Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sofi07
25. feb 2010

ano tak, heni, presne. tuto to pekne vidno http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/orchidea-p...

anibas
25. feb 2010

ked tak pozeram na tie fotky, tak tá modrá podložka určite nie je tvrdý plast- niečo medzi plastom a polystyrenom...

sofi07
25. feb 2010

anibas, penova podlozka 🙂

henikav1
25. feb 2010

sofi, ani to este nemam 😀 😀 😀

sofi07
25. feb 2010

tak rychlo objednavaj! 😀 😀 😀 😀 😀

anibas
25. feb 2010

Ja neviem prečo je ten cukrársky biznis taký drahý !!!!!!! 😠 😠 😠
Ved taká žehlička - 9 € - to je nekresťanská cena za kus plastu, niekde na českej stránke som ju tuším videla za 120 Kč !!!

anibas
25. feb 2010

Sofi - Ty máš kráááásne ružičky- aj torty 😨 😨 😨 😨 😨 😨 , máš tu lištu na perly na ukončenie torty ? a aké máš formičky na kvietky ?

henikav1
25. feb 2010

sofi 😀 😀 😀 😀 😀 si ma rozosmiala
nejdem uz nic objednavat, lebo sa so mnou este manzel rozvedie, ked si nebude mat kde odlozit svoje veci 😀 😀 😀 😀 😀
kolega na mna len pozrel ako som vyprslkla od smiechu, lebo sa tu od rana tvarim ako tazko pracujem 😀 😀 😀

henikav1
25. feb 2010

sofi, ty mas v albume kopu novych ale prenadhernych torticiek wauuuuuuu, prenadherne, teda ti poviem, to nebola len taka nahoda ze si vyhrala
a tie pernicky tiez, no si strasne sikovna 😵 😵 😵 😵 😵

milocka29
25. feb 2010

pekny zvysok dna vam vsetkym prajem. Ja vas tu skoro pravidelne citam a obdivujem vase zlate ruky a tak ste ma uz navnadili, ze aj ja som uz teraz v sobotu vecer upiekla len taku skusobnu torticku a potiahla hmotou z marschalkow. Na prvy pokus bez akychkolvek pomocok celkom sa podarila. Ale to bola hlavne taka predpriprava, lebo moj vnucik bude mat teraz v marci 3 rocky a velmi chce, aby som mu upiekla tortu ale na nej musia byt postavicky Pat a Mat. Chcela by som od vas sikulkov poradit, z coho by som dokazala tie postavicky spravit?

henikav1
25. feb 2010

milocka aj z mmf, alebo aj inej hmoty aku pouzivas. Myslim ze som videla postup na pata a mata na tortyodmamy

milocka29
25. feb 2010

henikav1 ja som teraz pouzita tu hmotu 14x a ziadnu inu som este neskusala. Pokial by si nahodou nasla ten link posli i ho prosim ta, budem velmi vdacna. Aj ja sa pokusim pohladat. Ale vies, ja som uplny amater nie pecenia, ale modelovania. Ale co uz babka nespravi pre svojho vnucika.

milocka29
25. feb 2010

Tu hmotu som pouziva 1 x, ale ked sa najprv neprecita iba odosle tak dopadne.

henikav1
25. feb 2010

milocka, pozriem to a ked najdem tak ti to poslem, myslim ze je to vo fotopostupoch na tortyodmamy
tu som nieco nasla, ale viem ze aj na torty od mamy bol jeden http://www.aldoska.estranky.cz/fotoalbum/jak-na...

neurologia
25. feb 2010
milocka29
25. feb 2010

jej henikav velmi, velmi pekne dakujem, ja som vedela, ze tu su same zlate srdiecka, ktore radi pomahaju. Ani nevies, ako si ma potesila, uz len zacat skusat. Uz som rozmyslala aj nad pastelinou, aby som najprv skusila. Uvidim, potom poreferujem.

henikav1
25. feb 2010

tak vela stastia milocka a nic si z toho nerob, ak sa ti na prvykrat nepodaria tak ako na obrazku, vyzera to vzdy jednoducho, ale nie je to take lahke
neurologia, dakujem za pomoc pri hladani 😉

milocka29
25. feb 2010

urcite takyto krasny nebudu, ale potesia urcite, ved o to hlavne ide urobit radost. Dievcata, este raz vdaka 🙂

sofi07
25. feb 2010

dievcata, ste mile, dakujeeeeem, ako ste ma potesili 🙂
heni, nic si z toho nerob, ja tiez kazdu chvilu objednavam. aj teraz mi moj milovany donesie jeden balik od mamy a to ani netusi, ze tam mam aj par pomocok 😀
anibas, ja mam tu sadu floral http://www.sugarart.sk/sada-floral
inak, heni, v tej sade su aj dve penove podlozky :D
a asi zo dve vypichovacky, margaretku a este taky maly kvietok

sofi07
25. feb 2010

aby ste dobre pochopili, co som napisala, mama tu sadu plus dve vypichovacky.... 😉

anibas
25. feb 2010

Už som po tej sade pokukovala, ale ta cena ... uff, teraz nemôžem ...
A dievčatá mám prvú objednávku na 1.sv. prijímanie od kamošky 😅 😅 😅 😅

henikav1
25. feb 2010

sofi, tak to som si asi mala rovno objednat tu sadu ako kopu kadecoho drobneho, mozno to vyjde lacnejsie vsetko naraz, ale ak budem takto pokracovat tak o rok uz nebudem mat co kupovat 😀 😀 😀 uz len keby sa sikovnost dala kupit. 😵 😵 😵

anibas tvoja uplne prva objednavka??? Tak blahozelam, aj tie dve moje su moje prve. Tak si budeme drzat palce navzajom aby sme to zvladli. Na kedy to mas?

anibas
25. feb 2010

na 9.5. , este dalekooooooooooooooooo

henikav1
25. feb 2010

aspon mas cas rozmyslat, mne sa to uz blizi 😵 15/3 prvu a na 19/3 druhu, zacina ma chytat panika 😀 😵 😀

petusko
25. feb 2010

ahojte 🙂
tak som dnes upiekla platy a chcela som este aj nejake ruzicky dorobit, ale teda sa mi vobec nedarilo 🙄 mohlo to byt tym, ze som dala vela potr. farb cervenej? lebo to nechcelo chytit ten spravny odtien a potom sa mi to drobilo a lamalo, jaaaj nervy ma chytali. ledva som jednu vycarovala, aj tu mi maly uchmatol a zjedol 😠 🙄
nakoniec som horko-tazko urobila tri take vacsie, ale nei je to vobec take, ako som si predstavovala 🙄

henikav1
25. feb 2010

petusko, nedala si tam priliz vela cukru??? robila si ten mmf??? ak ano skus tam primiesat este tie cukriky a bude to elastickejsie

petusko
25. feb 2010

heni, hej robila som z MMF. s tym dnesnym uz nic neurobim, uz je to v kosi 😅 ale zajtra chcem robit potah, tak ak stihnem, urobim nove kvetinky.
ono to ma byt trosku lepkave? a na aku hrubku mam asi vyvalkat ten potah?

neurologia
25. feb 2010

vyvalkat by sa mal na cca.4mm... 😉

henikav1
25. feb 2010

ano petusko, bol by este trosku lepkavy, preto sa musi bud podsypavat cukrom alebo skrobom, alebo vsetko s cim pracujes, aj ruky pomastit cerou
a na potah, ano tak sa hovori okolo 4mm, aby nebol priliz tenky a netrhal sa, aj lepsie zakryje pripadne nerovnosti, ale to len odhadom. Na ruzicky mozno trosicku menejalebo aspo ten krajicek co ide trosku tak do tenka vyvalkaj