Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yamahafazer
27. nov 2011

@alenv no to je pravda,ye ked vidim niektore cukrarne co predavaju torty tak by som si tam v zivote niaku nekupovala ja som raz aj praxovala v jednej cukrarni a tam torty nerobili iba zakusky,ale ako ten krem co tam davali len sami tu fujha som len kukala ako v skole sme sa aspon ucili s kvalitnych surovin a nerobili sme ziadne tukace,ale pudingove kremy a ta hmota zo suseneho mlieka aj mne chuti len sa snou fakt hnusno robi zachvilu sa lame na kvety .A niektore baby su tak sikovne,ze aj cukrari profici co su v zahranici sa mozu skovat ako unas sa robia torty aby aj chutili aj vyzerali len skoda,ze malokto to oceni keby vedeli co je stym vsetkym roboty.

yamahafazer
27. nov 2011

@vecernicci tie su nadherne 😵

jituskak
27. nov 2011

Hezkou neděli, přeji.
Měla bych malý technický dotaz. Doposuj jsme dělala jenom jednoduché dorty, teď chci udělat tchýni k narozeninám patrový. něco na tento způsob. nebude to tak spadký,a le podobný. no a já mám starch, že mi to ten spodní neunese. na MMB jsme viděla i nějakej patrovje rozkrojenej a vypadalo to, že tam žádná výstuha není, tak nevím... jo a má ten dort být tak pro cca 25 lidí. tak já přemýšlím, jeslti není lepší udělat jeden normální a pak třeba 20 minidortíků... co myslíte?

mrka2
27. nov 2011

@lusil2005 ja by som len vyrezala toho dina z marcosu a nacapila ho normalne na okruhlu tortu na vrch. no v zivote by som nerobila takeho dina ako tortu a este 2 kg 😅 ani by som to nevedela, pravdu povediac 🙄 😔

yamahafazer
27. nov 2011

@jakelina jej ako si robila tu vyzdobu do okna to si nakreslila a vystrihla ci si vytlacila uz hotove obrazky?
ta ovocna je mnam 😵

@lusil2005 ty si iny zivel taku tortu by som veru odhovorila
@bzucinka2 tak som presne myslela,ze aj tu to bude hlavne,ze som si nabrala plny ruksak pomocok 😀
@anibas tie tvoje torticky su krasnucke a ta kvetova teda bola robota tolko kvetiniek
@mizulienka tie detske su strasne pekne,ale tato hneda stou modrou to su moje farby 😵 krasa

mrka2
27. nov 2011

@jituskak no ked sa bojis,tak si to vystuz slamkami a este pod vrchnu mozes dat karton,ale ja som robila teraz poschodovu a drzala v pohode. podla toho,aku plnku budes robit 🙂

lamps
27. nov 2011

@lucula73 áno ja som ku nemu robila kakaový a bolo to super 😅 😅 😅

vecernicci
27. nov 2011

děvčata moc děkuju za chválu, fakt je to teď můj kůň číslo jedna 🙂
@lusil2005 a co ho udělat jako když leží a fakt jen třeba podepřít hlavu 😉

yamahafazer
27. nov 2011

@jituskak no tak minitorticky by som teda nerobila stym sa strasne narobis je to prplacka a takyto poschodovy ja davam spajdle do posledneho poschodia a obaleny kusok kartonu foliou,ale celu tortu neprepichujem ja davam len na to posledne podlozku a zalezi aj aka je velika

mrka2
27. nov 2011

babulky, neviete mi poradit? dnes som si kupila v Jedote tu Rajo rastlinnu slahacku,ale to je nejaka velka skatula. V Agre je taka mensia a tu som spotrebovala celu na jednu tortu,ale tuto asi nespotrebujem celu. Da sa to potom nejako skladovat aj otvorene? Nemate vyskusane?

vera_vila
27. nov 2011

@jakelina @lusil2005 Díky holky, zkusím kouknout, jestli u nás v obchodech něco nenajdu...

lussy23
27. nov 2011

@mia114 krásnučk átortička
@jakelina krásne a aj výzdoba v oknách
@mizulienka @vecernicci @pipka @lusil2005 @livia76 nádherné dielka

vecernicci
27. nov 2011

@vera_vila mně naši vozí krabice po ovoci a zelenině jak říkala @jakelina z Kauflandu, jsou super pevné a ani nedávám dvojitou vrstvu, jen pod třípatrový dorty

lussy23
27. nov 2011

@jituskak krásnučká

jakelina
27. nov 2011

@yamahafazer stáhla jsem to z internetu, vytiskla na tvrdý papír a vystřihla. Dám ti odkaz. http://www.i-creative.cz/2010/11/29/vystrihovan...

jituskak
27. nov 2011

takže jestli to chápu, stačí dít buď špejle, nebo ten karton, jo? no, uvidíme. budou ty 3 poschodí stačit pro tolik lidí?

jakelina
27. nov 2011

@jituskak špejle dej do slámek na pití, já to tak taky dělám.

vera_vila
27. nov 2011

@jituskak Rozhodně budou... My měli třípatrový dort pro 50 lidí. Všichni si sice nevzali, ale 30 lidí z toho mělo a ještě dokonce jedno patro zbylo...

vera_vila
27. nov 2011

@vecernicci Díky... Kauf tu máme, ale nikdo do něj nejezdí, ale tak asi ho budu muset navštívit...

lucula73
27. nov 2011

@lamps
@mizulienka ďakujem za rady 🙂 .................a ešte jeden dotaz,v tom 2deci kávy sa rozpustí to množstvo čokolády?čo z toho vznikne? 😕

alenv
27. nov 2011

@jakelina jsem na to koukala.. teda to vypadá v tom okně fakt nádherně.. myslím, že s dětma to musí být super zábava 🙂

jakelina
27. nov 2011

@alenv tak honem začni vystřihovat 😉 😀 😉

katy1979
27. nov 2011

@lusil2005 ty si cvok dievca. keby to nebolo naozaj pre niekoho velmi dobreho znameho a to by musel byt naozaj dovod inac by som ich poslala vies kam. zdravie mas len jedno

lusil2005
27. nov 2011

@katy1979 ale ved uz zacinam rozmyslat nad tym ze zacnem nezmyselne objednavky odmietat! 😅

lamps
27. nov 2011

@lucula73 nie 2 dcl kávy, ale len 1 dcl kávy si dáš do misky (misku si dávam do hrnca s horúcou vodou) a v tejto káve rozpustíš čokoládu 😅

katy1979
27. nov 2011

@lusil2005 ty nie ze zacnes rozmyslat ty to jednoducho zacnes robit. nie sme otroci ani cvicene opice. jedine z recesie. adrenalinu mam v zivote dost a upecenie torty za menej ako 10hodin s detmi na krku

yamahafazer
27. nov 2011

@jakelina dakujem

baby potrebujem radu ako spravit kridla z coho taketo?ako postavicka bude z hmoty len neviem ako na tie kridla.dakujem

dada2007
27. nov 2011

ahojte baby, mám otázočku 😉 .....nemáte náhodou recept na medovníkový adventný veniec? lebo našla som na nete a v jednom je 350g a v druhom 650g a v dalšom tuším ešte viac múky...........a teraz vôbec neviem, koľko toho tam mám dať....budem to robiť s kruhovou formou s priemerom 23cm...............dík za odpoveď!

lamps
27. nov 2011

@yamahafazer ja som robila vílu Zvonilku a krídelká som jej robila z plátkovej želatíny dr. Otker

lamps
27. nov 2011

@jakelina tortička je krásna a to okno úplne rozprávkové 😅 😅 😅