Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bianca
2. dec 2011

@bzucinka2 krasne.Ta zelena stuha me neskutocne uputala.Roziarila celu tortu

reruna
2. dec 2011

Nádherné dorty tady přibyly, polikovala jsem, co se dalo 🙂, ale dočítat nemám čas, mám nemocné obě děti i mm, nic nepeču, snad příští týden začnu s cukrovím...

dajna11
2. dec 2011

@vecernicci tie gule su prekrásne....ja mám na to zdobenie akosi krivé ruky...som zistila 😀

dajna11
2. dec 2011

@dadka212 krásne sú...tá zelená je super nádherné farby

broucek2
2. dec 2011

@dm1 kostelík je pro tebe, mám to poslat po ČR nebo na Slovensko?

janulkamartinko
2. dec 2011

ahojte
Tak sa vam idem pochvalit zas so svojimi vytvormi 🙂 mickeho a minie nechcem aspon pol roka vidiet vzali mi rok zivota! 🙂 kolaciky na oslavu narodenin pre pani s manzelovej rodiny.
tolko toho pridavate ze Vas nestiham citat tak aspon laikujem,krasne ste popridavali dielka 🙂

dm1
2. dec 2011

@broucek2 dakujem vies co posli mi to rovno na SK segra by mi to dala az na vianoce a to je neskoro. Posielam IP do mailu!

vecernicci
2. dec 2011

@mizulienka @bianca @dajna11 děkuji za pochvalu, ještě jich mám dělat asi 50 😀

zuba
2. dec 2011

@vecernicci gule sú neksutočne krásne -to je z tých originál guličiek alebo z tých čo mali byť misky pod svietnčky?

vecernicci
2. dec 2011

@ziizii receptík mám stejný jako @lusil2005, už je peču několik let, ale teprve letos jsem je začala zdobit 🙂
40 dkg hladké mouky
14 dkg moučkového cukru
10 dkg tuku
2 PL medu
2 vejce
1/2 prášku do perníku
a poleva: váha bílku x 5,3 moukového dvakrát přesátého cukru, 1 lžička citronové šťávy a ručním mixérem hnětacími metlami na nejnižší stupeň 15 minut šlehat 😉

@zuba některé jsou z ocigoš a některé z těch mističek, ale rozdíl nepoznám 😉 jde to na obojích

bzucinka2
2. dec 2011

@bianca dakujem, mne sa pacia tie leskle stuhy, tak ked maju farbu aku potrebujem tak beriem taku 🙂
@janulkamartinko tie zakusky boli na predaj? ak hej kolko si si za ne pytala alebo ako? mala by som robit k vianociam, ale neviem ako to ratat ☹

zuba
2. dec 2011
cestovatelkaandrea
2. dec 2011

@jakelina dakujem

cestovatelkaandrea
2. dec 2011

@mizulienka Nadherne 😉

dadka212
2. dec 2011

kočky keď pečiete medovníky na miske tak tú misku niečím mažete?

janulkamartinko
2. dec 2011

@dadka212 preco poslednu stuzkovu v zivote? je to take zle? pytam sa lebo ja som dnes dostala zakazku na svoju prvu stuzkovu v zivote....

janulkamartinko
2. dec 2011

@bzucinka2 ano robim zakusky na zakazku,vianoce mi ani nespominaj uz teraz mam zmomriavky ked si predstavim ake mnozstva ma cakaju....ja robim po 0,30 centov ale cenove kategorie su rozne...

mia114
2. dec 2011

@vecernicci ake su to tiez misticky na ktorych peciete tie gule? 😕

katulkaaaaaa
2. dec 2011

@janulkamartinko torticky krasne a zakusky,narobila si mi chute,mnam 🙂 idem nieco pre nas zbuchnut na vikend 😵

dadka212
2. dec 2011

@janulkamartinko je to ešte horšie ako zlé, len už som to nemohla odmietnuť 😝 robím druhú stužkovú a zároveň aj poslednú...všetko kde sú minitortičky odmietam, jedine ak by sa jednalo o muffinky a iba vrch ozdobiť, to by som sa na to dala 😀

dadka212
2. dec 2011

@janulkamartinko za 30 centov 😕 to sa ti oplatí? veď v cukrárni nemajú pod 1 euro žiadny koláč!! určite by som pýtala aspoň raz tolko...

katulkaaaaaa
2. dec 2011

@dadka212 akurat som na teba myslela s tou stuzkovou,tie mini torticky to je nezaplatena robota,vazi to malo a narobis sa viac ako na velke torte 😕
a ta cena za zakusky aj to sa niekomu za moc....domace zakusky nemas take velke ako v cukrarni

dadka212
2. dec 2011

@katulkaaaaaa máš pravdu je to desnéé, ale je to pre jednu čo som im už robila, tak som slúbila aj toto...hádam bude stačiť to čo som si vypýtala...
ja vôbec neviem ako je to zo zákuskami...len sa mi zdá málo tých 30 centov....

katulkaaaaaa
2. dec 2011

@dadka212 aj mne sa zda malo za tie zakusky,ked si zoberes kolko pri tom stravis casu,ja som mala len jenu objednavku ale pani ze 4ks take 7ks take....no aj tak ochoreli deti vtedy tak som to cele zrusila...a odvtedy sa mi do toho fakt nechce,ale janka @janulkamartinko mi super poradila,ak niekto chce minimalne 100ks naraz inak sa neoplati ani trubu zhrievat

janulkamartinko
2. dec 2011

@dadka212 je pravda ze niesu take velke ale som na dedine,ine by bolo byvat v meste,povodne som ich mala za 0,28 tak som dva centy prihodila,ceny zakuskov idu vacsinou od 0,28 do 0,40....ale neda sa na tom boh vie ako zarobit....

janulkamartinko
2. dec 2011

Baby este mi neposlali tie detska foto aku maju predstavu,ale kolko sa tak bezne pyta za tie minitorticky? viem ze zalezi od poctu,chute a tak ale mam aj to ratat na kila?

dadka212
2. dec 2011

@katulkaaaaaa tak s takými kusovkami by som sa veru nebabrala 😝 ja robím len cez celý plech ak niekto chce, u nás to nemá kto jesť a čo by som spravila so zvyškom...
@janulkamartinko tak chápem, ale radšej si kúpim domáci koláč za cca 50 centov ako margarínový grc v cukrárni za euro....

janulkamartinko
2. dec 2011

@dadka212 Tiez by to kazdy bral ako ty,bola by som bohata ..... 😀

dadka212
2. dec 2011

@janulkamartinko ja som zobrala za jednu minitortičku 2,20 to je kamarátska cena inak by som zobrala viac...a krava som súhlasila s tvarohovou plnkou a jahodami, takže sa mi to velmi zle robí...je to také pohyblivé

janulkamartinko
2. dec 2011

@dadka212 A ake su rozmery? lebo je to nejaka nizka cena,ci?