• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@dadka212 ja som ten bielkovy videla na dortomanii urcite
21. nov 2011 o 15:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dadka212 ten s tou moučnou kaší je bílý a pevný - 2 vrchovaté lžíce hrubé mouky, 500 ml mléka, 1 žloutek, 500 g másla, 150 g moučkového cukru - hrubou mouku rozmíchejte v kastrolu v mléce a přive´dte k varu, povařte kaši, odstavte, zašlehejte žloutek a nechte vychladnout. zvláš´t vyšlehejte máslo s cukrem a pak přidejte po částech vychledlou moučnou kaši. Co vím, tak se dělá i z polohrubé mouky a dá se dělat i bez žloutku.
21. nov 2011 o 15:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 dík pozriem, potrebujem to na 3.12. len chcem byť už pripravená
21. nov 2011 o 15:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna ďakujem moc :slight_smile:
21. nov 2011 o 15:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 kremak = torta omazana kremom :grinning:
21. nov 2011 o 15:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
21. nov 2011 o 15:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212
Krém z bílků
Na jeden bílek 5 - 7 dkg pískového cukru. Vařit v páře a průběžně šlehat. Nevařit prudce. Pak vyšlehat máslo, zchladlé bílky do toho zamíchat a přidat trochu rumu.

4 bílky + 18 dkg pískového cukru krupice se dá najednou do hrnce, který musí dobře sedět vo většího hrnce. Do větší ho se nalije voda a postaví se na oheň. Bílky s cukrem se šlehají už od začátku zahřívání, tj. nečekat až bude voda teplá. Plamen je třeba nastavit tak, aby proces ohřívání vody do varu trval ccca 10 minut a celou dobu se bílky s cukrem šlehají na nejvyšší otáčky.

Jakmile voda dosáhne varu, šlehá se ještě chvilku tak 15-30 vteřin. Maximálně minutu, pak by se bílky srazily. Po vypnutí plamene se šlehá dál. Už to nemusí být nejvyšší otáčky. Jde spíš o promíchávání a pomalé ochlazování. To trvá ještě tak 2-3 minuty.

Pak se hrnec z horké lázně vyndá, ještě se chvíli míchá a pak se nechá chladnout. Aby se na povrchu neusušila krusta, je dobré hrnec zakrýt utěrkou. Přes ní může pára ven, ale bílky si zachovají vlhkost a neoschne povrch.

Studené se zašlehá do vyšlehaného másla.

Toto množství sněhu je určeno na 2 másla, vyšlehané s 10 dkg prosátého moučkového cukru.

Nalezla jsem na internetu, bohužel už nevím kde.
21. nov 2011 o 15:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 danka zlá správa - vločky nemajú :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
21. nov 2011 o 15:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@broucek2 prosímtě jak jsi dělala ten malý klavírek na dort, máš uložený ten fotopostup, já jsem si to někde dala a te´d to nemůžu najít a potřebuju to na příští týden už začít asi dělat, aby to vytvrdlo, kdybys to našla, byla bych ráda :slight_smile: nebo myslím, že i @vecernicci to sem dávala? ten malý klavírek...
21. nov 2011 o 15:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas ej do kelu :frowning2: som zavahala a vidis :cry:
21. nov 2011 o 15:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 a na Mimibazaru nechceš koupit, tam je pořád mají.
21. nov 2011 o 15:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina len to uz nestihne prist sem lebo segra uz nepride az na vianoce :frowning2: . A ja to potrebujem na 2.12 :confounded:
21. nov 2011 o 15:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj, nemáte někdo prosím uložený recept na potahovku z marshmallow? děkuju :slight_smile:
21. nov 2011 o 15:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucineska1 je na prvej strane tejto diskusie :sweat_smile:
21. nov 2011 o 15:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 aha, kdybych to měla po kom poslat, tak ti pošlu, ale nemám nikoho :unamused: :unamused:
21. nov 2011 o 16:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kočky.....včul mi pošepkajte ako sa zarába royal icing,lebo na sáčku bola nacapená na tom cenovka a ked som ju dávala dolu tak sa to odlepilo.... :angry:
21. nov 2011 o 16:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dajna11 neporadim, este som nerobila
:wink:
21. nov 2011 o 16:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
21. nov 2011 o 16:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 jaaj no nestiham citat vecer pocitam, ale volala som dnes s jednou ženskou :rolling_eyes: /@lusil2005 / a ta spominala, ze sa tu pohybovalo moje meno :sweat_smile: netusim ci som si ich objednavala ja, dosť možne, hlava derava , ale take aaaano cheeeem a ak ti zostali aj tie menej clenite vlocky a holky nechcu , aj tie si prosííím :sweat_smile:
21. nov 2011 o 16:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 dadus, tusin, ty si to vyhrala :grinning: toho andela, dosiel ti ? bo ho posielal moj drahy a to nikdy nevies :wink:
21. nov 2011 o 16:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby nemate nejake foto na ispiraciu-na sobotu mam robit tortu na prve narodeninky pre chlapceka,kruh -vsetko nechali na mna....
21. nov 2011 o 16:29  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna někde na těchto stránkách jsem to našla http://www.kuharka.ru/talk/kladovka/kulina/6582.html?p=18, ale kde nevím. Normálně jsem si jeho tvar nakreslila na papír a použila jako šablonu, Použila jsem smartflex flower a vytuhl mi snad během 24h.
21. nov 2011 o 16:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@broucek2 dík, rusky neumím, tak to zkusím nakreslit
21. nov 2011 o 16:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 a keby som ti požičala svoje na svadobnú tortu ? poslala by som ti ich v obálke :wink: :wink:
21. nov 2011 o 16:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katulkaaaaaa mám např. uloženo toto
21. nov 2011 o 16:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@reruna taky jsem si to kreslila
21. nov 2011 o 16:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela ano ja, len momentálne nebývame u nás bo prerábame a zároveň predávame poslala som muža po poštu tak hádam prinesie, bo to nikdy nevieš :sweat_smile: ja tiež keď ho pošlem s balíčkami tak to posiela týždeň :angry:
21. nov 2011 o 16:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
šlak ma trafí, chalan mi zrušil krásnu krivú tortu, lebo vraj niekto z rodiny objednal už :frowning2: ale že aby som nebola škodová, tak chce tortu pre chalanov na futbal futbalovú :stuck_out_tongue_closed_eyes: no teším sa jak hovado :grinning:
21. nov 2011 o 17:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dajna11 mam to v anglitine : sift contents into a mixing bowl and add 75 ml of cooled boiled water.Mix at a low speed for approximately5 minutes in a mixer ( not a food processor )until light and fluffy or beat with a wooden spoon for approximately 10 minutes.
21. nov 2011 o 17:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dajna11 přímo z obalu: na 1 kg dát 140 ml vody a na maximální otáčky míchat 2 min. Jinak je dost sladká, takže příště asi zkusím místo vody citron.
21. nov 2011 o 17:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok