Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
29. nov 2011

@jakelina tak mně to odmítá, že nemám oprávnění 😒

dadka212
29. nov 2011

@alenv ja nemám najlepšie miesto v chladničke na tortu...ja niekedy mám torty od vrchu po spodok 😀

dadka212
29. nov 2011

@vecernicci skús sa prihlásiť na FB a potom skús ten link....ja som prihlásená a ide mi 😉

mizulienka
29. nov 2011

ahojte dievcata, taka som vytocena...na zajtra som mala robit tortu, dohodli sme sa, ze ak by sa nieco zmenilo a chceli by zrusit objednavku v pondelok najneskorsie nech mi daju vediet....vcera som bola do pol 2 hore, chystala som si veci na tortu a dnes len pre istotu pisem smsku, ci objednavka plati a ona, ze nie, ze nasli lacnejsie a blizsie...a ja upeceny korpus a krem v chladnicke...co teraz s tym?????

dadka212
29. nov 2011

@mizulienka to vie pekne vytočiť 😠 mne sa to našťastie ešte nestalo, pre istotu píšem ešte predtým než čokolvek pripravujem...

mizulienka
29. nov 2011

@mizulienka ja tiez si tak aspon par dni dopredu overim, ale my sme sa v nedelu dohodli, ze ano, take to bolo cele narychlo, mam taky nerf.

katy1979
29. nov 2011

@mizulienka no budete mat doma tortu. ci ak mas miesto v mraznicke daj zamrazit. predpokladam ze si im nic nepovedala. lebo ako sa ja poznam tak by som im nic nenapisala ale by som tu nadavala ako pohan

dadka212
29. nov 2011

@mizulienka ti verím...ja by som pekne nervačila, hlavne ak máš už aj krém a čo to vymodelované 😠

mizulienka
29. nov 2011

@katy1979 napisala som, ale slusne, ze treba dat vediet dopredu, ze som uz mala nachystane veci na tortu 😠

mariann2
29. nov 2011

kočky, chcem maľovať na tortu a potrebujem bielu farbu, ktorá je lepšia ? http://www.eshop-rychlo.sk/pecieteskamkou/eshop... alebo http://www.eshop-rychlo.sk/pecieteskamkou/eshop... potrebujem to rýchlo, idem objednávať, ďakujem 😉

dadka212
29. nov 2011

@mariann2 neviem poradiť, nikdy som bielu farbu nemala....ale ak by som objednávala ja, tak asi prachovú

dm1
29. nov 2011

@mariann2 urcite prachova ja mam sice inu ale vsetko lepsie ako beloba! ta doslova odskakuje od potahu velmi zle schne a rozpija sa!. je ozaj skor na bielenie potahovky

mariann2
29. nov 2011

@dadka212
@dm1 ďakujem dievčatá, veľmi ste mi pomohli

livia76
29. nov 2011

http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=4187605 celkom dobrú cenu som si vydražila 😀 dúfam, že budem spokojná 😀

vecernicci
29. nov 2011

@mariann2 určitě tu druhou, tu používám já, stačí trošku vodky a rozředit a můžeš malovat 😉

jakelina
29. nov 2011

Holky kdo chtěl mascarpone, tak v Globusu ho teď mají za 24,90- a má trvanlivost až do půlky ledna. Taky mají v akci Orion čokolády, tak jsem si nakoupila bílou do zásoby.

yamahafazer
29. nov 2011

BABY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

objavila som v novom meste nad vahom obchod kde predavaju lacne formicky tak kdo budete mat cestu mozte kupit stoja 1.96 eur.Muz si potreboval ist cosi vybavit tak sme s malou isly snim,ze pojdeme pozret po obchodoch a neni to u cinana,ale taky iny lacny obchod kde maju vselico ako u cinanov tak pozrite aj v inych mestach mozno maju aj v inych obchodoch a kupila som si tam tieto formicky lebo tie listy klasicke aj brectanove su vecsie oproti tym co mam doma.A isla som sa napocky pozriet do toho cukrarskeho obchodu co tam je origos ta cokoladovna a tam maju tieto iste velke listy za 18,20 eur som skoro odpadla a ja som ich tam kupila za 1.96. Mali tam vtom lacnom aj ten valcek co sa robia tie vzorovane pruzky niako vyse 6 eur stal.A este aj formicky na kvety aj na laliu a este aj silikonove formicky na muffiny.A tiez aj tie vlocky snehove.
@dm1 vtej cokoladovni maju tu tvoju tortu fotku aj vo vyklade nalepenu.

anibas
29. nov 2011

@yamahafazer Evi - Vianocééééééééééééééé 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

simasa
29. nov 2011

@dm1 Dani mne to asi moc neprislucha hodnotit, kedze som zaciatocnik, ale teda nic moc...

simasa
29. nov 2011

@yamahafazer Evi, kde to je presne? Este dnes tam nabehneeeem!!! 😀

dadka212
29. nov 2011

@yamahafazer tento valček ?? http://www.pravacokolada.sk/sk/ostatne-pomocky/...
ja ho chcééém len sa mi zdá velmi drahý ☹

dm1
29. nov 2011

@yamahafazer prosim ta a su to tie viac clenite? ak ano rusim objednavku inde a prosim prosim o poslanie 🙂

yamahafazer
29. nov 2011

@simasa vies ako je 101 droegeria tak vedla je co bola makyta a tam dole maju oblecenie rozne a na poschodi je taky obchod rozne veci ozdoby a hracky a vselico ine tam maju

etse tam maju taketo formicky len na tu laliu su iba dve v baleni listy a tie kolecka neviem ci to uz presne taketo nieco bolo a este tam maju takehoto sasa alebo maca tam mali toho viac

yamahafazer
29. nov 2011

@dm1 co viac clenite?

yamahafazer
29. nov 2011

@simasa ty si z mesta ak ano tak by si ty skor mohla babam nakupit lebo ja sa uz do mesta najblizsie dostan ak by som isla tak az na buduci tyzden tento uz nestiham

yamahafazer
29. nov 2011

@dadka212 tam ho maju 6 eur aj cosi

ked tam to mali uplne na spodku v kosoch ja skoro sedela na zemi a vo vsetkom sa mrvila a mala ta sa tam valala po zemi 😀 no musela som to tam premrvit len uz som si vsetko nezapametala co tam mali a mali tam tie vlocky aj viac clenite aj menej clenite tie myslis?
@dm1

anibas
29. nov 2011

@yamahafazer hej vločky
@dm1 Danka utekaj 😀 😀

yamahafazer
29. nov 2011

@dm1 ak chces tie vlocky ja som si jedny zobrala lebo som uz nevedela ake som si kupila tak mam tie iste ak ich chces mam ich navyse mozem ti ich poslat

yamahafazer
29. nov 2011

ja som vam to tu hned musela ist povedat ako sme domov prisly 😀 nakup este v taskach musim ist vybalit a uvarit nieco
baby ak je simasa priamo z mesta mohla by vam to ona pokupit lebo ja jedine az na buduci tyzden by som sa do mesta dostala

dadka212
29. nov 2011

tak ak by bola niektorá z NMnV ochotná kúpiť niečo budem sa tešiť 😵