Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
29. nov 2011

inak baby bola som u nas v T-fornaxe a po novom roku aj oni planuju urobit stretko tu v Dubnici 😵

dadka212
29. nov 2011

baby som zúfaláááá ako sa nalepuje tá floristická páska na drôtiky?šak to nelepí aj som to troška potiahla lebo sa vraj lepidlo tak uvolňuje a mne to nechce na tom drôte držať 😠

yamahafazer
29. nov 2011

@dm1 ano presne tieto vlocky mam 🙂 tak ti ich mozem poslat a toto napis simasa ona tam ide nech ti pozrie lebo fakt neviem uz ci to tam mali alebo nie 😒

anibas
29. nov 2011

ďakujem 😵 😵 😵

@mizulienka oni zblízka až také nádherné nie sú 😝 😝 - chce pevnú ruku a veľa trénovať - nielen pred Vianocami 😀 😀

yamahafazer
29. nov 2011

@dadka212 a nemas drotiky obalene paskou?tie su najlepsie .Ono si to musis tak namotavat

ja akurat s malou kreslim farbami na sklo tak si dame na okna zimne a vianocne ozdoby 🙂

yamahafazer
29. nov 2011

@anibas ze zblizka su neni nadherne ved su dokonale krasne 😵

dadka212
29. nov 2011

@yamahafazer mám len sa mi to šmýka ....

bianca
29. nov 2011

hurrraaaa kocky ja som sa dockala.Rok zhanania obycajnej abecedy a nakoniec sa podarilo.Mam.Prave dosiel kurier a doniesol velky balik tak sa vytesujam

anibas
29. nov 2011

@bianca akú obyčajnú si nemohla zohnať ?? kurzíva ?

anibas
29. nov 2011

@dadka212 trochu ho namoč a strč do lístka a mala by si ešte prejsť valčekom, len neviem aký máš postup - každý robí ináč

dadka212
29. nov 2011

@anibas ja robím také malé kvetinky na drôtikoch, čo budú tak trochu trčať medzi ružami....ale dík vyskúšam 🙂

anibas
29. nov 2011

@dadka212 určite trochu namoč, prestrč cez kvietok a stískaj prstami - mne to tiež niekedy lieta hore-dole
Alebo - namoč - strč do práš. cukru a tak do kvietka

reruna
29. nov 2011

@vladka1 barvila jsem jen kakaem, takže jinak nevím...a ne - kousky mandlí tam nebyly, byla to hezky hladká hmota, po propracování se s ní bezva potahovalo...

bianca
29. nov 2011

@anibas tuto http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/lista-c10... stale bola vsade vypredana a ked nebola tak som ju v balicku aj tak nenasla :-/ teraz ju mam.A aj fotka na oblatke dorazila v poriadku tak sa tesim.
Inak ty budes predvadzat na stretku v PO?

akme
29. nov 2011

@dm1 Aj mna prihlás na stretko dúfam že bude plodnejšie a hlavne praktickejšie v TN,ja som skúšala teraz orchideu a laliu a vôbec nie som spokojná, neviem dobre nanášať farby neviem či sa to má predtým potrieť alkoholom? 😝 😖 lalia ešte ako tak ale tá orchidea 😝 🤐

dadka212
29. nov 2011

@anibas ďakujem moc idem skúšať 🙂

anibas
29. nov 2011

@bianca 😀 😀 😀 😀 že vraj budem - sa budem bavkať s PDT 😉 😉 ideš ??

bianca
29. nov 2011

@anibas hrozne som chcela a svojho casu som prisahala ze ked bude nieco v dosahu tak urcite pojdem ale zistila som to neskoro :-/

miciatko
29. nov 2011

@yamahafazer no ty si sikula ze si ten obchodik nasla, a to je priamo na namesti ten obchodik???

daducha
29. nov 2011

Ahojte, baby robili ste uz cokoladovy krem s ananasom ? Mam taku poziadavku a mne sa k parizaku nejako ten ananas nehodi.Budem vdacna za kazdu radu.
Dakujeeeem

anibas
29. nov 2011

@daducha robila som k falošnému - tak chceli - ja neznášam ananás, ani som neochutnala 😀 😀

daducha
29. nov 2011

@anibas sú krásne 😵

daducha
29. nov 2011

😀 😀 @anibas ja mam zase ananas rada,lenze s trasenym kremom.JOj no ja som truba,teraz ma trklo - traseny cokoladovy s ananasom.To by mozno slo.No vidim ze budem experimente

miciatko
29. nov 2011

@akme ty si mi hovorila o tej hmote , kde to prosimta bude v akcii??, z coho si robila tie kvietky??

akme
29. nov 2011

@yamahafazer Evi aj ja chcem valček a tú pivonku máš nádhernú hod stručný postup aká formička drôtik a nechávala si takú hrubšiu hmotu ako mala mimilinka?

zuba
29. nov 2011

@dm1 Dani a aké má byť to stretko - tvorivé alebo čosi také kao bolo toto v TN

akme
29. nov 2011

@dadka212 Dadi to musí ako keď vatu na tyčinku šúlaš keď si malým detom vytierala nos a uši 😀 Ja neviem ako ti opísať medzi palcom a ukazovákom sa ti drôtik s tou páskou musí točiť, chápeš?

akme
29. nov 2011

@miciatko už som ti to písala u Moniky Všetko pre torty, robila som z Floralu

bzucinka2
29. nov 2011

@anibas prekrasne medovnicky, klobuk dole 🙂

miciatko
29. nov 2011

@akme dakujem,som to prehliadla