Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
28. nov 2011

@mia114 vypada to ako klasika mramorovy potah len z takych zivych farieb a netocene nejak pravidelne

daducha
28. nov 2011

@mariann2 to netusim, treba skusit, myslim ze ta jej hmota sa podoba na Flower pastu,alebo gum pastu.Po spracovani v rukach sa to tahalo ako zuvacka.A vsetky tie kvety sme urobili asi zo 150 g - 200 g.A este mi ostalo v sacku.

daducha
28. nov 2011

@mariann2 som zabudla, kludne si ma pridaj 🙂 ,len kedy bude kvietkova torta netusim ,same detske su na plane 😉

mia114
28. nov 2011

@dm1 a ako mam spravit taky mramorovy potah 😕 😅 nikdy som ho nerobila.

miciatko
28. nov 2011

@dm1 a pecie dlho??, lebo moja kamoska ked zacinala tak brala objednavky na 20 toriet aby si spravila album potom uz nie

daducha
28. nov 2011

@vlada111 hned ked budem mat trosku casu,urcite nieco nafotim a poslem, no teraz nestiham.Mam kopec tôrt a ako naschval bez kvetov .Co ma napada, tak na ruzi je na drôtiku iba poslednych 5 .Gerbera je stred,dve mensie gerberky a dve väcsie.CO ma prekvapilo , tak ked sa stensi kazdy lupen na gerbere a dotvaruje takou tou kosticou s gilickou, tak sa napichuje na drôtik opacne,tou stranou co bola na podlozke.K ruzi postup neviem napisat,kazdy druh lupenov- teda velkost sa na ruzi robila inac a fakt to trebe vidiet.Ked to natrenujem, urobime stretko v KE a naucim 😉

anibas
28. nov 2011

@dm1 5€ za kilo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! šak to zadarmo 😨 😨 😨 😕 😕 😕 😕

vladka1
28. nov 2011

holky, prosím, jak velký dort potahnu 1,4kg smartflexem?díky...

bzucinka2
28. nov 2011

@mizulienka krasnucka 🙂

cestovatelkaandrea
28. nov 2011

@mia114 nadherna, tak disco, super 😉 ja by som ju robila tak, ze by som si pospajala farebne pruzky, alebo by som natiahla biely potah a potom ju pomalovala

bzucinka2
28. nov 2011

@mia114 tomozes aj pomiesat farby a vyvalkat 🙂

mia114
28. nov 2011

@cestovatelkaandrea no rozmyslala som aj o pomalovani, ale neviem ci by som to vedela tak pomalovat 😅

mia114
28. nov 2011

no asi skusim na dakom kusku, spravit tak ako ste pisali ze to pomiesam ako mramor a uvidim co z toho bude a skusim aj pomalovat 🙂 dakujem za rady 😉

lusil2005
28. nov 2011

@mia114 tak ako mramorovu, ale neprekladas tolko krat, iba jeden - dva razy. ta torta vyzera super 😀

halienka
28. nov 2011

Babky ďakujem všetkým 🙂 toľko lajkov som v živote ešte nedostala 😀 😀 😀 uvidíme čo nabudúce vymyslím ak sa naskytne nejaká príležitosť 🙂 ale je to drahá záležitosť, tá smartflex ma vyšla v obchode na 10 Eur, takže už chápem, prečo sú takéto torty tak drahé 😀 možno švagrinke najbližšie niečo na krst vymyslím 🙂 aj vy robíte nádherné výtvory, úžasná fantázia a zručnosť, ste mi veľkou inšpiráciou všetky 🙂

mariann2
28. nov 2011

kočky, pri medovníčkoch sa tá bielková hmota varí? či čo? viem, že sa dá bielko x 5,3 cukru a potom? 😖

bambula1307
28. nov 2011

@mariann2
ja robim glazuru 1 bielko + 14 dkg 3x jemne preosiateho pr.cukru, caj. lyzicku cit, stavy, slahat 3min na 2 a 4min. na 3. Nakoniec pridat c. lyzicku zemiakoveho skrobu. drzat v uzavretej doze av chladnicke.
Nic nevarim.

eliska22
28. nov 2011

kočky, dnes mi prišla hmota smartlex flower a keďže som doteraz robila len z MMF, tak to mám si tiež nahriať v mikrovlnke?
a ozaj dnes som si cez Torty od mamy kúpila tie vločky za 5 eur... 🙂 neviem niekto tu spomínal, že by chcel 😝 má na predaj aj iné pomôcky tak tu je link http://www.tortyodmamy.sk/pre-dospelych/pomocky

anibas
28. nov 2011

@mia114 a akú hmotu chceš farbiť ? asi by som poukladala vedľa seba a vaľkala, aby sa to veľmi nezmiešalo 😉

reruna
28. nov 2011

@vladka1 mě stačí 1 kg hmoty na 2 kulaté dorty 26 cm průměr - mramorové korpusy ze 4 vajec, zýleží jak velký dort chceš dělat....

reruna
28. nov 2011

@jakelina kde kupuješ to mascarpone? v Lidlu to nemají, ještě se musím podívat do Alberta....a s jakým ovocem jsi to dávala?

jakelina
28. nov 2011

@reruna kupuju v Globusu a to levnější, mají tam dva druhy a to dražší stojí 95 korun. 😒 Dávala jsem dovnitř jahody a mandarinky, všechno kompotované, jedli ten dort až v sobotu a přijeli si pro něj v pátek ráno, tak jsem to dělala vlastně skoro celé ve čtvrtek. Podle ovoce jsem pod krém namazala jahodovou a meruňkovou marmeládou.Nahoře jsou pak broskve, jahody a mandarinky.

zuzana124
28. nov 2011

@eliska22 smartflex flower sa nenahrieva v mikrovlnke, len si z nej odkroj koľko potrebuješ a musíš si ju trošku premiesiť v rukách 🙂

eliska22
28. nov 2011

@zuzana124 díky 🙂

mizulienka
28. nov 2011

ahojte dievcata, poradite mi prosim, ked farbite bielou farbou, co pouzivate? nejaku belobu?

zuzana124
28. nov 2011

ahojte, tak ja pridávam moju nočno-rannú prácu.

dajna11
28. nov 2011

@halienka tak túto postavičku moj synček žerie a žerie...to si hned aj uložím na inšpiráciu 😀

lawli
28. nov 2011
alenv
28. nov 2011

@zuzana124 super dortík

zuzana124
28. nov 2011

@alenv ďakujem 🙂