Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mariann2
26. nov 2011

@ucitelka70 blahoželám, tak sem s ňou

ucitelka70
26. nov 2011

no je to jednoduchá torta, ale čoby nie..... potrebovala by som dobré rady, čo by bolo ľahučké na ozdobu, bola som sa kuknúť v martine v obchode na pečenie, ale tie ceny...... no žiadne vykrajovačky som si nekúpila...

mariann2
26. nov 2011

@ucitelka70 na prvý krát sa ti podarila, možno by som poťahovku vyvaľkala trošku hrubšie, aby nepresvital podklad, ale manžela určite poteší, ja som začínala iba s práškovými farbami z drogérie a setom plechových vykrajovačiek 😉

mizulienka
26. nov 2011

baby, prosim vas ako robite s patchworkovymi motylmi? ja som vcera skusala, ale vobec sa nechytam, nechala som hmotu aj troska preschnut a tak som vykrajovala, ale robila som bez folie, treba s foliou?

yamahafazer
27. nov 2011

dakujem vam vsetkym za paci sa mi co si prisly pre macku tak sa im pacili aj fotak sa pacil tak som rada 🙂

@livia76 dakujem ti 🙂 ale niektore baby su velike sikuly zvladnu viac aako lusil a pristela tak oni vedia hadam vsetko robit su macherky na vsetko ako nemyslim len pacenie takze tie maju moj obdiv 😵

vcera som bola na stretku v Trencine som myslela,ze to bude trocha inak zorganizovane,ale esteze sme dobre sedeli a cosi videli ked ukazovali modelovanie a som spoznala aj osobne super baby tu z konika a som sa aj cosi naucila hlavne ohladom kvetov tak musim cosi vyskusat 😀

@mariann2 ta orchidea je nadherna uplne super krasna 😉

vecernicci
27. nov 2011

@alenv já budu dělat na pátek synovci tuhle a ještě mám uloženou tu druhou,inspiraci čerpám na flickru 😉

yamahafazer
27. nov 2011

@dm1 nadherne su vsetky 🙂
@bzucinka2 ake krasne mas tie kvetinky vsetky 🙂 sikula

aj vsetkych ostatnych torty su nadherne som popozerala hadam vsetky

yamahafazer
27. nov 2011

@livia76 ta tvoja postavicka je inak perfektna mala musela mat velku radost 🙂

vecernicci
27. nov 2011

@gumkacka1 já jsem pod to víko měla karton obalený potr. fólií, ale ne až úplně do kraje, takže jsem pak do spodního dílu zapíchala špejle a to víko na to jakoby posadila na ty špejle, píšu jak tatar, ale snad mě pochopíš a penízky jsem lepila piping gelem a držely parádně, ale podle mě můžeš i bílkem nebo jestli jse zdobila perníčky, tak bílkovou polevou to bude držet super 😉 🙂 fotku jsem dávala někde tři čtyři stránky dozadu 😉

vecernicci
27. nov 2011

@mizulienka tady máš jednu plachetnici http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=163&... a motýlky dělám bez fólie, nechám hmotu trochu obschnout a pak vytlačím, tlačím hlavně na okraje a pak už jen doladím skalpelem 😉

dajna11
27. nov 2011

@zdenallicka nádhera tá poschodovááááá 😀

alenv
27. nov 2011

@vecernicci děkuju moc.. taky tam čerpám, ale je tam toho tolik, že pak nevim 😀 zajímali mě vaše práce nějak vydět ten dortík na normální fotce 🙂

mima595
27. nov 2011

dobre ranko,
sa vas chcem spytat, aky sa pracuje s pipping gelom???? ked chcem spravit vodu v bazene????

mia1111
27. nov 2011

Babulky, ďakujem za všetky lajky, veľmi ste ma potešili, kúsok torty ešte ostalo, tak dnes rozdám aj susedom 😉

A zasa ste krásne tortičky popridávali, @dm1 - tá svadobná, normálne som padla na zadok, perfektnáááá, úplne dokonalá, proste nádherná 😵 😵 😵
@anibas - mažoretka je krásna, toto keby videli susedky, že sa dá aj mažoretka vymodelovať, už by ma otravovali 😀 . Môžem si ju uložiť pre inšpiráciu? Keby raz náhodou 😅 🙂
@katy1979 - krásna tortička 😵
@bzucinka2 - super, veľmi pekné tortičky 😵 😵 😵 Tá kvietková sa mi veľmi páči 😵
Aj všetky ostatné tortičky sú super, stihla som ich "olajkovať" 🙂

alex21
27. nov 2011

babulky prosim poradte mi aka najmensia abeceda sa da vykrojit. Nechcem len otlacit pismenka, potrebujem vykrojit a to velke tlacene pismena najlepsie menej ako 1 cm. Nemate niekto patchwork abecedu ta je ako velka. Dakujem

lusil2005
27. nov 2011

@alex21 ja ju mam, a je asi najmensia. tu som nou vykrajovala:

lusil2005
27. nov 2011

@alex21 Na tom obrazku to vyzera velke, ale su mensie ako jeden cm. alebo max ten cm maju

miciatko
27. nov 2011

@lusil2005 dakujem za folie, peniazky ti dufam uz nabehli. ..

lusil2005
27. nov 2011

@miciatko zamalicko, jasne peniazky uz prisli. dakujem!

danciacik
27. nov 2011

@vecernicci prosím ťa ako je robený ten spodok tej dvojposchodovej torty Madagaskar? Je fantastická.

janulkamartinko
27. nov 2011

@dm1 Nadherne waw 🙂

vecernicci
27. nov 2011

@danciacik tu jsem nedělala já, je to jen inspirace 😉 ale normálně bych ji potáhla bíle a vyřezala černé proužky a udělala zebru 🙂

mariann2
27. nov 2011

@mima595 do piping gélu daj máličko, ale ozaj máličko farby, zamiešaj a rozotri na poťahovku, ja som si už na torte urobila také akoby jazierko - priehlbinku a tam to "naliala" nie je to vobec zložité 😉

mima595
27. nov 2011

@mariann2 - diky...ono to ma byt bazen , ta vrstva pipping gelu ma byt velmi hruba??

dm1
27. nov 2011

Dakujem vam baby velmi pekne za mile komentariky potesili 😵. Za tu svadobnu som dokonca dostala tringelt 13 eur som nechapala 🙂

mariann2
27. nov 2011

@mima595 ja som dávala iba maximálne 1 cm, v najhlbšom mieste, ono to nie je chuťovo bohviečo 😝

mima595
27. nov 2011

@dm1 - sa necudujem, naozaj bola krasna......

dm1
27. nov 2011

babenky na stretku bolo fajn ale nevhodne priestory vsetci usadeni ako na konferencii a museli pozerat len na platno kde my sme vsetky naraz modelovali 😝 . Kamera snimala vzdy len jednu. O tom ze tam bolo neskutocne teplo a nedalo sa nic modelovat lebo to strasne sadalo ani nehovorim. Tak tie postavicky potom aj vyzeraju ☹ . Keby Mirka nemala lupene kvetov a listky urobene uz doma tak by sa ani kvietky nedali veru robit 😖 . Ale aspon sme si pokecali a pochutnali si na dobrotkach mnam 😎

dm1
27. nov 2011

@alenv ja ale nie som vyucena cukrarka 😉

lussy23
27. nov 2011

@zdenallicka jednoducho nádhera