Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
4. dec 2011

moja posledna tohtotyzdnova 🙂 to ruzove vedla konika by mal byt vtacik, ale moja mala tvrdi, ze je to rybka, tak snad to malej oslavenkyni nebude vadit 🙂
vobec som nevedela ako to mam vyzdobit, poziadavka bola vtacik a konik, a ja sommala vcera totalne okno
a este aj to fotenie pri umelom svetle, no je to tmave 😒

mizulienka
4. dec 2011

zblizka 🙂

alenv
4. dec 2011

@yamahafazer juu děkuju moc.. no právě její dcerka jí taky miluju, takže k narozeninám jí chce udělat a dostane i plyšovou🙂 ta sedící je moc pěkná. Můžu tě ještě poprosit jak děláš punčovinu?

alenv
4. dec 2011

@mizulienka no ty brdo je to krásné.. a ptáček je poznat

mizulienka
4. dec 2011

@alenv vazne sa ti paci? mne na nej stale nieco chybalo, ale uz som nevladala rozmyslat, co by som tam dala.
dakujem 🙂

yamahafazer
4. dec 2011

@alenv normalne co zrezem z torty alebo si upecem zvlast plat a ten rozmrvim a pridam co mas krem dzem rum kakao ale aby to zas nebolo uplne ako blato riedke take huste to musi byt a tu ovecku v pohode moze na lezato ked chce robit tak ta hlava moze lezat nemusi byt v lufte tak ju tam len polozi vedla brucha a niako uz dotvaruje

moja ma tiez aj k vianocam kupenu taku vecsiu 😀 my musime vzdy cosi oveckove kupit na sviatok 😀

alenv
4. dec 2011

@mizulienka ano líbí se mi moc.. a ten papír k tomu to tak krásně ladí.a ten koník je tak zvláštní takový netradiční super

yamahafazer
4. dec 2011

@mizulienka ta sa ti krasne podarila a ten kon je suprovy 🙂 a to si ho malovala?

alenv
4. dec 2011

@yamahafazer a do punčoviny přidáváš krém co je v dortě a nebo ten co mažu nahoru a rumíku asi jen symbolicky, že.. a džemu taky malá prostě podle konzistence, že.. já jsem s punčovinou ještě nepracovala, ale chtěla bych to taky zkusit tak se ptám děkuju moc

mizulienka
4. dec 2011

@yamahafazer dakujem 🙂 ano malovlaa som, tenkym stetcekom 🙂

yamahafazer
4. dec 2011

@alenv krem co davam do torty a mozes dat co chces nemusis dat rum mozes dat niaky sirup alebo stavu z kompotu no proste hocico ako ked robis gulky alebo sviezenky sa robia zo vsetkych zkrojkov

alenv
4. dec 2011

@yamahafazer super díky moc🙂 jen, když to dáš na dort tak to nechat asi ztuhnout, aby to šlo pomazat, že? Konzistence musí být asi jako husté bahýnko?

bzucinka2
4. dec 2011

@eliska22 uplne sa podoba, super je 🙂

lamps
4. dec 2011

@mizulienka veľmi, veľmi milá tortička 😅 😅 😅 😅 . Koník aj vtáčik sú bombastický 😅 😅 😅 😅

mizulienka
4. dec 2011

@lamps dakujem, tak to ma velmi tesi, lebo som si o nej nebola ista 🙂

bzucinka2
4. dec 2011

@eliska22 ja mam tu par ulozenych 🙂 a co tak urobit takeho vyskakujuceho v zelenej farbe, alebo modrej a rozhadzat tam gombicky

bzucinka2
4. dec 2011

@daducha dik musim popozerat 🙂

mia1111
4. dec 2011

@mizulienka - táto tortička je nááááááádhernááááá, niečo neskutočné, koník aj vtáčik sa Ti veľmi podarili 😵 😵 😵 . Ty si robila koníka podľa nejakého linku, tam bol myslím látkový, mohla by si mi tu hodiť link? Som si ho uložila, len ho neviem nájsť ☹

mizulienka
4. dec 2011

@mia1111 ano, oni mi poslali obrazok, je to jej oblubeny konik, len tam je este aj zelena farba a mne nijkao neslo namalovat na cerveny podklad zelene pasiky 😒
a dakujem 🙂

alenv
4. dec 2011

@mizulienka tak to jsi udělala fakt krásně.. a teda měla si opravdu těžký ukol 😅

mizulienka
4. dec 2011

@alenv dakujem 😉

zlatat
4. dec 2011

@lussy23 áno všetko je z patchworku - teda okrem tých venčekov

mia1111
4. dec 2011

@mizulienka ďakujem - tak som si to poplietla, som myslela, že to bol link aj s návodom, ako ho ušiť 😅 . To sa mi asi snívalo 😀 . Ale podaril sa Ti neskutočne - vyzerá presne tak isto, ako na tom obrázku 😵 😵 😵 Si šikulka 😵

mizulienka
4. dec 2011

@mia1111 ano, niekto mi tu radil a daval aj navod ako ho usit, ale neulozila som si to 😒

mia1111
4. dec 2011

@mizulienka - nevadí, moja chyba, mala som si to lepšie uložiť 😅

jakelina
4. dec 2011

@mizulienka krásný koníček i dort

mizulienka
4. dec 2011

@jakelina dakujem 🙂

simasa
4. dec 2011

Ahojte,
torta len tak pre radost: 🙂

jakelina
4. dec 2011

@simasa ta je nádherná a jak se dělají ty stromečky??

katulkaaaaaa
4. dec 2011

ahojte @mizulienka @dm1 @jakelina baby kedy sa ma zacat piect na vianoce?chcela by som s malou nes len stale neviem nieje to moc skoro?myslim vanilkove rohlicky,medvedie labky.... 😕