• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@mia114 vypada to ako klasika mramorovy potah len z takych zivych farieb a netocene nejak pravidelne
28. nov 2011 o 14:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mariann2 to netusim, treba skusit, myslim ze ta jej hmota sa podoba na Flower pastu,alebo gum pastu.Po spracovani v rukach sa to tahalo ako zuvacka.A vsetky tie kvety sme urobili asi zo 150 g - 200 g.A este mi ostalo v sacku.
28. nov 2011 o 14:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mariann2 som zabudla, kludne si ma pridaj :slight_smile: ,len kedy bude kvietkova torta netusim ,same detske su na plane :wink:
28. nov 2011 o 14:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 a ako mam spravit taky mramorovy potah :confused: :sweat_smile: nikdy som ho nerobila.
28. nov 2011 o 14:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 a pecie dlho??, lebo moja kamoska ked zacinala tak brala objednavky na 20 toriet aby si spravila album potom uz nie
28. nov 2011 o 14:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlada111 hned ked budem mat trosku casu,urcite nieco nafotim a poslem, no teraz nestiham.Mam kopec tôrt a ako naschval bez kvetov .Co ma napada, tak na ruzi je na drôtiku iba poslednych 5 .Gerbera je stred,dve mensie gerberky a dve väcsie.CO ma prekvapilo , tak ked sa stensi kazdy lupen na gerbere a dotvaruje takou tou kosticou s gilickou, tak sa napichuje na drôtik opacne,tou stranou co bola na podlozke.K ruzi postup neviem napisat,kazdy druh lupenov- teda velkost sa na ruzi robila inac a fakt to trebe vidiet.Ked to natrenujem, urobime stretko v KE a naucim :wink:
28. nov 2011 o 14:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dm1 5€ za kilo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! šak to zadarmo :fearful: :fearful: :fearful: :confused: :confused: :confused: :confused:
28. nov 2011 o 14:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky, prosím, jak velký dort potahnu 1,4kg smartflexem?díky...
28. nov 2011 o 14:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
28. nov 2011 o 14:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia114 nadherna, tak disco, super :wink: ja by som ju robila tak, ze by som si pospajala farebne pruzky, alebo by som natiahla biely potah a potom ju pomalovala
28. nov 2011 o 14:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia114 tomozes aj pomiesat farby a vyvalkat :slight_smile:
28. nov 2011 o 14:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cestovatelkaandrea no rozmyslala som aj o pomalovani, ale neviem ci by som to vedela tak pomalovat :sweat_smile:
28. nov 2011 o 14:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no asi skusim na dakom kusku, spravit tak ako ste pisali ze to pomiesam ako mramor a uvidim co z toho bude a skusim aj pomalovat :slight_smile: dakujem za rady :wink:
28. nov 2011 o 14:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia114 tak ako mramorovu, ale neprekladas tolko krat, iba jeden - dva razy. ta torta vyzera super :grinning:
28. nov 2011 o 15:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Babky ďakujem všetkým :slight_smile: toľko lajkov som v živote ešte nedostala :grinning: :grinning: :grinning: uvidíme čo nabudúce vymyslím ak sa naskytne nejaká príležitosť :slight_smile: ale je to drahá záležitosť, tá smartflex ma vyšla v obchode na 10 Eur, takže už chápem, prečo sú takéto torty tak drahé :grinning: možno švagrinke najbližšie niečo na krst vymyslím :slight_smile: aj vy robíte nádherné výtvory, úžasná fantázia a zručnosť, ste mi veľkou inšpiráciou všetky :slight_smile:
28. nov 2011 o 15:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kočky, pri medovníčkoch sa tá bielková hmota varí? či čo? viem, že sa dá bielko x 5,3 cukru a potom? :confounded:
28. nov 2011 o 15:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mariann2
ja robim glazuru 1 bielko + 14 dkg 3x jemne preosiateho pr.cukru, caj. lyzicku cit, stavy, slahat 3min na 2 a 4min. na 3. Nakoniec pridat c. lyzicku zemiakoveho skrobu. drzat v uzavretej doze av chladnicke.
Nic nevarim.
28. nov 2011 o 15:47  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kočky, dnes mi prišla hmota smartlex flower a keďže som doteraz robila len z MMF, tak to mám si tiež nahriať v mikrovlnke?
a ozaj dnes som si cez Torty od mamy kúpila tie vločky za 5 eur... :slight_smile: neviem niekto tu spomínal, že by chcel :stuck_out_tongue_closed_eyes: má na predaj aj iné pomôcky tak tu je link http://www.tortyodmamy.sk/pre-dospelych/pomocky
28. nov 2011 o 16:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia114 a akú hmotu chceš farbiť ? asi by som poukladala vedľa seba a vaľkala, aby sa to veľmi nezmiešalo :wink:
28. nov 2011 o 16:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vladka1 mě stačí 1 kg hmoty na 2 kulaté dorty 26 cm průměr - mramorové korpusy ze 4 vajec, zýleží jak velký dort chceš dělat....
28. nov 2011 o 16:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina kde kupuješ to mascarpone? v Lidlu to nemají, ještě se musím podívat do Alberta....a s jakým ovocem jsi to dávala?
28. nov 2011 o 16:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna kupuju v Globusu a to levnější, mají tam dva druhy a to dražší stojí 95 korun. :unamused: Dávala jsem dovnitř jahody a mandarinky, všechno kompotované, jedli ten dort až v sobotu a přijeli si pro něj v pátek ráno, tak jsem to dělala vlastně skoro celé ve čtvrtek. Podle ovoce jsem pod krém namazala jahodovou a meruňkovou marmeládou.Nahoře jsou pak broskve, jahody a mandarinky.
28. nov 2011 o 16:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@eliska22 smartflex flower sa nenahrieva v mikrovlnke, len si z nej odkroj koľko potrebuješ a musíš si ju trošku premiesiť v rukách :slight_smile:
28. nov 2011 o 16:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
28. nov 2011 o 16:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte dievcata, poradite mi prosim, ked farbite bielou farbou, co pouzivate? nejaku belobu?
28. nov 2011 o 17:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, tak ja pridávam moju nočno-rannú prácu.
28. nov 2011 o 17:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (38)
@halienka tak túto postavičku moj synček žerie a žerie...to si hned aj uložím na inšpiráciu :grinning:
28. nov 2011 o 17:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzana124 super dortík
@alenv ďakujem :slight_smile:
28. nov 2011 o 17:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok