Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zlatat
21. nov 2011

@bzucinka2 ako vždy, náádherné tortičky - vidím, že si sa zase nenudila - ja tento týždeň nemám ani jednu 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 a bud. týždeň jednu a na ten ďalší dve z toho jednu slanú

katy1979
21. nov 2011

@zlatat ja ho vyzieram postupne takze neviem ci vobec na tortu ostane.

@teddynko ano solamylom. tiez som prvykrat podsypala praskovym cukrom. S k2 som nerobila ale zevraj velmi makka. ak chces odskusane tak bud white icing ci smartflex. smartflex je tuhsi ale robi sa s nim dobre. na jednu tortu by ti stacil ten aly kyblik smartflexu to ma 1.4kg. lebo white icing sa predava v 7kg baleni.

zlatat
21. nov 2011

@mizulienka do 4 kg pri poschodovej? Tak ja pri tvarohovej plnke s ovocím mám pri priemere 20 cm váhu 2,5 kg to bolo len s artistry vykrajovačkami, žiadne postavičky, kvety,...
18 priemer som mala váhu 2,2 kg
takže asi by som dala max. 22 cm a vrch 16 cm aj to neviem, či by som sa do tých 4 kg vopchala ... s tým, že korpus len 3x a plnka 2x

zlatat
21. nov 2011

@katy1979 aj ja do neho chodím 😝 😝 nech žije diéta !!! 😀 😀

dm1
21. nov 2011

@anibas tiez som pozerala super cena za flower urcite vezmem 🙂

lusil2005
21. nov 2011

@mizulienka ja som robila tvarohovu dvojposchodovu, a mala 4 kg. dole som mala 22 a hore 16 cm - presne ako pise anibas 😀

lusil2005
21. nov 2011

@katy1979 haha pocuvaj ty davas tomu tvojmu drahemu! ja sa dnes tiez chystam do tortomanie 🤐

broucek2
21. nov 2011

@zlatat z čeho jsi dělala před marcipánem? U nás všem chutná jen pravý a mléčný marcipán. MMF mi neprochází

dadka212
21. nov 2011

kočky aký krém robíte k ananásu? má byť ananásová plnka a ja neviem akú spraviť...či len pudingovú zo zl. klasu?

adka_praha
21. nov 2011

@dadka212 ak sa mozem privtriet, tak ja by som asi spravila traseny ananasovy... 😕

alenv
21. nov 2011

@broucek2 u nás to samé 🙂 ve středu si jdu už pro ten sirup

vecernicci
21. nov 2011

@broucek2 já dělám taky jen mléčný, nikdo nic jiného nechce 😉

zlatat
21. nov 2011

@broucek2 ja robím jedine s WI - len on a PDT je vhodný pre našu diétu ... teda ešte aj MMF ale ten odmietam robiť a ani ten nechceli ( s ním som kedysi začínala )

alenv
21. nov 2011

@zlatat to je pravdu.. dělala jsem z něho poprvé, ale to jediné prostě nám chutná.. a za tu chut to fakt stojí

zlatat
21. nov 2011

@dadka212 sprav pudingovú s tým, že namiesto mlieka dáš šťavu z ananásového kompótu a na to pokrájaný ananá a máš to vybavené

broucek2
21. nov 2011

poslední dort o průměru 24 cm s krémem čokoládovým potažený a jen se znakem mercedesu vážilů 2,96 kg

teddynko
21. nov 2011

@katy1979 a akú majú chuť tieto hmoty? A ešte čo skúsiť urobiť doma marcipánovú hmotu? Oplatí sa ?

katy1979
21. nov 2011

@lusil2005 tak keby decka neboli chore a nemusela by som ist s obidvoma do blavy busom tak by som si to kupila aj ja. iba s marcom by som isla na otocku vsak to je kusok od zastavky.
no objednala som cez moniku pisala ze nevadi ze to posle. ale raz sa tam vyberiem aj ja. len najlepsie bez penazi.
uz si tam bola? nevies maju aj ine veci ako na stranke alebo iba to co maju na nete?

zlatat
21. nov 2011

@teddynko keď nerobíš veľa toriet, tak sa ti oplatí doma zarábať hmotu

broucek2
21. nov 2011

@alenv @vecernicci @zlatat Teď chci dát Smartflex, aby ochutnali, tak uvidíme. Jinak Mléčný si oblíbila i známá, co má celiakii a jen proto, že používám kukuřičný sirup. Prý se o dort dělí. Manžel nejí mléčný marcipán, jen vnitřek a ona nemůže vnitřek :o)))

katy1979
21. nov 2011

@teddynko oplati sa baby to robia z tych marschmallow ci da sa aj so suseneho mlieka len ta nie je taka snehobiela. kupovana sa da lepsie zafarbit teda na take tie sytejsie tony ale ak chces len nieco jemne tak uplne v pohode. kazdy je zvyknuty na nieco ine.
smarflex su myslim vanilka, cokolada, citron, ceresna, mandla. a vsetko je to sladke.

teddynko
21. nov 2011

@zlatat môžeš mi poradiť akú? budem vďačná za recept.

broucek2
21. nov 2011

@teddynko určitě si doma vyrob, uděláš si ji podle chuti a navíc množství, které potřebuješ

katy1979
21. nov 2011

@broucek2 to maju dobre rozdelene 😀 tomu sa hovori delena strava. hlavne ze je kazdy spokojny

zlatat
21. nov 2011

@teddynko ja nie, lebo ja si nezarábam hmoty - ja kupujem iba WI ale kočky ti tu poradia - pori sa na 1.stranu tento diskusie a tam máš jeden recept na domácu hmotu

dadka212
21. nov 2011

@adka_praha no trasený som véééélmi dávno nerobila asi vyskúšam pre nás ako to chuti 😉
@zlatat a nebude to chutiť zle bez mlieka? 😕

zlatat
21. nov 2011
broucek2
21. nov 2011

@teddynko podívej se třeba tady http://forum.dortomanie.cz/viewforum.php?f=11 používám mléčný marcipán a všem moc chutná

zlatat
21. nov 2011

@broucek2 u nás v rodine je celiakia a alergia na mlieko a sóju, takže moc na výber nemám

broucek2
21. nov 2011

@katy1979 taky mě tím celkem pobavila, ještě mu prý vyjídá čokoládový krém. Říkala jsem jí, že příště jí pošlu jen krém a hroudu hmoty