Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuzana124
12. nov 2011

@yamahafazer ďakujem 🙂 Ja som ho robila tak že zo štvorcových plátov som si vyrezala telo foťáku, tuším som tam mala 3xkorpus a 2xplnka, oblé časti som dotvarovala orezkami a punčovinou, a keď som mala telo naplnené tak kraje som orezala aby boli oblé, a objektív som robila z rolády. Potom som zvlášť potiahla telo a zvlášť objektív, a radielkom som vytvarovala niektoré tvary teda také tie zárezy. Pridávam aj nejaké fotky z netu čo som našla a podľa čoho som robila. Ja som poťahovala čiernym marcipánom, tu poťahovaný bielym.

zuzana124
12. nov 2011
lusil2005
12. nov 2011

@pristela Co ti sisi teta? ved je krasna! modelovany by bol super, ale zas toto imneurobi kazdy... 😀 a ten spodok je perfektny! naozaj je mila ta torticka.

vinka
12. nov 2011

@anibas ale mi klesá.mám taký pocit.No ved mi má sestra zavolať či sa nemení.Bo ju budem musieť ísť opraviť ešte dnes večer. 😝

vinka
12. nov 2011

@pristela si mysleli,že idyú do cukrárne-.A bežne máš drobáky.Aj mne 15 eur platila 50-kou.Musela ísť zmeniť lebo som nemala.Ale mám zas stálu zákazničku ktorá volá,že kedy príde a furt sa spýta na cenu.A donesie stále presne.Nevadí,že nedá tringelt som rada,že nemusím špekulovať kde zmením. 🙂

bzucinka2
12. nov 2011

@livia76 ty brdo, ina makacka -P
@mariann2 super a co si ich niecim striekala, ze sa tak lesknu 🙂

zuzana124
12. nov 2011

baby nemáte nejakú overenú ananásovú plnku ale aby aj dlho vydržala lebo mám objenávku na 17.11. ale jesť ju budú až 19-20.11 tak aby im vydržala keďže ju budem musieť mať hotovú už 16.11 lebo 17.11 cestujeme ku známym na západ.

zuzana124
12. nov 2011

@pristela synček mal pravdu, je nádhernááááá 🙂 🙂

bzucinka2
12. nov 2011

@vinka nemovi prislo nevolno? 😀

anibas
12. nov 2011

@pristela má pravdu - kráásna je 😵 😵

anibas
12. nov 2011

@zuzana124 nádherné tortičky a tá čerešňová je na akú príležitosť ?

dm1
12. nov 2011

@anibas aj ja vacsinou zaokruhlujem pekne nadol mm mi za to nadava 🤐 a vacsinou si vsetci chcu dat vydat to len teraz tak bolo ale potesilo 😵

zuzana124
12. nov 2011

@anibas ďakujem, je to na ples na ktorom sa bude krstiť v poradí už 5 cd-čko folklórnej skupiny čerešeň. V tej skupine spieva aj moja švagrinka, takže dneska ideme plesať 🙂

dadka212
12. nov 2011

@pristela špongia je krásna, mne syn tiež stále frfle, čo robím zle 😀 preto sa niekedy aj bojím odovzdať torty aby sa páčili krpcom, lebo ak majú doma takého ako ja, tak nájdu kopu chýb 😅
@bzucinka teda pekne si sa popasovala s tou dopravnou...aj ostatné sú krásne 🙂

akme
12. nov 2011

baby krásne torty ste urobili
@anibas nádherné akú hmotu máš tu geishu ked je taka pekná červená
@dm1 Danka prosím Ťa ty máš skúsenosť s piping gélom keď ním budem lepiť ochidejku podla gabikanav na jednom drôtiku je dosť veľká drôtik som nedala bude mi to držať na boku torty alebo mám zo zadu radšej ešte prilepiť drôtik
@pristela veď je nádherná

dm1
12. nov 2011

baby mam hadam prvykrat objednavku na 25 pre babu a mozem urobit aku chcem a ja teraz od radosti neviem co skor 😅 . Ale zase ma mat len 3kg takze nejaky odvaz to nebude. Nemate nejake krasne ulozene?

dm1
12. nov 2011

@akme no ono je istejsie ked je to na drotiku ale mne to na jednom nikdy nedrzalo 😝 . Takze ja som dala taky kusok hmoty navlhcila dala na tortu a este gelom potrela a orchidejku prilepila

dadka212
12. nov 2011

@zuzana124 krásne tortry a ten foťák wau 😵
@vecernicci krásny tomáš 😉
@lamps ja ani neviem ako by som sa zachovala, keby len tak odišiel...sila niektorí si myslia asi, že to robíme, len aby sme si ich mohli odfotiť 😝 ja vždy ako dávam tortu poviem hneď cenu...

dadka212
12. nov 2011

@janulkamartinko krásna tortička taká veselá 😉

janulkamartinko
12. nov 2011

@anibas Prekrasne waw 🙂
@pristela kraaaaaasna 🙂

akme
12. nov 2011

@dm1 ako myslíš kúsok hmoty? normálne z vygulanej hmoty trebas štvorček ten nalepiť a nan až nalepiť orchidejku? mna porazí orchidejky hotové a neviem ako ich nacapiť na tortu pomoc chcem robiť túto tortu, ale v červeno bielom

lussy23
12. nov 2011

@havi - nádherná torta @lamps - prekrásne @dadka212 - nádherná. a ten obrázok. Waw.
@vinka - ja som to zliepala glazúrou. Držalo to.
@sofi07 - krásne medovníčky
@adka_praha - krásna
@katulkaaaaaa - krásnučká
@livia76 to načo toľko písmenok???? to robíte pre nejakých medikov? (keď tie lieky)?
@mariann2 - prenádherné torty a tie dukátiky sú ako naozajstné
@yamahafazer - úžasná, taká akčná

@dm1 krásne torty

vecernicci
12. nov 2011

@pristela koukám, že maldej má víc rozumu než ty 😀 vždyť je nádherná 😉
@anibas krásný dortíky, ten soudek a gejša prostě nádhera

lussy23
12. nov 2011

@maca77 krása @vinka - krásnučké @zklimekova - nádhera @broucek2 - krasnučké @vecernicci . krásna @janulkamartinko - krásnučké @eliska22 - nádherná tortička @zuzana124 - prekrásne, ten foťák nemá chybu
@pristela - úžasná torta @anibas - nádherná, hlavne tá gejša

pristela
12. nov 2011

Holky vy ste moje slniečka 😅 mooc dakujem , idem ja makat na tej pracovni 😠 dnes sa fakt dari, neocakavane problemy su tu a ja zaas musim vymyslat ako co inak urobit, ani sproste policky mi nemozu drzat na tomto dome hrôzy 😠 😠

anibas
12. nov 2011

@akme to je PDT + červená extra gelovka+ hnedá+ žltá + ivory - zmiešala som zbytky hmoty a dofarbovala

dadka212
12. nov 2011

@pristela v tomto menšom formáte na MK tortička nevynikne ale ako som ju videla na FB waaau nádhernááá 😵 😵

dm1
12. nov 2011

@akme neboj bude drzat len to tam dlhsie pritlac. Alebo zriedenou potahovkou rozpustenou

livia76
12. nov 2011

@lussy23 ale to je na stužkovú 33 minitortičiek s nadpisom ..pre a meno... + na hlavnú tortu... nieje pre medikov, ale tému si vybrali oni, vraj stále blicujú, triedna je z nich na psychiatriu" takže téma Psychiatria 😀 😀 😀

lussy23
12. nov 2011

@livia76 😀 to vás obdivujem, že ste sa nato dali. To naša majsterka dostala ponuku spraviť veľkú rubikovú kocku a asi 30 malých, s pomiešanými štvorčekmi. Hneď to odmietla. No nakoniec sa na to dala, no robila poskladané kocky. =)