• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@eliska22 aku abecedu zhanas?
14. nov 2011 o 12:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, prosim poradte kde v BA kupit klasicke tortove sviecky. Ma ich byt na torte 50ks a nechcu tie uplne najmensie. Dakujeeeem :slight_smile:
14. nov 2011 o 12:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vecernicci ta je krasna, dakujem,ukladam ako inspiraciu :slight_smile:
@lusil2005 ta orchidea je dobry napad, ale mne na tom vadi, ze z toho nenakrajas vela kuskov torty, ale pre oko to je krasny darcek.
14. nov 2011 o 12:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@karaa konkretne neviem, ale skus nejake papiernictva alebo niekedy aj v drogerkach to zvyknu mat.
14. nov 2011 o 12:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka to je ako s tou barbinou... ta je tiez skor do vysky.
14. nov 2011 o 12:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka
@lusil2005 orchidejka sa da spravit krasna v kvetinaci aj na okruhlej torte ako poschodie a na ten spodok sa da obrus a je to vyriesene :wink:
14. nov 2011 o 12:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 kurzíva veľké :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. nov 2011 o 12:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 aha no vidis, toto ma nenapadlo a je to super napad, aj pre oko aj do brucha :slight_smile:
14. nov 2011 o 12:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
přidávám první čokoládovou s pařížským krémem a čokotransférem. Teda než jsem zjistila, jakou cca teplotu by měla mít čokoláda, aby se dobře ohýbala kolem toho šestihranu, tak mi první část popraskala, pak jsem si to ještě v jenom místě pokazila fénem, protože jsem chtěla víc srovnat horní plochu. No není to nic moc, ale příště už budu chytřejší.
Včera jsem si připravovala těsto na perníky a mám tu ještě trochu koření v hmoždíři a voní to celým bytem, tak konečně mám pocit, že se blíží vánoce. Mám hrozně ráda jejich vůni a nesnáším to šílení po dárcích apod. kolem.
14. nov 2011 o 12:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak ještě to foto
14. nov 2011 o 12:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (25)
@dm1 super napad!!! len - oni chcu trojkilovu. do toho asi aj spodok aj kvetinac nezmestim :zipper_mouth:
14. nov 2011 o 12:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babulky, ake kvety sa hodia z fialovej farby? Mam urobit biele srdce s fialovymi kvetmi, len neviem, aky druh kvetov by to mal byt.
14. nov 2011 o 12:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby vy tu toho pisete ja nestacim registrovat jedine fotky toriet popozeram ked stiham
teraz najnovsie zas ja rozmyslam nad svadobnou tortou ma byt moderna ,srdiecko biele a do 20 eur
14. nov 2011 o 12:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@broucek2 já jsem taky včera a dnes pekla perníky, už mám i něco nazdobené. Večer už jsem na to utahaná a houbelec na to vidím a přes den mi do toho malý sahá a snědl všechny autíčka co jsem pro něj zdobila na mikuláše :unamused: :grinning:
14. nov 2011 o 12:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (33)
@jakelina mas to nadherne :slight_smile:
14. nov 2011 o 12:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@broucek2 dort vypadá super, já jsem se minulý týden taky poprvé zkoušela poprat s čokoládou. Chce to asi cvik a zkušenosti, měla jsem to všude a výsledek nic moc. :unamused:
14. nov 2011 o 12:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka děkuju, jiné roky se s tím víc vyhraju, ale letos jsem nějaká shnilá a raději dělám dorty než perníky. :grinning: :frowning2:
14. nov 2011 o 13:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina jeeej krasne ich mas :dizzy_face:
14. nov 2011 o 13:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gumkacka1 mne sa paci ibistek ked je fialovy :wink:
14. nov 2011 o 13:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina ja mam uz cesto v chladnicke, ale pochybujem, ze sa dostanem k zdobeniu, budem rada, ked ich stihnem upiect :0)
14. nov 2011 o 13:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 no ak spravis spodok maly priemer a len 3 korpusy a vrch iba taky nizsi kvetinac tak by to mohlo vyjst
14. nov 2011 o 13:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 aj mne sa paci ibistek :sweat_smile: http://tortyodmamy.sk/vyroba-ibistekov
inac - este rozmyslam nad krabicou a v nej polozena vetvicka orchidei... to by sa zmestilo do troch kil... :confused: sakris!
14. nov 2011 o 13:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dm1 myslis? :sweat_smile: no ja to asi skusim... strasne to chcem skusit, takze ak by to aj malo trosku navyse, bude to na mna :grinning: a hovorila som jej ze je to tak +/- 0,5 kila, takze do 3,5 by to mohlo byt... nie? :sweat_smile:
14. nov 2011 o 13:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka no hlavně, aby jste to těsto nejedli syrové :grinning: :grinning: Vždyť děti to sní, nemusíš zdobit. :wink:
14. nov 2011 o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievcata, ked uz tolko rozpravame o tych medovnickov, som si prezerala albumy a natrafila som na neskutocnu nadheru

http://www.tortyodmamy.sk/svadobne/cibulovy-vzor-na-svadbu-do-rakuska

vsetky torty do jednej nadherne
14. nov 2011 o 13:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
medovnickoch :wink:
14. nov 2011 o 13:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@karaa ja som take klasicke biele dlhsie sviecky na tortu videla aj na Dlhych dieloch v cukrarskych pomockach :wink: ale mavaju to aj v klasickych drogeriach aj v papiernictvach :wink:
14. nov 2011 o 13:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina chci udělat z této dávky pro tchýní, naše a možná pro sourozence adventní věnce a další dávku asi až za 14 dní. Chaloupku letos nedělám a asi udělám jen pár kouliček na stromeček, které nazdobím. U nás totiž mají všichni nejraději perníky bez zdobení. Dnes asi ani vykrajovat nebudu, asi až zítra.
@mizulienka viděla jsem podobně udělané šupiny na kaprovi, který sloužil jako adventní kalendář a fakt jsem nechápala tu trpělivost
14. nov 2011 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
žienky, hľadám a nemôžem nájsť recept na karamelovú šľahačku - videla som ho niekde , ale koza neuložila :rolling_eyes: bolo to na spôsob parížskej šľah., len namiesto čoko sa pálil karamel - tušim 6PL, ale nie som si celkom istá...nemáte ho niektorá uložený?
14. nov 2011 o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok