Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

miciatko
15. nov 2011

@lusil2005 neviem sa dopatrat ktomu valceku vrubkovanemu,mozes mi prosim dat link,dakujem

mia114
15. nov 2011

@adul67 nahodou tvoje su kraaaasne, ten s kostolikom sa mi moc paci 🙂 🙂

miciatko
15. nov 2011

baby aj vas niekedy doziera ked vytvorite neake nove dielko,myslim torticku,pernicky, kvet. . . . a luia to komentuju ze ci sa nudite??, lebo z mojho okolia ma chape asi len moj mm a synovia . .. 😒

livia76
15. nov 2011

@miciatko tak podporu od svojich najbližších máš 😉 a ostatní nech si trhnú, niekedy je to aj o žiarlivosti na tvoju šikovnosť. Vieš, ja už to neriešim 😀 piecť môže každý, tak nech si to skúsia 😀 NIEEEEEEEEEE 😀 😀 😀 len pekne skúšaj kým máš chuť a ešte vládzeš 😵

broucek2
15. nov 2011

@miciatko manža nadšen není, prý je to ztráta času. On pro to nemá pochopení a ostatním se to líbí, takže co. Pro mě je to relax a odpočinek od PC, na kterém pracuji snad 16h denně.

molka
15. nov 2011

@miciatko ahoj, ja pečiem len výnimočne, som v tomto úplný začiatočník, ale úplne ťa chápem. Keď sa mi podarí upiecť nejakú peknú tortičku, tak počúvam komentáre, že "keď nemám doma čo robiť, tak nech si pečiem". Pritom mám 2 deti a chodím aj do práce - síce len na pol úväzku, ale aj tak. Beriem to ako závisť, že dokážem vytvoriť niečo pekné, čo by ostatní možno nedokázali.

mariann2
15. nov 2011

@miciatko to akoby si rozprávala o mne, tiež počúvam reči typu čo sa nudíš a potom ešte neznášam vetu, sa ti to nabaľuje..., neviem čo tým ľudia mysli, či to, že nebudem stíhať rodinu alebo čo, som už alergická na také reči, vždy za tým niečo hľadám

jakelina
15. nov 2011

Já to taky někdy slyším od známých, že se asi nudím, doma čtyři děti, při rodičovském pracuju pár hodin denně z domu a máme obrovský barák, který dá se říct uklízím jenom já, když máme čtyři syny. Jenom oken tu máme skoro dvacet atd............. Já to beru jako relax a na úkor mého spánku.Někdo to prostě nepochopí. 😒

adrianai
15. nov 2011

...že čo som dnes vyčíhala 🙂 http://www.ebay.co.uk/itm/3pcs-Snowflake-Plunge...
@miciatko ja nepečiem dlho a zväčša teda iba rodine, no a zatiaľ som sa chvalabohu nestretla s takýmito rečami, väčšinou ma pochvália, aj keď niekedy nieje za čo 😉 a ak nie niekto myslí niečo iné, nepovedali mi to do očí 😅

jakelina
15. nov 2011

Dozdobené další perníky 😉

katulkaaaaaa
15. nov 2011

@jakelina to uz pecies vam na vianoce?ja nikdy neviem kedy sa ma zacat piect k vianociam 😉 krasne ich mas 🙂

katy1979
15. nov 2011

@jakelina vacsina ludi to nepochopi. tiez to beriem ako ty a to mam len dve deti. ale tiez pocuvam ze v noci mam spat. ja aj ked nepeciem tak tu v noci sedim do polnoci. lebo je tu klud a ticho a konecne sa mi mozog regeneruje. a ked peciem tak to je relax.

jakelina
15. nov 2011

@katulkaaaaaa peču už pro nás, ale já to do vánoc všechno rozdám. Spousta lidí je už zvyklá, že jim dám balíček perníčků každé vánoce. 😉

vlada111
15. nov 2011

@eliska22 super, to sú oni 😉

vlada111
15. nov 2011

@mia114 nádhera a ty si fotku nedáš? 😀 😀 😀

vlada111
15. nov 2011

@miciatko no u nás je to tak so svokrou a mojím otcom. Nie či sa nudím, ale načo to robím, načo si prirábam robotu. Oni asi nepochopili, že ma to baví ☹

vlada111
15. nov 2011

@jakelina ty máš samých synov? 😝

vlada111
15. nov 2011

@jakelina aký máš recept na perníky?

lussy23
15. nov 2011

@adul67 @jakelina @mia114 ako tak kukám, dnes nepribudli nijaké torty, ale medovníčky =) Sú nádherné

vecernicci
15. nov 2011

@mia114
@adul67 holky máte to krásný, nejlepší je jak to krásně voní vánocema, dneska ráno padala mlha a vypadalo to, jako když chumelí a náš malej prohlásil, že už teda bude chodit Ježíšek 😀 😀 😀

vecernicci
15. nov 2011

@jakelina máš je perfektní, ten kostelíček je ten takový malý? Já chci koupit ten větší, sle nevím kde ho tady sehnat 😒

eliska22
15. nov 2011

kočky idem robiť do torty s priemerom 24 cm parížsku šľahačku a už si nepamätám z akej dávky som robila z dvoch či troch?

mia1111
15. nov 2011

@mia114 - krásne medovníčky 😵
@adul67 - krásne máš tie vence, ten s kostolíkom sa mi veeeeľmi páči, aj ja chceeeeem 😵 🙂
@jakelina - nááááádherné medovníčky, krásne ozdobené 😵 😵 😵 , možno tento rok skúsim aj ja zdobenie, aj keď teda moc od toho neočakávam 😅

adul67
15. nov 2011

@vecernicci dik vieš keby som to tuna nevidela tie dielka a kopec inšpiracii tak ma to ani vo sne nenapadne robit neake venčeky a torty z marcipanu a všetky ste super 🙂 😉 😉

dm1
15. nov 2011

@reruna no podla mna nie je bohvieco celkovo davat torty von ked mrze. a to preto ze bude vlastne zmrazena aj plnka a ked si chce dat potom zakaznik tortu do mraznicky zbytok tak by sa nemalo mrazit 2x a to vlastne uz bude ja by som to pre cudzeho veru nerobila 😝 . Ked von tak jedine ak nemrzne. Ja som z RDI-ckom potahovala a pokial to bolo v ladnicke tak pohoda nic take sa nestalo. Zalezi aj ako to mala v com na balkone

vecernicci
15. nov 2011

@adul67 moc nás nepřechval, nebo budem pyšný 😉 😀 😀 😀

reruna
15. nov 2011

@dm1 taky myslím, že při takové teplotě to je pak šok, měla to dát nejdřív do lednice a pak teprve ven, mě se taky nestalo nic s dortem potaženým RDI, který byl normálně v lednici....člověk aby dával návod lidem, jak ty skladovat...

mia114
15. nov 2011

dakujem babulky moc 😵 😵 celkom ma to zacalom bavit to zdobenie 🙂

@vlada111 vladi myslis foto do profilu?
musim dako teda nejake vlozit 😉

vinka
15. nov 2011

Ahojte kočendy.tak ja nemám žiadne torty už.Musela som prestať lebo som bola už nenormálne vyčerpaná.Práca a potom rovno do kuchyne tak už aj muž sa hneval.Ale začína mi to po 2 dňoch chýbať 😀 😀 😀 😀 Asi idem robiť perníky bo neviem čo mám robiť 😀 😀 😀 😀

jakelina
15. nov 2011

@vlada111 recept mám od Sofii a mám čtyři syny