Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
11. nov 2011

@dadka212 nádherná 😅

lamps
11. nov 2011

moje dve práve dokončené tortičky 😅.

pipka
11. nov 2011

kto to tu hladal tie baterkove sviecky? 😕 😉 ja som ich dnes kupila v KiK 😎 dva kusy za 1€ 😵

ale pilku stale nemam ☹ ☹ uz som obehala tri tesca a nikde ju nemali ☹ fnuk ☹
Bratislavcanky, ak ju niekde objavite, nekupite mi? 😕 ja si pre nu pridem 😅 😉

reruna
11. nov 2011

Nádherné dorty taky přibyly, fakt krása 🙂
My jsme dneska pekli ten adventní věnec a ze zbytku perníčky a skoro všechno jsme už i sežrali 😀 věnec jsem zachránila, ale ještě není nazdobený, jsem zvědavá, jak se mi to povede, když tak to taky sníme.... 😀
@vecernicci jo jo, původní fotku mi stopli 😠

livia76
11. nov 2011

@dadka212 aj mne prišla práve pred pár dňami,normálne som si ,,ušúľala" valček, natlačila som ho tam, vrch zarovnala nechlala 😉 na pár hod.zatvrdnúť, von to išlo v pohode

vinka
11. nov 2011

Baby čo,s tou postielkou mi nikto nepomôže? 😢 😢 😢 😢 😢 😢

mia1111
11. nov 2011

@zdenallicka - jeeeeeej, vieš čo sa stalo? Robila som poriadok medzi uloženými tortami a našla som podobnú, ako si robila ty, ale teda podľa mňa tá tvoja je krajšiaaaaaaaaaaaaaaaa 😵

mia1111
11. nov 2011

@vinka - ja vôbec ani netuším ☹

mia1111
11. nov 2011

@lamps kráááááásnučké sú obidve 😵 😵 😵

mizulienka
11. nov 2011

@daducha dakujem, ze si si nasla cas, urcite vyskusam 🙂

broucek2
11. nov 2011

holky, kdyby se některé hodilo. http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=440&... Bohužel já nemohu, protože máme rodinnou oslavu mimo Prahu a bratr jiný víkend nemůže

mizulienka
11. nov 2011

@daducha este ohladne celshapes, ked davas hmotu do formy a pritlacas prstami, pouzivas nejaky tuk alebo solamyl?

daducha
11. nov 2011

@mizulienka vôbec nic, iba tym foliovym prstom 😀 .Ale ked uz by si chcela tak urcite solamyl

mizulienka
11. nov 2011

@daducha dakujem uz skusam 🙂 dam vediet potom 🙂

ziizii
11. nov 2011

@dadka212 dakujem dadka, a davas do jogurtovej aj nejake ovocie?a ake mnozstvo stuzovaca?

ziizii
11. nov 2011

@dadka212 ta Minie je uzasna 🙂 🙂 🙂..este k tej jogurtovej kolko slahacky?250G?33%? dik

mizulienka
11. nov 2011

dievcata, ked robite kvety na drotiku a mate uz hotovu kyticu, to iba tak polozite na tortu, alebo ako to upevnujete? viem, asi hlupa otazka, ale ja netusim 😕 😉

anibas
11. nov 2011

@mizulienka ja zapichnem limonádovú slamku do torty a do nej nastrkám drotikovanú kyticu

anibas
11. nov 2011

@ziizii 3x 250 ml šľahačky a 3x 150 jogurt 😉

dada78
11. nov 2011

@bianka1 takto mám napísaný korpus od @vinka :
4 bielka ušľahať so 120g kryš.cukru , 4 žĺtka so 120g práš.cukru a 1 dcl vody a 1 van.cukor
Potom do žĺtkov pridať 1,5 lyžice oleja a 1 prášok do pečiva, 250g hlad.múky
Piecť vo vyhriatej rúre pri 150°C
Fakt môžem odporučiť ! 😵 😵 😵 😵
@vecernicci nemáš niekde záložkovaný koláč so salkovou plnkou,čo si minule hodila ako tip, nemohla som sa k nemu dopracovať, tak som improvizovala 😝 už si k receptom nebudem písať len odkiaľ mám zdroj ale asi aj číslo stránky na MK 😅 😀 😀 😀 😀

pristela
11. nov 2011

@dada78 myslíš tieto http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=14484&use... ? ja som si ich ulozila len potrebujem niekoho kto mi ich upecie 😝

dada78
11. nov 2011

@pristela ďakujem, si poklad ♥, prídi k nám, som to trošku vylepšila, piškóty som namáčala v uvarenom kapučíne a ešte na lekvár som dala pokrájané banány 😝 zajtra poprskám čokoládou lebo dnes už nebolo kedy 😅 😕

pristela
11. nov 2011

@dada78 saakris , až som sa kukla odkial si 😀 😀 😀 😀 😀

vera_vila
11. nov 2011

Tak já mám dortík připravený na zítřejší potahování... Doufám, že tu barvu do cukrárny dovezou opravdu hned ráno, abych to stihla vše dodělat a nebylo auto bez kol... Teda, ale vzala jsem si velké sousto... A to je to auto jen plochý a ne 3D, jak jsem měla původně v plánu...

lusil2005
11. nov 2011

Ahojte zienky... prave som skoncila svoju marcipanovu put na stuzkovu... poviem vam - uz nikdy viac. Ani nevladzem docitat, dialo sa tu nieco dolezite? 😀

katy1979
12. nov 2011

@lusil2005 dolezite su tvoje fotky dievca

pristela
12. nov 2011

@lusil2005 nenapínaj a davaj holka davaj 😝 😝 😝

dm1
12. nov 2011

aj ja chcem vidiet fotoooooooo

baby nestiham este jednu musim dorobit a absolutne som bez fantazie ma to byt torta pre chlapceka okruhla a na vrchu len polozena herna konzola. Ta je OK ale ako ozdobit tortu????? vrrrr som myslela ze sak ma hadam nieco napadne a nist nechodi 😲 😔

lusil2005
12. nov 2011

Baby... neuverite, ja som to nestihla odfotit... dufam ze oni to cvakli. aj ked - myslim ze ani nebolo moc co :/

pristela
12. nov 2011

@dm1 Dani teda to mas oriesok 😖 nic ma nenapada poradit 😖 mozno ju nechat len cistu a dole dat okolo miesto trebars peral tie tlacitka z konzoly, sipky atd.

@lusil2005 si ty normálna????? pockaj , dostaneš na prdel! som sa tesila 😢