Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
13. nov 2011

@maxjolie veď uvidíš 😉

lusil2005
13. nov 2011

@dm1 presne to su artistry!!! a nektore z nich by som brala vsetkymi desiatimi!!! @daducha mozem sa aj ja pridat? urcite by som nieco brala. aj ten kostolik co zhana @dm by bolo super dat urobit!!! 😲

mizulienka
13. nov 2011

@dm1 Dani ty si tusim hladala vykrajovacku kostolik, alebo sa mylim? 😒
tu som nieco take videla

http://juditcakesart.eu/index.php?main_page=pro...

dm1
13. nov 2011

@mizulienka dakujem ale ten mam je strasne malicka ☹ . Chcela som vacsi a s tou vezickou v strede. Bol aj na tych svietnikoch co som davala pre inspiraciu

mizulienka
13. nov 2011

@daducha mozno nieco take by som chcela
http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho...
http://juditcakesart.eu/index.php?main_page=pro...
tuto travu by som chcela tak max 5-6cm

@dm1 aha tak nic 🙂

daducha
13. nov 2011

babulky, myslim ze dokaze urobit cokolvek,on mal zivnost a dodaval pre ceskych predajcov.Uz ma 82 rokov a chce s tym skoncit tak si musime svihnut 😀 .Artistri tu siluet sadu mam original, tak to viem obkreslit a dat mu ja,tiez mam take tie 3 slzicky.Vsetko ostatne co by ste chceli mi musite poslat v origos velkosti ako chcete.Nemam cas to vsetko zväcsovat a prekreslovat.Tak mi to skuste dat vediet tak do 23.-24. 11. a potom mu to dorucim.Len neviem ci to stihne do Vianoc,tak radsej s tym ratajte az po.NO dumajte,dumajte ale nie ze vydumete kazda po 10 😀 ,pride o ruky 😀 .Skuste hlavne tie co su fakt drahe 😉

@mizulienka ta trava je super

miciatko
13. nov 2011

@daducha aj ja by som chcela,tak sa tiez pripojim ,idem podumat co by som chcela a inak dakujem ze si nam takuto moznost ponukla 😉

dm1
13. nov 2011

@daducha to co mam ja nakres tych artristry tak tam su aj rozmery tak to by slo 😉 . Ostatne si skusim nakreslit a poslem ti

reruna
13. nov 2011

@alenv jej, snad vás brzo pustí, hlavně a´t se malej uzdraví a pak budeš zase péct!

reruna
13. nov 2011

@vecernicci krásné perníčky 🙂 u nás byl jarmark a prodávali tam takové malé perníčky nazdobené 2 zabalené za 15,-Kč, a k tomu si děti mohly nazdobit samy perníčky polevou zaadarmo

mizulienka
13. nov 2011

@daducha ozaj a ako bolo na stretku? vy ste mali to stretko s Juliou, ze? ake to bolo? naucila si sa nieco? aka je? 😉 😉

reruna
13. nov 2011

@dm1 ta čokoláda v Lidli i u nás je už jen v tom světlejším obale, ale je to ta stejná, pořád má přes 50% kakaa a dokonce má lepší složení, než předtím, nemá žádná éčka, už jsem s ní dělala, neboj se toho
@maca77 to kakao v Kauflandu je nějaké jiné že? minule jsem ho kupovala a bylo super tmavě hnědé, jako to co bývalo kdysi v Lidlu, ale teď jsem ho koupila po nějaké době znovu a to je úplně normální světlé kakao ☹ takže koupím asi to Holandské kakao, to je tmavší...

lussy23
13. nov 2011

@eliska22 - krásnučké
@katulkaaaaaa - krása

dm1
13. nov 2011

@reruna super si ma potesila bo som sa bala ze uz aj to pokazili 🤐

jitule23
13. nov 2011

@dm1 ahoj, už dlouho obdivuji vaše dílka, která jsou překrásná, také občas peču, ale spíše dorty s máslovým krémem. Přečetla jsem si, že sháníte vykrajovačky. Já si objednávám na www.dortformy.cz, nevím ,jestli tam mají přesně tohle, ale já mám od nich třeba vykrajovátka na celou perníkovou chaloupku a pečící formy. Výrobky mají moc pěkné.

reruna
13. nov 2011

@dm1 no já jsem se taky nejdřív lekla, ale prostudovala jsem složení a zkusila a je dobrá, ale to kakao mě štve....

mrka2
13. nov 2011

@reruna presne aj mne sa to stalo s tym kakaom z Kauflandu. pred tym krasne tmave, uz som mala len trochu,tak som musela otvorit novy balik a dosypujem a totalne svetlejsie. a ta ista znacka. normalne som mala sok 😕 najviac tmave sa mi zda z Jednoty to ich Coop. 😔

dm1
13. nov 2011

@jitule23 dakujem za pochvalu a za tip ale zial ten kostolik nemaju 😢 . Oni ho vyrabali priamo Malatkovi a ti s tym skoncili. Velky mat budem tak maly tam vyrobit a bude hotovo 🙂

zuba
13. nov 2011

No tak pridávam moju ďalšiu tortičku - bola pre manžela so švagrom k ich narodkám - sú milovníci vína.
Je tvarohovo ríbezľová. robila som ju tak, aby manžel netušil o žiadnej torte, čo znamená, že včera večer keď išiel spať som ju natierala maslom, dnes som mu nedala šancu a dôvod ísť do chladničky, aby ju nenašiel a keď o pol druhej s drobcom zaľahlo začala som robiť postavičky a poťah torty. Všetko som musela zmáknuť do tretej kým prišla rodinka - takže to bol pre mňa zaberák.

lamps
13. nov 2011

@zuba tá je krásna 😅 😅 😅

dm1
13. nov 2011

@zuba jeeeej super sa podarila. Manzel bol prekvapeny co? a slana ako? podarila sa?

broucek2
13. nov 2011

@dm1 kdy jsou v Brně trhy? měla bych tam být cca od 22., takže bych se tam i stavila. Kostelík taky nutně chci koupit a menší bych raději

dm1
13. nov 2011

@broucek2 pisala mi ze od 25.11 na zelnom trhu v brne maju byt aj vianocne trhy a ze tam. Prosim prosim pozri mi ho tam ak by bol a dalo by sa poslat sestre mojej v CR bolo by to supeeer 😵

broucek2
13. nov 2011

@daducha a poslala by jsi i do ČR? Nebylo by pak nejlepší sem hodit všechny vzora, co se ti sejdou a každý by napsal, co che a bylo by toho aspoň víc kusů od jednoho druhu.

broucek2
13. nov 2011

@dm1 určitě se tam stavím, mám to možnost i necht poslat známou po Slovensku, protože její mamka je z Blavy a občas tam jezdí

zuba
13. nov 2011

@maca77 fifinka je prenádherná

mia114
13. nov 2011

Ahojte
Konecne deti spia, a ja mam volno po dost narocnom tyzdni, kedy som nejak toho nestihala. Vy ste toho straaasne moc popisali a napiekli, ani neviem ci to vsetko stihnem precitat.
skusim teda prejist par stran dozadu apocitat vas 🙂
Zatial sa vas opytam ci nemate nejaky recept na nugatovu plnku??

alinka871
13. nov 2011

@lusil2005 ak môžem poradiť tak to boli pravdepodobne nákresy od p. Filipa z ČR a jedná sa buď o tieto ornamenty http://www.cukrardekor.sk/cukrardekor/eshop/17-... , ale skôr o siluety, ktoré sú obojstranné, keďže majú ostré obe strany http://www.cukrardekor.sk/cukrardekor/eshop/17-... . Chýbajú mi však v tých sadách tie zúbkované vetvičky.

mrka2
13. nov 2011

@zuba no tak to si mala fajny zaberak. ale torta sa ti super podarila za tak kratky cas 😕 parada! 🙂

zuba
13. nov 2011

babule ďakujem

@mrka2 no hlavne som sa hrozne bála postavičiek, lebo to sú moje prvé
@dm1 no slaná bola deň pred tým, ale tá nevyzerá až tak dobre - to bol ešte väčší frmol, lebo keď prišli naši tak som akurát dávala posledné poschodia a narýchlo a krivo som ju orezala, syr sa tiež nerozvaľkával podľa mojich predstáv a na nejaké extra dozdobenie nebol, čas, ale aj s tej bol drahý prekvapený a chutila. Ale radšej už budem robiť sladké torty 🙂