Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
28. nov 2011

@zuzana124 ta je krásná

halienka
28. nov 2011

@dajna11 aj moja malá ho zbožňuje 😀 škoda, že na slovensku sa nedajú zohnať DVD čka, hneď by som jej kúpila, z internetu sa dajú stiahnuť iba 3 diely... Inak s tou postavičkou to bol dosť problém veru, lebo ten Uki má väčšiu hlavu ako telo a mala som čo robiť aby som ten pomer tak vyrovnala, aby sa tá hlava udržala na krku 😀 nakoniec som do tela zapichla 3 špáratká, tie zapichla do slnečnice aj s telom, no a hlavu n jednom špáratku som zapichovala do tela až asi pol hodinu pred oslavou, lebo som sa bála, že do oslavy tá hlava spadne 😀 ale vydržala to a drží doteraz, aj keď torta je už zjedená 😀

alenv
28. nov 2011

@broucek2 prosím jak děláš přesně ty marcipán? Děkuju

mizulienka
28. nov 2011

@lawli dakujem, ani neviem, co presne zhanam 😀 mam robit konika na tortu a ten vyzera asi takto
a spekulujem ako ho najlepsie urobit...
nevies nahodou, ci je aj biela fixka? 😕 nepamatam si, zeby som taku videla.

mia114
28. nov 2011

@anibas mam smartflex velvet, ten budem farbit.

jakelina
28. nov 2011

@mizulienka prosím prosím, ptala jsem se tě dopoledne na to míchání barev na tu modrou, můžu pěkně poprosit o názvy těch barev???

mrka2
28. nov 2011

@zuzana124 ten je milucky 😵 🙂

mizulienka
28. nov 2011

@jakelina ja som ti to uz napisala cez obed 🙂) nejaku jednu dve stranky dozadu 🙂

mizulienka
28. nov 2011

@jakelina na 1905 stranke to je...kopirujem 🙂

takze modru som robila tak, ze som davala dost vela modrej wilton royal blue, potom farbu wisteria sa vola, tak trosicku ciernej a potom som doladovala ruzovou a cervenou.
tu cervenu som mala klasika namiesanu z wilton red red, ja do kazdej cervenej davam aj stipku zltej ona tu farbi zvyrazni a potom som ju este troska prifarbila farbou od sugarflair Dusky pink.

jakelina
28. nov 2011

@mizulienka já se moc a moc omlouvám, nějak jsem to přehlídla. Jsi zlatá. Už si to ukládám, právě takovou taky potřebuju namíchat.

jakelina
28. nov 2011

Už jsem si to tam našla, no prostě jsem to nějak přeletěla očima a na té stránce jsem tě neviděla a teď vidím, jak jsi mi odpověděla. Ještě jednou děkuju.

dajna11
28. nov 2011

@halienka my pozeráme uki-ho priamo z netu 😀 😀a na minimaxe je pár krát za den. no veru ešte som taku tortičku nev idela,super sa ti podaril...krásny.... 😀

mizulienka
28. nov 2011

@jakelina v pohode, nic sa nestalo, ja tiez niekedy iba tak preletim ocami 🙂

jakelina
28. nov 2011
halienka
28. nov 2011

@dajna11 my máme obmedzený internet, tak preto sťahujem 😝 ale už to po skončení paušálu dáme na neobmedzený...ešte raz ďakujem za pochvalu 🙂

jakelina
28. nov 2011

@halienka já tu postavičku vůbec neznám 😒 Ale vypadá krásně.

vera_vila
28. nov 2011

@jakelina No, u nás v Čechách myslím žádná taková postavička ani neexistuje...

dajna11
28. nov 2011

@halienka my sme boli tiež tak,teraz už konečne nemusíme sledovať kolko je minutích🙂

lussy23
28. nov 2011

@dajna11 nádherné @halienka nádherná @katulkaaaaaa krásne autíčko @zuzana124 krásnučké a zlaté @mizulienka waw úžasné @raci - krása
@akme krásnučké torty
@broucek2 sú prekrásne
@christie krásnunké

lussy23
28. nov 2011

@daducha krásnučké kvietky @ikula2 - krásnučké torty @zklimekova - prekrásne lienka @lucinka nádhera @lamps - krása

adul67
28. nov 2011

@yamahafazer ano bola som ja som sedela na to vyvýšenom ja som na teba pozerala aj si sa mi zdala zmáma ale nevedela som kam ta priradit a na menovku som nedovidela na tejto fotke si baculatejšia v tvary 🙂

zuzana124
28. nov 2011

@daducha to je náááááádhera, bože tie kvety vyzerajú ako živé, je to veľmi ťažké sa to naučiť?

vecernicci
28. nov 2011

@mizulienka na barvení bílou si kup práškovou bělobu od sugarflair, je super a vybělí i mléčný marcipán, když ji rozmícháš s vodkou, tak to bude jako bílá temperka 😉 🙂

halienka
28. nov 2011

@jakelina tu je jedna krátka rozprávočka s tou postavičkou

https://www.youtube.com/watch?v=4qBfP-AOf_E

🙂

heni79
28. nov 2011

@daducha
Tie kvety naozaj nie sú živé? No klobúk dole! Tá orchidea je úplne úžasná. Normálne z nej mám pocit, že ju je potrebné čím skôr dať do vody do vázy, aby neuvädla. 🙂

reruna
28. nov 2011

@vecernicci myslíš, že ta prášková běloba by obarvila i mandlový marcipán? Měla jsem teď ten z toho mmb, moc nám chutnal a docela dobře se s ním potahovalo, jen ta zažloutlá barva....

jakelina
28. nov 2011

@halienka Eliášek mi tu seděl na klíně a strašně se mu pohádka líbila. Díky 😉

jakelina
28. nov 2011

@reruna Brouček tím bělil i svatební dort

reruna
28. nov 2011

@jakelina no jo, ale ona používá taky mléčný marcipán, myslíš, že to je stejný jako ten mandlový?

desmodka
28. nov 2011

@dm1 dani tu v mojom okoli je jedna pani co pecie potahovane torty 5 kg za 15 eur... chystam si ju nej objednat tortu a hned ju vyspovedat 😀 😀 😀