• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@maxjolie veď uvidíš :wink:
13. nov 2011 o 18:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 presne to su artistry!!! a nektore z nich by som brala vsetkymi desiatimi!!! @daducha mozem sa aj ja pridat? urcite by som nieco brala. aj ten kostolik co zhana @dm by bolo super dat urobit!!! :astonished:
13. nov 2011 o 18:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 Dani ty si tusim hladala vykrajovacku kostolik, alebo sa mylim? :unamused:
tu som nieco take videla

http://juditcakesart.eu/index.php?main_page=product_info&cPath=2_201&products_id=346
13. nov 2011 o 18:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka dakujem ale ten mam je strasne malicka :frowning2: . Chcela som vacsi a s tou vezickou v strede. Bol aj na tych svietnikoch co som davala pre inspiraciu
13. nov 2011 o 18:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babulky, myslim ze dokaze urobit cokolvek,on mal zivnost a dodaval pre ceskych predajcov.Uz ma 82 rokov a chce s tym skoncit tak si musime svihnut :grinning: .Artistri tu siluet sadu mam original, tak to viem obkreslit a dat mu ja,tiez mam take tie 3 slzicky.Vsetko ostatne co by ste chceli mi musite poslat v origos velkosti ako chcete.Nemam cas to vsetko zväcsovat a prekreslovat.Tak mi to skuste dat vediet tak do 23.-24. 11. a potom mu to dorucim.Len neviem ci to stihne do Vianoc,tak radsej s tym ratajte az po.NO dumajte,dumajte ale nie ze vydumete kazda po 10 :grinning: ,pride o ruky :grinning: .Skuste hlavne tie co su fakt drahe :wink:

@mizulienka ta trava je super
13. nov 2011 o 19:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@daducha aj ja by som chcela,tak sa tiez pripojim ,idem podumat co by som chcela a inak dakujem ze si nam takuto moznost ponukla :wink:
13. nov 2011 o 19:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daducha to co mam ja nakres tych artristry tak tam su aj rozmery tak to by slo :wink: . Ostatne si skusim nakreslit a poslem ti
13. nov 2011 o 19:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenv jej, snad vás brzo pustí, hlavně a´t se malej uzdraví a pak budeš zase péct!
13. nov 2011 o 19:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vecernicci krásné perníčky :slight_smile: u nás byl jarmark a prodávali tam takové malé perníčky nazdobené 2 zabalené za 15,-Kč, a k tomu si děti mohly nazdobit samy perníčky polevou zaadarmo
13. nov 2011 o 20:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daducha ozaj a ako bolo na stretku? vy ste mali to stretko s Juliou, ze? ake to bolo? naucila si sa nieco? aka je? :wink: :wink:
13. nov 2011 o 20:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 ta čokoláda v Lidli i u nás je už jen v tom světlejším obale, ale je to ta stejná, pořád má přes 50% kakaa a dokonce má lepší složení, než předtím, nemá žádná éčka, už jsem s ní dělala, neboj se toho
@maca77 to kakao v Kauflandu je nějaké jiné že? minule jsem ho kupovala a bylo super tmavě hnědé, jako to co bývalo kdysi v Lidlu, ale teď jsem ho koupila po nějaké době znovu a to je úplně normální světlé kakao :frowning2: takže koupím asi to Holandské kakao, to je tmavší...
13. nov 2011 o 20:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 - krásnučké
@katulkaaaaaa - krása
13. nov 2011 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna super si ma potesila bo som sa bala ze uz aj to pokazili :zipper_mouth:
13. nov 2011 o 20:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 ahoj, už dlouho obdivuji vaše dílka, která jsou překrásná, také občas peču, ale spíše dorty s máslovým krémem. Přečetla jsem si, že sháníte vykrajovačky. Já si objednávám na www.dortformy.cz, nevím ,jestli tam mají přesně tohle, ale já mám od nich třeba vykrajovátka na celou perníkovou chaloupku a pečící formy. Výrobky mají moc pěkné.
13. nov 2011 o 20:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 no já jsem se taky nejdřív lekla, ale prostudovala jsem složení a zkusila a je dobrá, ale to kakao mě štve....
13. nov 2011 o 20:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna presne aj mne sa to stalo s tym kakaom z Kauflandu. pred tym krasne tmave, uz som mala len trochu,tak som musela otvorit novy balik a dosypujem a totalne svetlejsie. a ta ista znacka. normalne som mala sok :confused: najviac tmave sa mi zda z Jednoty to ich Coop. :pensive:
13. nov 2011 o 20:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jitule23 dakujem za pochvalu a za tip ale zial ten kostolik nemaju :cry: . Oni ho vyrabali priamo Malatkovi a ti s tym skoncili. Velky mat budem tak maly tam vyrobit a bude hotovo :slight_smile:
13. nov 2011 o 20:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No tak pridávam moju ďalšiu tortičku - bola pre manžela so švagrom k ich narodkám - sú milovníci vína.
Je tvarohovo ríbezľová. robila som ju tak, aby manžel netušil o žiadnej torte, čo znamená, že včera večer keď išiel spať som ju natierala maslom, dnes som mu nedala šancu a dôvod ísť do chladničky, aby ju nenašiel a keď o pol druhej s drobcom zaľahlo začala som robiť postavičky a poťah torty. Všetko som musela zmáknuť do tretej kým prišla rodinka - takže to bol pre mňa zaberák.
13. nov 2011 o 20:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (43)
@zuba tá je krásna :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
13. nov 2011 o 20:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuba jeeeej super sa podarila. Manzel bol prekvapeny co? a slana ako? podarila sa?
13. nov 2011 o 20:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 kdy jsou v Brně trhy? měla bych tam být cca od 22., takže bych se tam i stavila. Kostelík taky nutně chci koupit a menší bych raději
13. nov 2011 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@broucek2 pisala mi ze od 25.11 na zelnom trhu v brne maju byt aj vianocne trhy a ze tam. Prosim prosim pozri mi ho tam ak by bol a dalo by sa poslat sestre mojej v CR bolo by to supeeer :dizzy_face:
13. nov 2011 o 21:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daducha a poslala by jsi i do ČR? Nebylo by pak nejlepší sem hodit všechny vzora, co se ti sejdou a každý by napsal, co che a bylo by toho aspoň víc kusů od jednoho druhu.
13. nov 2011 o 21:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 určitě se tam stavím, mám to možnost i necht poslat známou po Slovensku, protože její mamka je z Blavy a občas tam jezdí
13. nov 2011 o 21:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maca77 fifinka je prenádherná
13. nov 2011 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte
Konecne deti spia, a ja mam volno po dost narocnom tyzdni, kedy som nejak toho nestihala. Vy ste toho straaasne moc popisali a napiekli, ani neviem ci to vsetko stihnem precitat.
skusim teda prejist par stran dozadu apocitat vas :slight_smile:
Zatial sa vas opytam ci nemate nejaky recept na nugatovu plnku??
13. nov 2011 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 ak môžem poradiť tak to boli pravdepodobne nákresy od p. Filipa z ČR a jedná sa buď o tieto ornamenty http://www.cukrardekor.sk/cukrardekor/eshop/17-1-Vykrajovacky-formicky-trubicky/16-2-sady/5/708-Ornamenty-vykrajovacky-14-ks , ale skôr o siluety, ktoré sú obojstranné, keďže majú ostré obe strany http://www.cukrardekor.sk/cukrardekor/eshop/17-1-Vykrajovacky-formicky-trubicky/16-2-sady/5/709-Siluety-obojstranne-vykrajovacky-11-ks . Chýbajú mi však v tých sadách tie zúbkované vetvičky.
13. nov 2011 o 21:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuba no tak to si mala fajny zaberak. ale torta sa ti super podarila za tak kratky cas :confused: parada! :slight_smile:
13. nov 2011 o 21:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babule ďakujem

@mrka2 no hlavne som sa hrozne bála postavičiek, lebo to sú moje prvé
@dm1 no slaná bola deň pred tým, ale tá nevyzerá až tak dobre - to bol ešte väčší frmol, lebo keď prišli naši tak som akurát dávala posledné poschodia a narýchlo a krivo som ju orezala, syr sa tiež nerozvaľkával podľa mojich predstáv a na nejaké extra dozdobenie nebol, čas, ale aj s tej bol drahý prekvapený a chutila. Ale radšej už budem robiť sladké torty :slight_smile:
13. nov 2011 o 21:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok