Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bianca
23. nov 2011

@zlatat ja beriem ze ziadne hlasovanie nieje fer.Tak ako pisala DM.Urcit cas na pridavanie fotiek a pocet kolko moze clovek dat a nie ako teraz mirnix dirnix 400 fotiek a bordel v tom

zlatat
23. nov 2011

@dm1 presne tak, niektoré torty sa tam naraz objavili také, že by som im v živote nedala hlas - proste moji synovia by spravili krajšiu, ale musíš daťjednej z nich hlas, aby si sa dostala ďalej - no sprostejší systém hlasovania som ešte nevidela - to už len bude za výťaza - pochybujem, že vyhrá najkrajšia torta 😠

ziizii
23. nov 2011

@zlatat a dalsi hlas 😉 uz ich je 30 😉

akme
23. nov 2011

@zlatat zahlasované, aj na svet pečenia aj pre Danku - vaše torty sú neprehliadnuteľné 😉 😉 🙂 🙂

adrianai
23. nov 2011

@79zuzana ahoj, ja sa chystám tiež mm urobiť túto tortu, máš nejaký dobrý overený recept na korpus? bo ja ho mám z knihy a mala som ho minule nejaký scapnutý 😖 ale teda priznávam, že som vymenila čokoládový prášok za kakao 😝 😅 nabudúce poctivo "naprášim" čokoládu 😀

adrianai
23. nov 2011

a inak tu moja práve dokončená 😝

broucek2
23. nov 2011

@zlatat dala jsem hlas, před pár dny jsem taky uvažovala, že tam nějakou dám, ale nakonec se mi nechtělo nic hledat

bianca
23. nov 2011

@zlatat 35 🙂

dada78
23. nov 2011

@dadka212 medovníčky od Teba sa u nás páčili celej rodine, recept putoval aj veľa kámoškám, rovno zarábam dvojitú dávku, už teraz sa na ne teším, konečne mali v obchode T650 múku, tak idem robiť 😝 😝 😝 😝 😝

broucek2
23. nov 2011

@dada78 když nemám t650, tak dělám z 00 a taky jsou v pohodě

dm1
23. nov 2011

tak ja som prave po sto rokoch umyvala cukriky na MMF a teda zlati amerikanci 😖 . neznaaaaaaasam to!

inak uz mam doma tu svadobnu sosku od G.F a je uzasna 😵

broucek2
23. nov 2011

@dm1 ta se mi taky moc líbí, ale ta cena a ani nevím, jestli ji u nás někde prodávají

dm1
23. nov 2011

@broucek2 no ja som dlhsie uvazovala ze si ju kupim a budem za pozicovne ierne davat na torty ale oni ked ju zbadali tak si ju objednali a im aj ostane

broucek2
23. nov 2011

@dm1 kdybych dělala dort víc než jen pro rodinu, tak bych do toho taky šla, ale takto to nemá cenu. Bohužel při práci bych jich víc nestíhala, takže jsem ráda, že dělám jen pro rodinu

mrka2
23. nov 2011

@zlatat
@dm1 jeminenky, to co za sutaz.. klikam, klikam a furt mi ukazuje dalsie a dalsie foto.. 🙄 no uz nemam nervy,ale vase som tam spoznala,tak som zaklikla, myslim ze dve jednej a dve druhej, nemam uz na to nervy,tak hadam aj to postaci 😉
aj za toho macka Pu som klikla,lebo je krasna! 🙂

dm1
23. nov 2011

@mrka2 aj anibas tam ma zopar torticiek 😉 . Je to veru velmi podivne hlasovanie som moc zvedava na vitaza veru ktory z tohto vzide 😲

broucek2
23. nov 2011

@dm1 kterou postavičku máš? Mně se líbí i jen andílci

dm1
23. nov 2011

@broucek2 mam tuto http://www.natortu.sk/gina-freehill-shop/gina-f.... Teda nezostane mne to si zaplatia objednavatelia 😝

mrka2
23. nov 2011

@dm1 no som si myslela 😉 tak ma tiez moj hlas 😀 😉 ale to je asi len o stasti ta sutaz, lebo ked takto klikaju taki lenivci ako ja, tak isto cele nepreklikaju a potom to nie je fer. 😝

broucek2
23. nov 2011

@dm1 ta se mi asi líbí nejvíc

mrka2
23. nov 2011

@dm1 to je skutocne krasna soska!!! 😵

bianca
23. nov 2011

@dm1 uf to je suma teda.Ale ked sa tym clovek zivy tak sa oplati kupit lebo je vazne uzasna.Inak ty stale robis z MMF?Vazne?A ja som myslela ze jedina som ostala verna doma robenemu potahu

lawli
23. nov 2011

@bianca nie jediná....aj ja som tu ešte...vlastne som v rukách ešte nič iné ako MMF ani nemala 😀 😀 😀

bianca
23. nov 2011

@lawli vazne?Ja robim falosny mliecny ale uz ma nebav.Daj (ak je to mozne) presny pomer na MMF lebo mne sa nikdy moc nedarila ale brutalne potrebujem zmenu

lawli
23. nov 2011

@bianca 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 prepáč ,že presný pomer ?? to som robila tak asi 3-4x a potom už len od ruky ako mi vyhovuje....dokonca sa mi stalo ,že som do jedného balíčka cukríkov dala už aj 1 kg cukru a bolo to stale take fajn. Raz tu baby písali ,že sa im nedarí dať do balíčka cukríkov 750 g no mne je niekedy málo, ale je pravda ,že potom s tým treba robiť rýchlo (skôr tuhne) 🙂 Asi zaleži na tom koľko vody v tych cukríkoch ostane keď ich umyvam....

broucek2
24. nov 2011

@bianca dělám s mléčným a MMF jsem zkoušela 2 x a moc nadšená jsem nebyla, asi jsem blbě namíchala poměr, ale fakt nic moc

anibas
24. nov 2011

@zlatat je to tam a robím záložku 😀 😀

anibas
24. nov 2011

@dm1 aby to vybral system ??? system pracuje podľa zadaných požiadaviek vlastníka programu 😀 😀 😀 😀 čiže vyhrá torta, ktorá to potrebuje vyhrať 😀 😀 😀 😀 žeby moja ?!?!?

isabella_fly
24. nov 2011

@lucia80 celkom sa to dalo lahko najst, ja som si objednala z tortomanie a aj s pismenkami, ale do buducnosti budem chodit tam 🙂 ja tiez idem len teraz pre mm skusat, ale ma to chytilo, takze ked sa podari, tak sa tomu zacnem asi trocha venovat, chcela som este koncom buduceho mesiaca/zaciatkom dalsieho kamaratke, co bude rodit a potom moja dcerka bude mat v januari rok... no a ked nebudem na to uplne lava, tak moja babka chcela, ze by som jej potom v maji na 70tku urobila tortu, takze naozaj si chcem zopar toriet odskusat, nech si neurobim potom trapas pred celou familiou 😀

isabella_fly
24. nov 2011

dievcata, nemate recept na nejaku marcipanovu plnku? ze by som toho dr. oetkera vyuzila aspon na plnku, nech mi to doma nestoji? 🙂