Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
25. nov 2011

inac baby, ten tiger, to mala byt orchidea v kvetinaci povodne... 😒

lusil2005
25. nov 2011

@mia1111 reklamovat. jednoznacne. ved to nestoji 5 korun.

vera_vila
25. nov 2011

Holky, pekařky cukrářky, prosím, chystám se si udělat Vánoce a nakoupit si pár blbůstek na dortíky a ráda bych se zeptala na pár věcí:
- jaké používáte formy na lístečky (aby měly rovnou už i žebrování)?,
- jestli používáte kalix (zelené olistí) na růžičky?
- využíváte víc druhů a typů abeced nebo si vystačíte s jednou?
- vystačí mi na začátek jen nějaká malá sada kostic?
- a co barvy - nějakou perleť a základní barvy v gelovkách?
- nějakou srdcovou a čtvercovou formu?
- co si ještě pořídit?
Mám v podstatě jen jednu abecedu (takovou abstraktní), vykrajovačku na růžičky (3 velikosti), vykrajovačku na 3 druhy krajky, strunovou pilku, vykrajovačku na "sedmikrásky" (3 velikosti), kulatou dortovou formu. Moc dortů zatím nepeču a nevím, jestli někdy nějak víc péct budu, tak nechci zbytečně utrácet za věci, které třeba nevyužiju, ale zase se mi spousta věcí líbí a třeba bych je někdy využila... Tak dost váhám... Poradíte? Doporučíte?
Děkuji za Vaše odpovědi - klidně i do IP.

mia1111
25. nov 2011

@lusil2005 - najhoršie je, že nemám inú hmotu a torta sa chladí. Mám nervy, strašne to vidno, som to skúšala vaľkať a tie kryštáliky robia normálne dierky do hmoty 😠 😠 😠 !!!!!!. Ako je to torta pre mňa, ale tak trápim sa s ňou ako blbec a nakoniec ju nebudem mať ani čím potiahnuť? Moja chyba, mala som si to skontrolovať, ale ani by ma to nenapadlo. Doteraz boli všetky hmoty OK. Vlastne mám ešte kilo WI, ale to mi na poschodovku nevystačí ☹

simasa
25. nov 2011

Ahote baby a nesmejte sa - je to prvotina 🙂

dajna11
25. nov 2011

@simasa šak je krásny ...že nesmejte sa!!!!!!!!!!plačema závidím:(

dm1
25. nov 2011

@mia1111 toto riesili aj baby na dortomanii. Vyrobca o tom vie - teda je si vedomy vadneho cukru pouziteho a malo by to byt podla neho len par varok ale baby pisali aj ine datumi spotreby ze su zle 😝 . Firma dortosimo v CR berie vedra spat aj nacate a nahradi to novymi. Berie spat aj tie vedra ktore neboli kupene u nich. Kde si ty kupovala?

adul67
25. nov 2011

@simasa je nádhernýý

dajna11
25. nov 2011

baby nezapájate sa niekto do swapu 2011 na tortmanii? 🙂

lusil2005
25. nov 2011

@dm1 urcite to musi zobrat aj obchod kde to kupila. ved im to dodavatel tiez zoberie s5

simasa
25. nov 2011

Dakujem, ste fakt zlate, ale tu to nastastie nie je az tak vidno, ked je to take male. Ruky sa mi tak triasli, ze by som mohla cukor preosievat 😀

mia1111
25. nov 2011

@dm1 - u moniky. Pol kila hmoty som zafarbila 😖

vera_vila
25. nov 2011

@lusil2005 Myslím, že ten tygr je milionkrát lepší, než orchidea... Je jako živý, fakt naprosto úžasný

adul67
25. nov 2011

@lusil2005 nechapem ako to stíhaš ten tyger nemá chybu obidve su krásne 😲

mia1111
25. nov 2011

@dm1 - monika za to nemôže, nemohla to vedieť. A mňa to ani nenapadlo, až teraz, keď som si začala chystať hmotu, som si to všimla. ☹

lenocka23
25. nov 2011

pridavam moj dnesny vytvor... na vase sa teda nechytam... 🙂 🙂 🙂

zuba
25. nov 2011

@mia1111 Ale reklamácia sa vzťahuje aj na toto, takže by ti ju mala vymeniť. Len sa musíš rozhodnúť či tú zafarbenú hmotu použiješ alebo nie. To máš 7 kg vedro? Že aby sa to oplatilo kvôli poštovnému.

zuzana124
25. nov 2011

@yamahafazer super, ten foťák sa ti vydaril 🙂 a neboj mačka sa na mačku podobá 🙂 🙂 🙂

lucula73
25. nov 2011

@zuzana124 ty si tiež tuším robila foťák,nie?lebo si sem hodila krásne fotočky,nemožem ich nájsť,chcela som si uložiť,švagrovi na 4O chcem dačo také zbúchať 😉

@simasa no krásny je.....čím sa farbí ten sneh?normálne práškovými farbami,či? 😕

desmodka
25. nov 2011

baby potrebujem poradit.. co pre 7 rocnu babu???? (motiv) nechali to na mna DAKUJEM

zuzana124
25. nov 2011

@lucula73 áno robila, kľudne si ho ulož pre inšpiráciu 🙂

lussy23
25. nov 2011

@simasa nádhera
@desmodka to ani nepovedali čo tam má byť? Tak napr Kitty, babiku...
@lenocka23 krásne

lussy23
25. nov 2011

@lusil2005 dokonalé a ten tiger je úasný nádherné torty úplne profesionálny
@yamahafazer nádherné

lussy23
25. nov 2011

@janulkamartinko prekrásne a tá snehulienka je úžasná. To je ako robený obrázok?

desmodka
25. nov 2011

@lussy23 jedine co mi povedali bolo ze len kitty nie :D

lucula73
25. nov 2011

@zuzana124 dík moja,ale jja som hľadala aj také fotky čo boli ešte nepotiahnuté,tento mám uložený,len ten podrobný postup som nenašla,dávala si to ty teda? 😉 ak hej,neposlala by si mi ich ešte raz na mail?ďakujem....
napísala by som ti ho,ak to je od teba.............

mrka2
25. nov 2011

@simasa nadherny! a ze prvotina?! 😕 🙂

vecernicci
25. nov 2011

@desmodka a co něco takovéhleho, mám toho uloženého hafo, ale tak aspoň něco 😉

reruna
25. nov 2011

Nádherné dorty tu přibyly🙂
Všem děkuju za pochvalu, klavír se líbil i na oslavě 🙂

mrka2
25. nov 2011

@mia1111 mne sa to raz stalo,ked som ju nechala na vzduchu dlho,tak potom tam boli tie krystaliky. skus este narhriat v mikrovlnke a premiesat. 😖