Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
14. nov 2011

@lusil2005 krása 😵 tebe tak dobre deti spia v noci ? ja keby som aj chcela v noci piecť, tak nemôžem, lebo mne malá nespáva ☹

daducha
14. nov 2011

Baby co peciete pernicky, môzem Vas poprosit o osvedceny recept? Aby sa aj jest dali,nielen na okrasu.Ste ma tak navnadili ze idem skusat zdobenie.Uz rok mam doma Royal icing tak ho musim spotrebovat lebo mu aj zaruka skonci 😀 .
Dakujeeeem 😵

dadka212
14. nov 2011

@akme ja som robila presne podla receptu do 26formy a to som raz prerezala, takže som ten korpus robila na 2x a mala som 4 pláty 3x plnka...plnky som urobila viac, my lúbime vela plnky 😉

maly_strom
14. nov 2011

@reruna moc děkuji! A prosím, jaký děláš korpus? Mě napadl ořechový, že to je klasika. Hodilo by se i piškotové těsto?
Zkusím ten ze sušeného mléko. Ještě jednou moc děkuji!🙂

vecernicci
14. nov 2011

@miruska76 náhodou jsou perfektní, jak by řekl manža akorát do ruky 😀 😀

vecernicci
14. nov 2011

@maly_strom já dělám taky ten ze sušeného mléka a nikdo nic jiného nechce, všem chutná 😉

mima595
14. nov 2011

http://www.ulozto.sk/live/8356013/12-masa-a-med...

inak, toto su vyborne rozpravky...Masa a medved....a teraz sa daju stiahnut aj tu.....nasa cela rodina sa už cely rok na nich bavime a teraz prisli nove casti......

viem, že je to mimo temy, ale to su tak super rozpravky aj pre malych aj pre velkych...že to davam ako tip na vianocny darcek

reruna
14. nov 2011

@maly_strom já dělám většinou mramorový korpus, ale můžeš udělat i obyčejný piškot

maly_strom
14. nov 2011

@dadka212 děkuji. Vyzkouším, snad to zvládnu🙂

adka_praha
14. nov 2011

ahojte... nadherne torticky ste popridavali... ja stale cakam na verdikt sobotnajsej torty... uz zacinam byt vazne nervozna... a este vraveli, ze by chceli na stvrtok polovnicku asi... no kto vie, ci este vobec budu nieco chciet... 😒

maly_strom
14. nov 2011

Ještě sjem se chtěla zeptat, ten krém je lepší dělat den dopředu?

mizulienka
14. nov 2011

@mima595 idem hned pozriet, dakujem za tip 🙂

baby neviete mi prosim poradit s tou tortou pre manzela, odchadza z prace a ja neviem aky motiv...rozmyslam, ze iba taku kruhovo bodkovanu vo farbach ich loga...robi v danone.

livia76
14. nov 2011

@daducha http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=35392
ja robím podľa 😉 😉 tohoto mňam

mizulienka
14. nov 2011

@daducha ja som robila teraz prvy krat podla @sofi07, tu je recept
http://www.tortyamedovniky.estranky.sk/clanky/o...

mam ich zatial este len v chladnicke, zajtra ich budem robit, tak som zvedava 🙂

vecernicci
14. nov 2011

@mizulienka já mám uloženou takovouhle,strašně se mi líbí

vecernicci
14. nov 2011

@daducha já mám stejný recept jako lusil2005, 40 dkg hladké mouky, 14 dkg cukru moučka,10 dkg tuku, 2 vejce, sodu, perníkové koření, já místo toho dávám prášek do perníku, a dvě lžíce medu 😉

broucek2
14. nov 2011

@maly_strom korpus: na 1 vejce, 20 g polohrubé mouky, 10 g mletých ořechů a 30 g cukru krystal. Dělá se jako piškot, tj. sníh z vajec, pak postupně cukr, žloutky a na konec mouku a ořechy.
krém: 3 celá vejce, 20 dkg krystalu, 2-3 pruhy čokolády; vše šleháme ve vodní lázni asi ¼ hod. až hmota zhoustne. Nechá se vychladnout do vlažna.
Rozetřít 25 dkg másla do pěny, vlažnou hmotu po trochách zašlehat do másla. Do krému se dá po částech zamíchat ¼ l ušlehané neslazené šlehačky
mléčný marcipán: http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=11&t=4

Snad pomůže aspoň něco

broucek2
14. nov 2011

Perníčky
56 dkg hladké mouky, 25 dkg mletého cukru, 10 dkg medu, 5 dkg změklého másla, 3 celá vejce, 1 dkg jedlé sody.
Přidáme koření: hřebíček (7 ks), trochu skořice, citrónovou kůru, vanilku (vanilkový cukr), badián (3 ks) – koření dávám víc .- podle chuti a vůně.
Vše se dobře vyválí, dělají se tvary večer, druhý den se peče. Plech jemně potřít máslem, teplota pečení 115oC. Po upečení se ještě horké perníčky potřou rozšlehaným celým vejcem.
Poleva:
25 dkg cukru – 2 x přesít, 1 bílek, citrónová šťáva

bzucinka2
14. nov 2011

@vecernicci ty sa zlesujes stale viac a viac 🙂

lusil2005
14. nov 2011

@katy1979 juj ale som si musela par krat klepnut po prstoch aby som tu tortu nenacala bez zdobenia 😅 ostala mi mascarpone plnka z tej stuzkovej, a aj trochu cokoladovej, tak som to minula 😝
@dm1 dani presne si trafila klinec po hlavicke!!!!! 😀 😀 😀
@renuna nakoniec som zohnala ten valcek tu u nas. je perfektny, super sa s nim robi!

lusil2005
14. nov 2011

@eliska22 no spia ako spia. ked som isla o tretej spat, maly sa akurat zobudil. nastastie po nakojeni zaspal, ale uz o pol siestej bol hore. tak tu dnes chodim ako matoha 😅
@anibas ale ono sa to da ked to robim pre nas, takze preto ze chcem. horsie je ked to robim preto ze musim 🤐 to uz sa robi tazsie... 😝

lusil2005
14. nov 2011

Juj baby, pruser!!! Mam objednavku na tridsiadku pre babu, a vsetko nechavaju na mna. Akurat plnka ma byt coko. A ja asi nebudem do 25. spavat!!!! Teraz neviem od dobroty co skor!!!! Kyticu kvetov? Artistry? Sugarveil? Ani len farbu mi nechcu povedat!!!! 😀

eliska22
14. nov 2011

kočky toto sú tie guľaté kvety - tie vypichovače ? a ten najmenší je to ten mini kvietok?
http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho...
ja ich ešte nemám a idem si tu objednávať abecedu, tak by som chcela aj tieto kvety, všetky ich tu máte len ja nie 😀

vecernicci
14. nov 2011

@bzucinka2 děkuji, to potěší 😉

lusil2005
14. nov 2011

@eliska22 ee, to su take tie ine kvietky. taketo:

vecernicci
14. nov 2011

@lusil2005 tak to máš teda dilema 😉 mně se líbí tahle, jednoduchá, ale krásná

eliska22
14. nov 2011

@lusil2005 myslím tieto na tejto fotke, to nie je to isté? 😕
neviem kto túto tortu robil, ale viem, že niektorá z Vás, tak som si požičala fotku 😉

lusil2005
14. nov 2011

@eliska22 ee tie su ine. a ani to niesu vypichovace. a su vacsie. 😅

lusil2005
14. nov 2011

Jaaa si asi zas na seba upletiem bic, a urobim kvetinac s orchideami 😕

eliska22
14. nov 2011

@lusil2005 ahááááá, tak tie väčšie mám, čo nie sú vypichovače 😅 díky idem hľadať inde, lebo ani tú abecedu nakoniec nemajú 😒 ja som zvedavá, kde objednám a čo mi nakoniec príde 😀