Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lenka.pav
26. feb 2010

llumka, tiez nadhera!

henikav1
26. feb 2010

petusko, nahodou sa ti velmi pekne vydarila
a mozno ti ju zmazu, z toho si nic nerob

petusko
26. feb 2010

vdaka 🙂
chcelo by to lepsi, modernejsi napad, ale natrenujem sa na jednoduchsich a potom budem skusat nieco zlozitejsie 🙂
a ozaj... akoto robite, ked okruhlu tortu obalujete, na miestach, kde sa to prekryva? 😕 maturovala som nad tym vecnost 🙄 a aj tak som to nakoniec rozrezala a nenapadko zakryla tymi pruzkami 😀

henikav1
26. feb 2010

pozeraj inspiracie na tortyodmamy

a okruhle torty sa potahuju takto v jednom kuse
http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/takto-poti...
ale na tej tvojej by som si vobec nevsimla ze bola narezana

petusko
26. feb 2010

wau, nedobehol by ten chalanisko ma zaucit? 😀
ja som nemala az taky velky ten potah 😕 bala som sa, ze to potom nebudem vediet preniest na tortu. aj ked nakoniec som to tam v pohode supla. no nic, budem vediet nabuduce 😉

petusko
26. feb 2010

a tortyodmamy mam preluskane, to su uz vymakane diela. prekrasne 🙂

henikav1
26. feb 2010

ved prave, vraj ked je potah vacsi, je to vraj lepsie, aj sa tvori menej zahybov, ale na tom postupe je to dobre vidiet ako sa to robi a chlapcek je fakt sikovny, asi ma maminu cukrarku
no a ja som v teorii dobra, skoda ze nie aj v praxi 😀 😀 😀

petusko
26. feb 2010

ale coby, sa mi zda, ze som raz videla tvoju tortu a bola super 😉
ja sa aj teoriu este len ucim 😅

llumka
26. feb 2010

henikav a no som pielko do stvorca teda do obdlznika lebo nemam stvorcovy plech. orezala som do stvorca a boly orezala oblukom

petusko prva velmi krasna podarena

vinka
26. feb 2010

No baby zas som sa pokochala na vašich výtvoroch.Krása fakt.Ali ten Nooby je nádherný.Len neviem prečo ked som ho videla čo ma prvé napadlo bol pinocchio. 😀 😀 Ale ináč prekrásne fakt.A to všetko samostatne maluješ? 😕 A to do MMF sa nedá prisipať farba? 😕

petusko
26. feb 2010

llumka dakujem 🙂 😉
vinka, to asi preto, ze my sme vyrastli na pinocchiovi 😀 ale ja som ju tiez pozerala a Petik v momente vykrikol Noddy!!! a zacal si pospevovat melodiu 😀 je perfektny, dokonaly 🙂

vinka
26. feb 2010

Hej to bude asi tým.Lebo ja som toho Noodyho ešte nevidela. 😀 😀 😀 Myslím v telke alebo tak. 😀

cessy
26. feb 2010

llumka ako si dosiahla taku bielu u mliecneho marcipanu???? 😕 😕 😕 ved ten je taky zltkasty 😕 😕 😕

alionuska no neviem na co sa skor pozerat ci na krasnu princeznicku, alebo rozpravkovu postavicku...no jednoducho obidve su krasne...ale sasenka je dokonala 😵

petusko sikovnica 😉

petusko
26. feb 2010

vinka, zapni minimax a o par dni to budes poznat naspamat 😀 a o dalsich par dni sa ta mala pride opytat "mami co to delas?" 😠 😅 petus pochytil velmi vela ceskych vyrazov odtial 😖
cessy dik 🙂
velmi dobre padne take povzbudenie od vas, uz teraz rozmyslam, komu nanutim dalsiu tortu 😀

vinka
26. feb 2010

Petusko to bude asi tým,že nemáme minimax.Oni pozerajú kiku a super rtl. 😀 😀 Tam to asi nefičí. 😀 😀 Alebo pozerajú cd-čka čo majú doma.A to zväčša sú s dinosaurami kedže Damián fičí na nich. 😉

petusko
26. feb 2010

no u nas tiez dvd alebo minimax 😉
idem dobalit posledne svestky, zajtra ideme k rodicom na par dni 😉
pekny vecer vam prajem este 🙂

anibas
26. feb 2010

no u nás je od rána jim jam,už mi niekedy šibe z tých rozprávok 😝 😝 😝 😝 😝

alionuska
26. feb 2010

Petusko,tak prva torticka je na svete...je krasna!! A dakujem vam za obdiv... Lenka.Pav,Vinka,Cessy...
Inak Vinka,ty si dobry Pinocchio 😀 😀 😀 my noddyho doma mame tiez len na DVD a hladala som namet na nete,ako vzdy... 😀 😀 😀 A tentokrat som farbila hmotu,nie povrch...do cervenej som pridavala susene mlieko,lebo sa mi drobila ta MMf...Preto je taka krasna cervena. Namalovane ma Noddy len mihalnice a obocie... 😉

vinka
26. feb 2010

Aha čiže ked dám do hmoty farbu a ak by sa drobila prisypem suš.mlieko a ide to? 😕 No tak to skúsim.No som vás aspon rozosmiala.Ale keby mal dlhší nos tak čisto ako pinocchio.Ali ty zato nemôžeš,že dnešný výrobcovia hladajú inšpiráciu v našej minulosti.Ale len sa riadne zapozerajte na toho Noobyho.Keby mal dlhší nos no fakt jak pinocchio. 😀 😀 😀

cessy
26. feb 2010

vinka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to mas veru pravdu 😉

zdenallicka
26. feb 2010

Peti a Lumko, mate krasne dorty....😵 Ja jsem si ted od rana sedla - pecu ten obr na krtiny a mam dost...😀

lenka.pav
26. feb 2010

xixixi, ze pinocchio 😀 😀 😀 . ale je pravda, ze noddyho ani ja nepoznam 😉
prave som dokoncila tu bonbonieru
http://www.tortyodmamy.sk/?q=ostatne/bonboniera-0
najskor sa mi zdali tie farby moc syte a teraz sa mi to v celkovom kontexte zda akesi fadne 😖 . nevadi, uz nic lepsie nevymyslim. idem rychlo upratat kuchynu, potom utriet prach a vyvesit pradlo. zajtra doobeda cakame navstevu (ktorej je aj bonboniera urcena), tak ju musime privitat v cistote 😉 . ale taaaaaaaaaaaaaaak sa mi nechceeeeeeeeeeeee!
a my teraz frcime na krtkovi 😵

lenka.pav
26. feb 2010

zdeni, potom sa nezabudni pochvalit! uz sa na toho obra tesim 😀

lenka.pav
26. feb 2010

hehehe, uz ma napadlo, preco sa mi zda byt taka prazdna! ved ja som tam zabudla spravit ten zavoj! 😀 😀 😀 😀 som ja ale koza! 😅

henikav1
26. feb 2010

Lenka, velmi pekna a jemna pracicka

lenka.pav
26. feb 2010

heni, dakujem 😉

vinka
27. feb 2010

Ahojte baby.Lenka krásna bonboniera.Prosím ťa a čo si neodkrila vrch a neodfotila to aj tak.Rada by som vidieť z vnútra. 😉 Pána baby ta vy ste jaké šikule.Ja vás nedobehnem do smrti. 😠 😀 😀

vinka
27. feb 2010

Zdeni potom hod foto. 😉 Nech sa môžem nabažiť. 🙂

alionuska
27. feb 2010

Ale Vinka nepodcenuj sa! 😀 😀 Mozno raz aj ty vyhras nejaku sutaz a budeme z toho prekvapkane.... 😀 😀 😀 😀 Leni,bonbonierka krasna!!! 🙂 Uz som ti aj komentar pridala...🙂)

Ja budem piect torticku slzu 27.3. len si musim este doobjednat pomocky...formu,kliestiky a ten ornament na boku torty... hadam to vsetko zozeniem a co myslite tie ruze su z cokohmoty?? Pockajte pridam aj foto....