Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lenka.pav
25. feb 2010

idem, kocky, do hajan. som hotova a maly siel dnes podozrivo zavcasu spat, takze ma mozno caka budicek o piatej. prajem dobru noc, paaaaaaaaaaa

alionuska
26. feb 2010

Lenka Super!!!
Alex ta spongia zo stipcom je tiez super napad...a ja mam vzdy take prsty zababrane.... 😀 😀 😀 A Sofi-vitazke sutaze sa nedarilo?? 😕 😕 No teeeeeeeeda,ale hlavne ze bude chutit! 🙂)) 😀 Ja som vcera do pol desiatej modelovala Noddyho...je paradny...hovorim si,ze si ho urobim vecer,aby som doobeda mohla poupratovat,kym je Alenka v skolke a prd! Pisete tu toho tolko,ze este som dnes nic neurobila 😀 😀 😀 Pojdem nafotit a pochvalim sa vam s tortickou...mala Ala povedala rano,ze je vymakana! 😀 😀 😀

zdenallicka
26. feb 2010

ALi, jsi tady???

hejdita
26. feb 2010

ahojte 🙂

prosim vas premyslam ze urobim tento vikend na skusku kosiiik ale nemam ziadnu podlozku kde by bol vzor na upleteny kosik ako by ste to urobili vy??? a este kakao asi az nakoniec ze?? aby sa to nedrvilo.... 😕

hejdita
26. feb 2010

a uz som sa konecne naucila robit ruzicky 😀 este to uviest do praxe s MMF lebo toto boli z plasteliny 😀 alebo uvidim ci si zajdem kupit hmotu na potahovanie neviem aka to je lebo mi povedali ze je to marcipan 😕 ale aky to neviem 😅 🤐

henikav1
26. feb 2010

alenka, uz sa tesim na tvoj novy vytvor, ja viem ze ta tolko nechvalim ako ostatne zaciatocnicky, ale ty si proste jednicka, mna by naopak u teba prekvapilo, keby sa ti nieco nepodarilo. Ale obdivujem ta stale, si sikulka
hejdita aky kosik ides robit??? tortu vo forme kosika, alebo maly kosicek na tortu, lebo na maly kosicek je fotopostup niekde 😀 😀 😀 musim hladat, ak ho chces, asi na torty od mamy

alionuska
26. feb 2010

Zdeni som tu az teraz...... 😅potrebujes nieco?????
Heni,ja dakujem za vsetko co si napisala... Idem vam sem dat tie fotky uz konecne... 😀 😀

henikav1
26. feb 2010

http://www.tortyodmamy.sk/?q=narodeninove/kos-p...
tu je jeden krasny kosicek, ale fotopostup som este nenasla

henikav1
26. feb 2010

no nie je to ten co som pozerala minule, ale je tiez pekny http://www.tortyodmamy.sk/?q=3d-torty/ako-sa-pl...

zdenallicka
26. feb 2010

Ali, potrebuju vedet, jak mam pracovat s pudrovymi bravami... Potrebuju je na obarveni marcipanu... Rozredit v alkoholu?

zdenallicka
26. feb 2010

Ali, tak ten je vazne vymazleny...🙂 😵

alionuska
26. feb 2010

Zdeni,zevraj v alkohole..ale ja som este s takymi farbami nerobila...ja mam take lesky praskove a to nanasam priamo na hmotu...aj Noddy ma rolnicku zlatu s praskovou farbou ..🙂)Ale tie co sa pridavaju do hmoty su ine ...myslim,ze ak by si aj suchu pridala,nic nepokazis... neviem,fakt...Dakujem za pochvalu. 😀

zdenallicka
26. feb 2010

NO tak ja to nejak risknu....🙂 Diky za radu.🙂

henikav1
26. feb 2010

alenka, prenadherna, nechapem, ako to vies tak prenadherne vymakat do posledneho detailu

alionuska
26. feb 2010

Heni..to je dar od boha 😀 😀 😀
Dakuejm! 🙂

henikav1
26. feb 2010

no tak ten som ja nedostala, este dobre ze to robim len pre zabavu 😀 😀 😀

aveline
26. feb 2010

alionuska, Noddy je krasny 😵
Lenka, aj Tvoj poklop na bonbonieru sa mi paci 😵 neviem, ci su farby v skutocnosti "besnejsie", ale na fotke vypadaju super 🙂 a akou pomockou si robila tie okraje?

alionuska
26. feb 2010

Aveline dakujem...Baby nemohla som odolat...mozno ma aj vymazu,ze odbocujem od temy,ale kuknite....
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

llumka
26. feb 2010

dnes som dokoncila tortu na krstiny http://www.tortyodmamy.sk/?q=na-krstiny/krstiny...

anibas
26. feb 2010

Ilumka: prekrásna, jednoduchá, neznášam prečačkané torty kde je veľa farieb, lesku, zlata ...

Ali: určite si fotkou Sašenky neodbočila od témy : sladká ako čokoláda, celá na spapanie 😵 😵 😵 😵

alionuska
26. feb 2010

Llumka,torticka je krsna...aj ja idem robit na krst 7.3. pre dievcatko...ale asi s koliskou....
Anibas,krasne si to napisala...mala Alenka mi povedala,ze som ju mohla posadit na tortui namiesto toho Noddyho...no nasmejem sda ja veru na tych jej hlaškach... 😀 😀 😀 😀

hejdita
26. feb 2010

no ja by som chcela urobit takovy ten kosik normalne ako tortu a na vrchu kvetinky lebo svokra ma rada kvietky sice je to az za 3 mesiace co ma marodky ale chcem si to najskor vyskusat.....takze kosik ako dort..... 🙂 viem na maly kosik je fotopostup kukala som na tortyodmamy....
ja ho asi urobim len ovalny a rovne steny.....lebo sa bojim ze ak by som to urobila zo sklonom ze sa mi to zborti
este raz dakujem

henikav1
26. feb 2010

alenka, tie tvoje princezne su strasne zlatucke obidve 😵 😵

llumka prekrasny je ten vankusik, tak referuj, ako si ho spravila??? stvorcovy korpus si si do rohov tak zrezala??? Fakt pekna torticka

petusko
26. feb 2010

ahojte baby, tak torta hotova 😅 ale ked tak pozeram vase fotky, tak ani nemam odvahu pridat tu moju 😅
ale tak (celkom neskromne 😀) si myslim, ze na prvy pokus to nedopadlo najhorsie, ale nabuduce budem zas mudrejsia 🙂

henikav1
26. feb 2010

petusko, nikto uceny z neba nespadol, len pekne pridaj torticku, aby sme ju poobdivovali, neboj, iba pochvalime a ked nieco budeme vidiet, tak poradime do buducnosti

petusko
26. feb 2010

no idem skusit pridat, len neviem, ci mi to nevymazu 😖

lenka.pav
26. feb 2010

petusko, na prvu tortu je vybornaaaaaaaaaa, kraaaaaaaaaaaaaaasna! 😵

lenka.pav
26. feb 2010

ali, mala je zlatulinka! sladka ako tvoje torticky 😵 😵 😵 . a nody nema chybu 😉 . ty si proste profik!