Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ziizii
23. nov 2011

@dajna11 🙂 dakujem 🙂 a tie formicky sa kde daju zohnat?

daniz
23. nov 2011

@dadka212 KM-38, KM - 40.

isabella_fly
23. nov 2011

dievcata a myslite si, ze co predavaju ten marcipan od dr. oetker, ze tych 150g naozaj staci na potiahnutie celej klasickej okruhlej torty aj s plnkou? to do akej hrubky mam rozvalkavat?

dm1
23. nov 2011

@isabella_fly podla mna isto nestaci. Jedine tak na hrubku peciaceho papiera 😅

isabella_fly
23. nov 2011

@dm1 ved ja som sa divila, taka mala buchticka a videa co si pozeram tam to maju ovela lepsie, som si myslela, ze dam 1,5 balenia, ale asi skor 2 naraz, co povies?

dm1
23. nov 2011

@jakelina to si dobre kupila veru!

ja sa tu o tie gulicky pokusam ale stale to nie je take upecene akoby som si to predstavovala 😝

dm1
23. nov 2011

@isabella_fly isto 2. ono ja mam osobne radsej ak valkam vacsi plat a nemusim to natahovat na bokoch ale len uhladim je to rovnejsie a zbytok pouzijem

eliska22
23. nov 2011

@yamahafazer ďakujem nakoniec sme sa dohodli na 3D aute mercedes 😅 tiež nie som z toho nadšená, ale tak čo už 😒

eliska22
23. nov 2011

@zuzana124 dík 😉

isabella_fly
23. nov 2011

@dm1 tiez som toho nazoru, esteze sa mam s kym poradit 🙂 budem musiet este jeden asi dokupit, ale uz mam v hlave same napady a napozerane videa, ze rozmyslam, ze svoj povodny navrh trocha pomenim 😀 len asi by som si to nemala velmi komplikovat ked idem robit prvykrat, nech mi to cez hlavu neprerastie 😀

eliska22
23. nov 2011

ešte mám otázočku zafarbí mi čierne uhlie aj mmf ? 😕 dúfam, že áno, lebo nemám čiernu farbu 😅

jakelina
23. nov 2011

@isabella_fly já taky vyválím třeba 80 deka hmoty a ten zbytek pak zase použiju jindy, co mi dole zůstane. Nějak si neumím představit, udělat to z takové trošky, aby to bylo hezké.

isabella_fly
23. nov 2011

@jakelina a este ma tak napadlo ked modelujete, ja pozeram, ze su aj vselijake maslicky a tak a to ked sa s tym pracuje tak je to makke a to stuhne len tak na vzduchu, alebo ked je to pravy marcipan tak to musi byt v chlade, inak to nestuhne?

dajna11
23. nov 2011

@ziizii ja som ich normálne v domácich potrebách ..

ziizii
23. nov 2011

@dajna11 dik 🙂 fest sa mi pacia,musim vyskusat 😉

dadka212
23. nov 2011

@isabella_fly odkial si? možno tam budeš mať nejaké cukrárske potreby, že by si si išla kúpiť normálnu poťahovku....ten marcipán ťa vyjde zbytočne draho a moc z toho nevymodeluješ...

dajna11
23. nov 2011

@ziizii za málo,ja som ich videla v časopise tak musím skúšať aby boli tip top....ak sa nebudu dariť tak....budu chalúpky:(

andilek01
23. nov 2011

@dajna11 ajaj.. a nejde to z toho už nijak vytáhnout? nebo třeba nemáš to zazálohované na externím HDD? ☹

isabella_fly
23. nov 2011

@dadka212 z piestan, ale vobec neviem kde by som tu take nieco zohnala

lili_a_mimi
23. nov 2011

Ahojte! Niekde na tejto stranke som minule citala receptik na makke medovnicky, ale bohuzial ich teraz neviem najst ☹ nevedeli by ste mi poradit, na ktorej strane to najdem alebo mi ten receptik napisat? 😅 DAKUJEEEEM!!! 🙂

dadka212
23. nov 2011

@lili_a_mimi 1872 od príspevok od dm1

dadka212
23. nov 2011

@isabella_fly tak v piešťanoch neviem ani ja 😅 a na kedy to potrebuješ?

isabella_fly
23. nov 2011

@dadka212 to budem robit asi buducu sobotu, to ma byt torta na privitanie pre mm, len nie je este 100%, ze v nedelu pride, ale tak mozno 90% 😀 takze je to na sukromne ucely, aspon sa naucim nieco nove, dobuducna si ked tak niekde objednam

dadka212
23. nov 2011

@isabella_fly aha...tak skús ten macipán teda 😉

isabella_fly
23. nov 2011

@dadka212 ale ked uz sa o tom bavime, aka hmota je dobra? a mate nejaky overeny dobry e-shop? lebo planujem este odskusat urobit kamaratke ked sa vrati z porodnice a termin ma na zaciatok januara

desmodka
23. nov 2011

@mizulienka @katy1979 @lusil2005 @dm1 baby a nemali ste cesto take ze sa moc jemne... lebo ked som spravila trosku rychlejsi pohyb tak hned sa trhalo, aj ked som valkala, dokonca aj na sillikonovej podlozke 😢

zuz11
23. nov 2011

dakujem dievcata, urcite sa stavim po rady este kedze coskoro ma caka pecienie auta a krtka 😀 nestiham vas inak docitat... hrozne vela pisete.... 😀

dadka212
23. nov 2011

@isabella_fly tak asi najlepšia je Smartflex velvet balené je aj po 1,4kg to stačí na tortu a ozdoby úplne v pohode asi by ti aj zostalo, sú rôzne príchute, krásne schne a dobre sa s tým poťahuje....a overený e-shop je ich viac tortomania.sk , peceniehrou.sk podla toho na čo 😀

vecernicci
23. nov 2011

@jakelina a kolik těch formiček tam máš? Já si objednala z e-shopu a je jich tam 30 za 69 korun a vzala jsem rovnou i velikonoční vajíčko, když už tak už 😀 😀

eliska22
23. nov 2011

viete mi niektorá poradiť, prosííííííííím......... zafarbí mi čierne uhlie aj mmf ? dúfam, že áno, lebo nemám čiernu farbu