Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

broucek2
20. nov 2011

@zuzmag u nás doma nejvíc chutná všem tento http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=11&t=4 a barvím gelovkama

broucek2
20. nov 2011

moje perníčky, ale fakt letos nejsem zatím spokojená a ještě nemám vše nabarveno.

desmodka
20. nov 2011

baby dakujem za pochvalu, to ani nemozem ukazat drahemu, lebo sa s nim nebude dat vydrzat 😀 😀 😀
@pipka len pozeral na plysaka a tak robil

desmodka
20. nov 2011

@pristela ani moj nevie obalit podlozku 😀 ale taketo "rucne" prace ho bavia... a ta krajka, je anglicka krajka

lussy23
20. nov 2011

@akme - nádhera
@reruna - nádherné medovníčky
@mizulienka krásnučká
@vecernicci - waw nádherné

lussy23
20. nov 2011

@zuzmag marcipán - modleovaciu hmotu je najlepšie si kúpiť. Smartflex stoj inapr 10eur kilo a pol, alebo k2. White icing.... Dá s apotom urobiť aj zosušeneho mlieka, cukru a cery, ale ten sa dosť drobí. Ja osobne používam Smartflex, je perfektný. Farby používam Wilton.
@petusko - jkrásna kitty aj zajačik i kvietkovaná

lussy23
20. nov 2011

@broucek2 sú prerkásne

mariann2
20. nov 2011

@zuzmag ja používam Pasta dama top poťahovku

alenv
20. nov 2011

holky máte nějaký pěkný odkaz na vánoční dorty?

alenv
20. nov 2011

@dajna11 juu díky 🙂

lusil2005
20. nov 2011

Jezis baby mne sa strasne pacia take tie "krive torty"... je to tazke? robili ste to uz niekto? 😕

miciatko
20. nov 2011

@lusil2005 ja som minule na ne len pozerala,ale verim ze od teba tu aj coskoro uvidime

anibas
20. nov 2011

@lusil2005 krivé sa robia ťažko - na jednej strane nízka piškota - na druhej vysoká - dole sa zužuje a pekne sa nedá potiahnuť, domáce krehké korpusy sa ťažko orezujú 😒

zdenallicka
20. nov 2011

@lusil2005 Já jsem chtěla teď chtěla dělat křivý dort, ale vzdala jsem to..🙂 Ale asi si ho udělám na "30" za šest týdnů..🙂

lusil2005
20. nov 2011

@anibas fuuuha. no vyzera to dost besne... ale je to krasne! ale pacia sa mi aj take tie co niesu krive. ale su zrezane tak ze dole je korpus uzsi ako hore. viete co myslim?

vera_vila
20. nov 2011

Tak já posílám na ukázku ten svůj "převrácený" dort v řezu... Na to, jak jsem se nad tím rozčilovala, se to povedlo... A prý strašně moc chutnal... Tak mě to potěšilo...

mrka2
20. nov 2011

@vera_vila nadhera! mnam, vyzera naozaj krasne, ja som videla kdesi navod,ako sa to robi a zdalo sa mi to straasne zlozite. 😝

zdenallicka
20. nov 2011

@mrka2 Mně taky..😀

dm1
20. nov 2011

@anibas prosim ta dali by sa este tie vlocky kupit?

marci2305
20. nov 2011

@lussy23 Ďakujem za info. Asi budem piecť rovnako. Len sa obávam toho poťahovania hmotou. Predsa to bude vysoká torta a budem ju musieť potiahnuť na 1 krát...

marci2305
20. nov 2011

@vera_vila Perfektné...🙂 Ako sa Vám toto podarilo. Ja som robila minule prvý krát mramorovú tortu, ale takto pekne mi nevynikla...

lusil2005
20. nov 2011

Baby, ja si chovam HADA NA HRUDI!!! Jak sa moj manzel vzd rozculuje ze ake naroky maju tie moje zakaznicky, co si oni vsetko nevymyslia. Teraz idem robit tortu jeho sefovi. VIETE CO SI NA MNA TO MOJE TELA VYMYSLELO????? Tortu v tvare loga SAP, a na nej VYMODELOVANU 3D motorku - krosu KTM, a pri nej motorkara sediaceho v TURECKOM sede, a na kolenach ma mat otvoreny notebook... 🤐 nezabili by ste ho?

marci2305
20. nov 2011

@petusko Krásny...🙂

marci2305
20. nov 2011

@lusil2005 😀

marci2305
20. nov 2011

@vecernicci Tie sú inač náročné...🙂

vera_vila
20. nov 2011

@mrka2 No, já to právě dělala podle toho návodu... Taky mi to přišlo složité, ale chtěla jsem to zkusit, protože se mi to strašně líbílo... A zase tak složité to není... Sice jsem se vztakala, protože při tom "stlačování" krajů do středu se mi ten korpus začal trochu lámat (asi příště korpusy trochu navlhčím), ale nakonec to nebylo vůbec na tom dortu vidět...

vera_vila
20. nov 2011

@lusil2005 No, tak to je na zabití 😀

vecernicci
20. nov 2011

všem móóc děkuji za pochvaly a tady je moje Kitty, ani nevím, jestli ji sem mám vůbec dát, byla pro neteř, nechtěli potahovaný, tak je jen potřený krémem, vůbec se mi nepovedla, nějak mi po chvíli ztloustla jak se zplacatěla 😝 😠 , ale už je komplet snědená a hlavně, že chutnala 😉