Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

akme
22. nov 2011

@mizulienka ja robím aj falošný parížsky biely krém (200g bielej čoko + 1 šlahačka+ 110g cukor krašt. -prevariť - vychladiť) vyšlahať 1 a pol masla 250+125g s PL práš. cukru a zašlahať doňho vychladenú šlahačku s čoko a potom dať asi hrsť nasucho pražených na väčšie kusky posekaných vlašských orieškov - je veľmi dobrý a hodí sa k čokoládovému, kávovému aj k Zeesan tiremisu mascarpone, korpus potieram k nemu kyselkavým džemom - červené ríbezle, maliny ...
@dm1 Dani dávaš mleté kávu suchú alebo už z uvarenej kávy

zlatat
22. nov 2011

@akme nie je to moc sladké? 😕 😕

dadka212
22. nov 2011

@zuz11 určite skús white icing predávajú ho aj po kile alebo smartflex ten je balený aj po 1,4kg, na poťahovanie aj ozdoby sú tieto dve hmoty super 😉 ale smarflex je o čosi lepší 🙂

akme
22. nov 2011

@zlatat cukor môžeš ešte ubrať pôvodný recept bol 150g cukor a ja som ubrala na 110 ale môžeš ešte ubrať s tými orechami mi to nepríde až také sladké a ja moc nesladím, bez orechov dávam 8O-9Og na 1a1/2 masla, moc?

isabella_fly
22. nov 2011

ahojte dievcata, buduci tyzden sa idem pustit do spojej prvej marcipanovej torty, viete mi dat nejake uzitocne rady na co je dobre nezabudnut? a este nieco kolko vopred nez ju darujem ju mam robit, resp aku ma bezne plnkova torta trvanlivost? nech viem priblizne? a marcipan rozbaleny co mi zvysi, pripadne ten zafarbeny mam dalej ako skladovat? dakujem vam za rady 🙂

zlatat
22. nov 2011

@akme nie - len mne sa tých 225 g cukru plus cukor čo je v čokoláde zdalo dosť - ja teiž zo všetkých receptov uberám cukor

mizulienka
22. nov 2011

@lamps este jednu otazocku 🙂 3dcl orechov sa pise v recepte, to uz je 3dcl tych "pomletych" orechov alebo celych? lebo mam asi iba 3dcl celych, dakujem

jakelina
22. nov 2011

@isabella_fly skladovat v chladu v sáčku, pod potah nedej krém s jogurtem nebo tvarohem. Jenom čisté máslo s cukrem a případně drobečky z korpusu.
Krémů je strašná spousta, záleží co máte rádi. Trvanlivý je asi nejmíň tvarohový a ten kam dáš čerstvé ovoce.

lusil2005
22. nov 2011

@kvojtanikova ja s tym robim bezne karamelovy krem, jedno to karamelove salko na jedno maslo. a je super! dokonca davam aj pod potah.

isabella_fly
22. nov 2011

@jakelina dakujem za rady a ked je tam kompotove ovocie, to by mohlo vydrzat aj dlhsie, nie? krem je z zelatiny, slahackovej smotany a pudingu, taky moze ist pod potah?

jakelina
22. nov 2011

@isabella_fly ne ten nemůže, kompotované ovoce ti tři dny vydrží určitě. V krému nesmí být šlehačka, jogurt, žádná tekutina, prostě jenom máslo, nutela, cukr a drobečky. Když dáš šlehačkový krém do dortu, to nevadí, ale jenom ten povrch, kam dáš marcipán můsíš potřít máslovým krémem.

isabella_fly
22. nov 2011

@jakelina tak dakujem pekne za radu, toto by ma nikdy nenapadlo, dobre, ze som sa spytala 🙂

lusil2005
22. nov 2011

Zienky, tu je ta moja posledna ktoru som zabudla odfotit. Je robena na zelanie podla foto... Maju taku tradiciu uz od prvych narodenin, tak som tam na tom nic nemenila.

jakelina
22. nov 2011

@isabella_fly ona ta voda co je ve šlehačce může ten marcipán rozpouštět a dělalo by ti to neplechu. Pomaž tím máslem a nechej ztuhnout, já to pak ještě krásně uhladím do hladka a pak je ten potah na tom krásně rovný a nemáš žádné hrbolky a není poznat jak jsou na sobě patra dortu. Určitě se pak pochlub dortíkem. 😉

isabella_fly
22. nov 2011

@jakelina urcite, planujem to manzelovi ako privytanie a uvidim ako sa mi to podari a nevies mi povedat ako je to s farbenim marcipanu po modelovani? gelove farby mam, ale neviem ci nie je lepsie radsej si zafarbit a az s takym robit a nejak to vymysliet, lebo chcem nejake pekne jednoduche lietadielko vymodelovat

jakelina
22. nov 2011

@isabella_fly můžeš zabarvit i po modelování. Potřít štětcem, ale ty gelové barvy můžou trochu lepit. Zabarvi hmotu a pak třeba jenom nějaké okýnka a drobnosti domaluj.

isabella_fly
22. nov 2011

@jakelina tak nejak nad tym rozmyslam, to bude velky experiment 😀

jakelina
22. nov 2011

@isabella_fly povede se neboj, výhoda dortu je, že se to sní a je to dobré, ikdyž třeba nejsi stoprocentně spokojená s výsledkem 😀 😀

lusil2005
22. nov 2011

zienky mam otazku... kupila som si take tie zlate podnosy na torty - take tie "papierove". ale samotne to tortu urcite neudrzi... ako to pouzivate? co davate pod to ?

isabella_fly
22. nov 2011

@jakelina 😀 jasne, ja sa teda ozvem ked sa pojdem do toho pustat koncom buduceho tyzdna, pripadne sa tu este po nejake rady zastavim 🙂

dm1
22. nov 2011

@lusil2005 ale udrzia neboj. ved to chytas v strede ja na to v pohode davam aj 5kg tortu 😉 . Teda ak myslime rovnake taky zlaty karton tvrdsi orkuhly a na bokoch vlnky

dadka212
22. nov 2011

@lusil2005 ja používam pod tortu aj tie tenšie bez vlnkových bokov, ak si ich kúpila v tortomanii tak tie používam aj ja a v pohode som na to dala aj 5 kg tortu, len treba chytať v strede...

jakelina
22. nov 2011

@lusil2005 já ho mám taky s těma vlnkama, ale použila jsem jenom jednou na takový menší dort a udrželo v pohodě

lencici
22. nov 2011

zlatat, lamps, vera_vila, ďakujem Vám 🙂 len sa bojím či to nebude moc sladké...skúsim to teda s čokoládovým krémom...

lamps
22. nov 2011

@mizulienka tých celých, ale neboj sa ja som ju robila už viackrát a dávala som ich tam tak od oka a bola dobrá 😅

dajna11
22. nov 2011

@dadka212 dakujem za silik.formičku... 😀

dadka212
22. nov 2011

@dajna11 nie je začo 🙂

dadka212
22. nov 2011

baby ktoré robíte kvetinky na drôtikoch...ako ich dávate na tortu, zapichnete? idem robiť túto tortu ale len 2 vrchné poschodia a neviem ako tam tie kvety upevniť...

jakelina
22. nov 2011

@dadka212 zapíchnout drátkem nebo párátkem, bych řekla

dadka212
22. nov 2011

a ešte idem robiť takúto tiež len vrchné 2 poschodia a chcú tam aj kvetinky nejaké, len neviem akej farby, druhu a kam? poradíte? ďakujem 🙂