieco podobne ako toto http://www.tortyodmamy.sk/files_to/images/Obráz...

ja som bielu hmotu nikdy nerobila,mam urobit ml.marcipan za 10 min a pridat belobu od wiltonu?bude biela?alebo radsej kupim WI?

torta bude cestovat v piatok do partizanskeho z ba a v sobotu krstiny.aku plnku a korpus by ste dali?
ja rozmyslam orechovy korpus,marh.lekvar a karamel.krem co poviete?

tinatulipanko
24. feb 2010

veru citam a citam a je tu kopec inforamcii, uz sa tesim, ked sa pochvalim s prvou tortou 🙂 , len aby bolo s cim.
Kolko vam trva spravit jednu "jednoduhsiu tortu " ?