• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

16. decembra 2017 
@lusil2005 krása :dizzy_face: tebe tak dobre deti spia v noci ? ja keby som aj chcela v noci piecť, tak nemôžem, lebo mne malá nespáva :frowning2:
14. nov 2011 o 09:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby co peciete pernicky, môzem Vas poprosit o osvedceny recept? Aby sa aj jest dali,nielen na okrasu.Ste ma tak navnadili ze idem skusat zdobenie.Uz rok mam doma Royal icing tak ho musim spotrebovat lebo mu aj zaruka skonci :grinning: .
Dakujeeeem :dizzy_face:
14. nov 2011 o 09:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@akme ja som robila presne podla receptu do 26formy a to som raz prerezala, takže som ten korpus robila na 2x a mala som 4 pláty 3x plnka...plnky som urobila viac, my lúbime vela plnky :wink:
14. nov 2011 o 09:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna moc děkuji! A prosím, jaký děláš korpus? Mě napadl ořechový, že to je klasika. Hodilo by se i piškotové těsto?
Zkusím ten ze sušeného mléko. Ještě jednou moc děkuji!:slight_smile:
14. nov 2011 o 09:53  •  2 deti - čaká bábätko, termín má v júni 2010  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miruska76 náhodou jsou perfektní, jak by řekl manža akorát do ruky :grinning: :grinning:
14. nov 2011 o 09:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@maly_strom já dělám taky ten ze sušeného mléka a nikdo nic jiného nechce, všem chutná :wink:
14. nov 2011 o 09:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
http://www.ulozto.sk/live/8356013/12-masa-a-medved-hranica-na-zahradke-avi

inak, toto su vyborne rozpravky...Masa a medved....a teraz sa daju stiahnut aj tu.....nasa cela rodina sa už cely rok na nich bavime a teraz prisli nove casti......

viem, že je to mimo temy, ale to su tak super rozpravky aj pre malych aj pre velkych...že to davam ako tip na vianocny darcek
14. nov 2011 o 09:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@maly_strom já dělám většinou mramorový korpus, ale můžeš udělat i obyčejný piškot
14. nov 2011 o 09:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 děkuji. Vyzkouším, snad to zvládnu:slight_smile:
14. nov 2011 o 10:00  •  2 deti - čaká bábätko, termín má v júni 2010  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte... nadherne torticky ste popridavali... ja stale cakam na verdikt sobotnajsej torty... uz zacinam byt vazne nervozna... a este vraveli, ze by chceli na stvrtok polovnicku asi... no kto vie, ci este vobec budu nieco chciet... :unamused:
14. nov 2011 o 10:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ještě sjem se chtěla zeptat, ten krém je lepší dělat den dopředu?
14. nov 2011 o 10:03  •  2 deti - čaká bábätko, termín má v júni 2010  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mima595 idem hned pozriet, dakujem za tip :slight_smile:

baby neviete mi prosim poradit s tou tortou pre manzela, odchadza z prace a ja neviem aky motiv...rozmyslam, ze iba taku kruhovo bodkovanu vo farbach ich loga...robi v danone.
14. nov 2011 o 10:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
14. nov 2011 o 10:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daducha ja som robila teraz prvy krat podla @sofi07, tu je recept
http://www.tortyamedovniky.estranky.sk/clanky/oblubene-recepty/medovniky

mam ich zatial este len v chladnicke, zajtra ich budem robit, tak som zvedava :slight_smile:
14. nov 2011 o 10:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka já mám uloženou takovouhle,strašně se mi líbí
14. nov 2011 o 10:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@daducha já mám stejný recept jako lusil2005, 40 dkg hladké mouky, 14 dkg cukru moučka,10 dkg tuku, 2 vejce, sodu, perníkové koření, já místo toho dávám prášek do perníku, a dvě lžíce medu :wink:
14. nov 2011 o 10:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maly_strom korpus: na 1 vejce, 20 g polohrubé mouky, 10 g mletých ořechů a 30 g cukru krystal. Dělá se jako piškot, tj. sníh z vajec, pak postupně cukr, žloutky a na konec mouku a ořechy.
krém: 3 celá vejce, 20 dkg krystalu, 2-3 pruhy čokolády; vše šleháme ve vodní lázni asi ¼ hod. až hmota zhoustne. Nechá se vychladnout do vlažna.
Rozetřít 25 dkg másla do pěny, vlažnou hmotu po trochách zašlehat do másla. Do krému se dá po částech zamíchat ¼ l ušlehané neslazené šlehačky
mléčný marcipán: http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=11&t=4

Snad pomůže aspoň něco
14. nov 2011 o 11:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Perníčky
56 dkg hladké mouky, 25 dkg mletého cukru, 10 dkg medu, 5 dkg změklého másla, 3 celá vejce, 1 dkg jedlé sody.
Přidáme koření: hřebíček (7 ks), trochu skořice, citrónovou kůru, vanilku (vanilkový cukr), badián (3 ks) – koření dávám víc .- podle chuti a vůně.
Vše se dobře vyválí, dělají se tvary večer, druhý den se peče. Plech jemně potřít máslem, teplota pečení 115oC. Po upečení se ještě horké perníčky potřou rozšlehaným celým vejcem.
Poleva:
25 dkg cukru – 2 x přesít, 1 bílek, citrónová šťáva
14. nov 2011 o 11:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vecernicci ty sa zlesujes stale viac a viac :slight_smile:
14. nov 2011 o 11:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katy1979 juj ale som si musela par krat klepnut po prstoch aby som tu tortu nenacala bez zdobenia :sweat_smile: ostala mi mascarpone plnka z tej stuzkovej, a aj trochu cokoladovej, tak som to minula :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@dm1 dani presne si trafila klinec po hlavicke!!!!! :grinning: :grinning: :grinning:
@renuna nakoniec som zohnala ten valcek tu u nas. je perfektny, super sa s nim robi!
14. nov 2011 o 11:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 no spia ako spia. ked som isla o tretej spat, maly sa akurat zobudil. nastastie po nakojeni zaspal, ale uz o pol siestej bol hore. tak tu dnes chodim ako matoha :sweat_smile:
@anibas ale ono sa to da ked to robim pre nas, takze preto ze chcem. horsie je ked to robim preto ze musim :zipper_mouth: to uz sa robi tazsie... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. nov 2011 o 11:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Juj baby, pruser!!! Mam objednavku na tridsiadku pre babu, a vsetko nechavaju na mna. Akurat plnka ma byt coko. A ja asi nebudem do 25. spavat!!!! Teraz neviem od dobroty co skor!!!! Kyticu kvetov? Artistry? Sugarveil? Ani len farbu mi nechcu povedat!!!! :grinning:
14. nov 2011 o 11:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kočky toto sú tie guľaté kvety - tie vypichovače ? a ten najmenší je to ten mini kvietok?
http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/eshop/7-1-Pomocky-na-marcipan/40-2-Vypichovace/5/1368-Kvetina-gulata-sada-4ks
ja ich ešte nemám a idem si tu objednávať abecedu, tak by som chcela aj tieto kvety, všetky ich tu máte len ja nie :grinning:
14. nov 2011 o 12:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 děkuji, to potěší :wink:
14. nov 2011 o 12:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 ee, to su take tie ine kvietky. taketo:
14. nov 2011 o 12:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@lusil2005 tak to máš teda dilema :wink: mně se líbí tahle, jednoduchá, ale krásná
14. nov 2011 o 12:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lusil2005 myslím tieto na tejto fotke, to nie je to isté? :confused:
neviem kto túto tortu robil, ale viem, že niektorá z Vás, tak som si požičala fotku :wink:
14. nov 2011 o 12:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@eliska22 ee tie su ine. a ani to niesu vypichovace. a su vacsie. :sweat_smile:
14. nov 2011 o 12:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jaaa si asi zas na seba upletiem bic, a urobim kvetinac s orchideami :confused:
14. nov 2011 o 12:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 ahááááá, tak tie väčšie mám, čo nie sú vypichovače :sweat_smile: díky idem hľadať inde, lebo ani tú abecedu nakoniec nemajú :unamused: ja som zvedavá, kde objednám a čo mi nakoniec príde :grinning:
14. nov 2011 o 12:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok