Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

akme
1. dec 2011

moja starká robila všetky krémy len šlahané nad parou a nikdy sme sa z toho neposr...., ale na zakázku ☹ ja neviem moc by ma mrzelo keby sa celá rodina ee

mizulienka
1. dec 2011

@dm1 ja som to slahala necelych 30minut tak snad to bude dobre...chcem asa este spytat, mozno blba otazka ale na akych otackach slahate nad parou?

dm1
1. dec 2011

@akme hmm veru neviem ale podla mna aj na case zalezi isto sa zltka neprehreju rovnako dobre nad parou za 5 a za 30 min. Slahany nad parou je cukrarkami odporucany ako jeden z najtrvanlivejsich kremov ktory najdlhsie vyrdzi v tortach, zakuskoch tak to podla mna musi byt uz dostacujuce hadam. Minule som akurat rozmyslala ze skusim dat nad parou do hrnca volske oko ci sa za 30 min. urobi alebo nie. podla mna urcite ano 😉

mizulienka
1. dec 2011

@mizulienka este jedna otazka...ked to chladne tak sa robi taky ako keby film na tom?

mizulienka
1. dec 2011

@lusil2005 davas na korpus aj lekvar pri tomto cokoladovom ked davas aj visne?

dm1
1. dec 2011

baby mna picne akurat mi @zuba volala ze u nas v dubnici!!! kupila clenite vlocky!!!! a maju aj ine veci dnes dostali tovar! @yamahafazer ak si mi este tie vlocky neposlala tak uz netreba ak uz su na ceste nevadi 😉

yamahafazer
1. dec 2011

@dm1 akurat som ich dnes posielala 😒

dm1
1. dec 2011

@yamahafazer to vobec nevadi dakujeeem moc! 😵

mizulienka
1. dec 2011

@dm1 Dani ten krem je chutoov vyborny, ale zostali mi ako keby malinke krystaliky v nom...ako keby neroztopeny cukor alebo cokolada 😠 da sa tomu este nejako pomoct?

mizulienka
1. dec 2011

babyyyyy mali ste niektora taku skusenost s tym kremom??? on je jemnucky ale su tam take jemnucke krystaliky ako keby cokolady....co s tym??????????

jakelina
1. dec 2011

@mizulienka já ho dělám jenom bez čokolády, tak nevím 😒

dm1
1. dec 2011

@mizulienka je to zle rozpustena coko mne sa to stalo ked som ho roibla prvy krat 😝 . Ale vobec to nevadi v torte to vobec nie je citit

mizulienka
1. dec 2011

@dm1 super, aj ja si myslim, zeby to nemal byt prolem, lebo inac je velmi jemny...
Dani myslis, ze zle rozpustena cokolada uplne na zaciaktu? lebo bola uplne tekuta...

mizulienka
1. dec 2011

@dm1 dakujem 🙂

alenv
1. dec 2011

holky jak dlouho necháváte vysušit postavičky, aby drželi tvar cca hodinu? Nebo déle 😅 😅
obě patra se mi chladí, naplněné potřené, ale potahovat budu radši až zítra, když je to na sobotu..

eliska22
1. dec 2011

baby mne sa stal prúser 😠 ja nemám cukríky už a môj manžel dnes nezohnal a ja potrebujem biele ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
pochodil lidli a nič ☹ neviete aká farba sa hodí k červenej? že by som kúpila nejaké farebné cukríky alebo ja neviem čo 😕

jakelina
1. dec 2011

Dodělala jsem čokoládový dortík. Jednoduchý, ale určitě bude výborný. Je to pro kamarádku na přání.
Čokoládový korpus a krém karemelový ze šlehačky.

jakelina
1. dec 2011

@eliska22 a nemáš ani ty šmouly, modro bílé??? Ty můžeš rozstříhat

eliska22
1. dec 2011

@jakelina no tie mali, ale to ich budem potrebovať hodne tých šmoulov 😝 robím dvojposchodku 7 kg 😔

jakelina
1. dec 2011

@eliska22 aha, no tak to je těžko a v Lidlu nemají ty umývací????

lussy23
1. dec 2011

@jakelina podarený @akme nádhera @yamahafazer - nádherná @adul67 - krásny kietok

yamahafazer
1. dec 2011

@adul67 ja mam tych praskovych iba par a mam taketo rozne http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/rd-prachy/ len ja uz neviem odkial som ich objednavala tieto uz mam skoro rok

mizulienka
1. dec 2011

baby a tento krem moze ist pod potah, ze?

@eliska22 myslim, ze v tescu maju tie umyvatelne

eliska22
1. dec 2011

@jakelina veď práve tie zháňam a nemajú
@mizulienka skúsim nabudúce kuknúť aj v tescu a pre istotu si kúpim zásobu, lebo toto už nechcem zažiť, ten stres 😝
ďakujem kočky, volala som ujovi čo býva síce až v devínskej pri lidli a tam ich zohnal 🙂 Takže zajtra mi ich mm prinesie.......budem to síce musieť poťahovať až večer, ale tak prídu si po tortu v sobotu ráno, tak by som to mala stihnúť 😉

mizulienka
1. dec 2011

@eliska22 jeej ty byvas v devinskej v BA?
ja mam obrovsku zasobu bielych z lidla a ja ich nepouzivam, potrebujem sa ich zbavit...posli muza 🙂

dm1
1. dec 2011

@mizulienka posli mneeeeeeeeeeeee biele z lidla

lusil2005
1. dec 2011

@akme ved ale cim dlhsie to slahas nad parou, tym vacsou teplotou to prejde. z toho vyplyva ze 30 minut = dostatocna teplota 😅

lusil2005
1. dec 2011

@mizulienka davam aj lekvar 😉

lusil2005
1. dec 2011

@mizulienka mne sa tieto krystaliky urobili vtedy ked som nechala krem vychladnut vonku uplne do chladna. inac sa mi nikdy neurobili, ked to sem tam pri chladnuti zamiesam a nenecham to uplne vychladnut. ale naozaj to v torte s korpusom necitit.

mrka2
1. dec 2011

@eliska22 mna tiez napadli len JOJO marshmellows,ze si rozstrihnes, inak neviem... 😖