• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@dm1 dani poslem ti mojich amerikancov, konecne si vypracem spajzu...ja zasa nedam dopustit na smartflex, ja pre zmenu nemozem amerikancov, tak mame kazdy nieco :wink:
3. dec 2011 o 22:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
baby krásne torty ste popridávali moje posledné výtvory
@dm1 Dani krásne a "ťažké", ako sa ti robila tá pivonka a akou formičkou? Ty poťahuješ RDI? Cez zimu sa s tým dobre robí? Lebo to je stráááášne mäkké modelovať sa s tým nedá :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@lucia80 asi neskorá odpoveď môžeš piecť takto dopredu a po vychladnutí dať do sáčku, vydrží to a pod poťah asi z 1/2 masla
@dadka212 si sa namakala na tých minitortičkách, krásne sú
@adka_praha krásna tá čoko, nabudúce keď budeš mať boky tak hore nalej čoko a celú tortu aj s podnosom nakláňaj do strán a čoko budeš mať krásne rovnú :grinning:
@eliska22 ten macko je nádherný čistá práca :grinning:
@alenv kuk http://www.akosatorobi.sk/video/1891/ovecka-na-torte-ako-ozdobit-tortu-malou-oveckou-
3. dec 2011 o 22:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (46)
3. dec 2011 o 22:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps ona by chtěla takovou a já si těd nejsem jistá tou hlavou.. 3D jsem nedělala
3. dec 2011 o 22:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@akme no to som aj robila :sweat_smile: , lenze mrcha zacala strasne rychlo tuhnut... :sweat_smile: asi ju budem musiet zohriat viac :fearful:
3. dec 2011 o 22:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@akme na takovou návod nemáte?
3. dec 2011 o 22:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenv tá vyzerá dobre :sweat_smile:, ale ja som ešte 3D tortu nerobila a pravdupovediac ani sa nechystám. Myslím, že by to dobre nedopadlo. Radšej si postavičku vymodelujem a dám na tortu :sweat_smile:
3. dec 2011 o 22:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps :grinning: já se taky neodvážila.. ale říkala jsem si, že hlava by mohla být z punčoviny.. nevím, ale nevypadá to složitě
3. dec 2011 o 22:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenv ja by som sa bála, že ovečke bude tá hlava padať. Neviem ... a keď ide robiť prvú tortu možno by bolo lepšie je vymodelovať, ale to záleží od jej zručností.
3. dec 2011 o 22:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:grinning: @lamps no vidíš tak to já bych se nebála, že bude padat :grinning: , ale ona to jde dělat, chce tuhle tak at si to zkusí :grinning: jen jsem myslela, že by někdo mohl mít návod jak správně na to :wink: ale děkuju moc
3. dec 2011 o 22:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenv nemáš za čo :sweat_smile:. Treba to skúsiť a možno bude prekvapená ako dobre jej to pôjde.
3. dec 2011 o 22:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adka_praha ja robím polevu koľko čoko toľko masla ona sa potom neláme pri krájaní a dobre sa to rozlieva a je pekná lesklá
@alenv nemám a 3D nerobím tam je samá punčovina a ja s ňou nie som stotožnená to je tak trochen odpad z koláčov aj keď sa tam doplní všeličo dobré :cry: , ale táto by sa dala urobiť aj bez punčoviny dve ovalne tortičky obrežať do bochničkou potiahnuť to je hlava a telo a ostatné už len dozdobiť, hlavu položiť na podložku aby nepadala
3. dec 2011 o 23:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@akme a akú čokoládu a maslo používaš?taakú polevu by som brala čo sa neláme :wink:
3. dec 2011 o 23:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
čoko Li.l a maslo to je jedno aby bolo 82% ja tak dávam aj na zákusky
3. dec 2011 o 23:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@akme ďakujem moc za odpoveď, nie je neskoro aj keď korpus som upiekla, tak ho pôjdem dať ešte do sáčku. A ešte prosím koľko cukru na to pol masla treba dať? Dík moc za radu
3. dec 2011 o 23:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucia80 ja dávam cukol len od oka, poprípade ochutnaj
3. dec 2011 o 23:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mariann2 vďaka za pomoc, skúsim teda tak, snáď na tomto nie je čo pokaziť :wink:
3. dec 2011 o 23:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucia80 nie, maslo s cukrom nepokazíš :slight_smile:
3. dec 2011 o 23:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte, nestíham vás čítať, nechám si to na zajtra večer, po oslave synovych narodenín, len sem hodím foto mojich tohtotýždňových tort, tá s budovami, je pre syna, maniaka na mosty a mrakodrapy :slight_smile:
3. dec 2011 o 23:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (43)
@mizulienka supeeer a bude sa to dat nejako k lusilke dopravit?
4. dec 2011 o 01:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mariann2 nadherne torty! a tie kvety!!!
4. dec 2011 o 01:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dm1 muz robi v petrzalke, on by to mohol zobrat do prace a keby to @lusil2005 nemala daleko, tak by to mohla prist zobrat, alebo keby to bolo nejak od ruky, tak by sa dohodli na nejakom mieste.
4. dec 2011 o 06:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mariann2 paradne su a mas niaku latku ked mas pozadie take cierne?ja by som nieco take potrebovala na fotenie
4. dec 2011 o 06:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenv ja som robila dve taketo ovecky jedna sedela a hlava bola torta a dotvarovana puncovinou tato sediaca bola pre moju malu a v pohode drzala mala spajdle napichane a skusala som malovat gelovkou a druha lezala a ta hlava nemala ako padnut lebo bola polozena nebola v lufte takze ked budes robit takuto leziacu to sa v pohode da ako torta nic nemusis prepichovat spajdlou
4. dec 2011 o 06:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (21)
@akme krasne torticky aj kvetinky a pozeram,ze si tiez skusala dezertiky :grinning:
4. dec 2011 o 06:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 ja zas tiez len smarflex,ja som uz asi naucena ja to teda vyvalkam v pohode ked si ju rozmagam dobre a boky sa mi super robia praveze najlepsie na tejto hmote mne teda vobec neschne hned a nelame sa ked potahujem tortu a ked robim kvety a figurky vtedy mi praveze super schne
esteze je taky vyber teraz tych hmot kazdy si moze vybrat co mu vyhovuje najviac
4. dec 2011 o 06:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenv aj moja je tiez zavislak na tej ovecke :grinning: ,ale najviac na timmym a uz mame doma cely salas :grinning: aj teraz sa ma pyta kedy uz bude mat meniny tak chce malinkeho timmyho na tortu :grinning: mi stale hovori
a ked som mojej spravila tu k narodeninam toto sediaceho tak sme ju nemohli ani rozkrojit sa snou chcela hrat
4. dec 2011 o 07:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 tu mas par inspiracii a miesto macka mozes dat len tigra ked chcu len jeho
4. dec 2011 o 07:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
@akme dakujem :dizzy_face: urobim nabuduce tak :dizzy_face:
4. dec 2011 o 07:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok