Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
4. dec 2011

@alenv já jsem taky dělala ovečku podle jen podle obrázku a hlava byla normálně z korpusu, snažím se dávat co nejmíň punčoviny, teď už dělám 3D dorty i s jogurtovosmetanovým krémem a ještě mi nikdy potah netekl, opatlala jsem to máslem s cukrem a drobečky 😉

vecernicci
4. dec 2011

@mizulienka krásný dortíky jsi vytvořila 😉 dělala jsem tygříka s medvídkem Pú takhle

vecernicci
4. dec 2011

@eliska22 já už blbnu, jsem to psala @mizulienka místo tobě toho tygříka 😉 🙂 🙂

dm1
4. dec 2011

@akme este som zabudla - pivonku som robila vacsie lupene s obycajnym kovovym koleckom len som ho ohla na slzicku. Mensie lupene zo srdiecka a prerezala som to na 2 casti. Ale na drotikoch mi to nedrzalo mala som malo casu tak som nakoniec drotiky povyberala a urobila len tak zlepenu 😝 . S RDI som potahovala zatial len 2 torty mam to skor na miesanie s MMF aby som mala sytejsie farby bez problemov. Ale potahuje sa v zime s nou OK v lete by som neriskovala. Ale modelovanie nehrozi

alenv
4. dec 2011

@vecernicci kársné.. děkuji za rady

janulkamartinko
4. dec 2011

ahojte babenky,chystam sa aj ja robit medovniky,a pocula som ze sa do cesta moze dat aj lyzica dve slivkoveho lekvaru,pre mna to znie zaujimavo,mate s tym skusenosti? dakujem

dm1
4. dec 2011

@janulkamartinko veru nemam neporadim

lawli
4. dec 2011

Ahojte kočky ,nemám čas to tu cele lúštiť ,hoci viem že to tu už bolo.Vtedy som to považovala za nepotrebné si to uložiť no teraz mám objednávku na tortičku s tvarohovou plnkou...poprosila by som o overený receptík , vopred ďakujem. A tiež neviem či je vhodná pod poťah ,poradíte ?? 😔 😔 😔 Nastokrát ďakujeeem 😵

ikula2
4. dec 2011

@lusil2005 jej ako vzdy naadhera

ja pridam moju nocnu je to podla mobilu sony ericsson Xperia, ten co ide teraz na reklamach

ikula2
4. dec 2011

@lawli ja som akurat robila tvarohovu plnku urob si pudingovy zaklad a do toho zamiesat tvaroch a maslo, samozrejme cukor 🙂 cele krasne vyslahat a hotovo ja davam jeden puding a asi pol tvarohu a maslo. Pod potah nie to sa bojim. Plnka je jemna a mam ju rada.

tamichloe
4. dec 2011

@ikula2
no ta je vymakana 😵 😵

tamichloe
4. dec 2011

@ikula2 no to môže byť chutna plnka... 😵 😵 ...može byť aj do torty?a tmava piškota?

jakelina
4. dec 2011

@ikula2 moc hezký dort, určitě se bude líbit 😉

tamichloe
4. dec 2011

@lusil2005 ahoj ,chystam sa na moju 2,tortičku malej k 1,rôčku...pošlem IP

reruna
4. dec 2011

@mizulienka super koník, možná zelenou fixkou by to šlo namalovat...
Nádherné dortíky tu přibyly, jste moc šikovné všechny🙂

ikula2
4. dec 2011

@tamichloe jasne ja som ju robila niekolko krat do torty, hodi sa s ovocim a korpus kludne tmavy aj orechovy

reruna
4. dec 2011

@vecernicci super timmy🙂 Lukimu se moc líbí

mima595
4. dec 2011

@lawli - ja som robila teraz tuto
250 ml slahackovej smotany vyslahat, osobitne vymiesat 250 g tvarohu s 200 ml kyslej smotany, 3-4 lyzice praskoveho cukru a 1 vanilkovy cukor a trochou citronovej stavy/tu ja nedavam/ , vsetko to spojit a pripravit podla popisu Dr. Oetker stuzovac za studena.. a pomaly primiesat do plnky...vyborna, jemna a chutna plnka, pod potah ale nie

broucek2
4. dec 2011

@alenv jak chutnal marcipán?

broucek2
4. dec 2011

@vecernicci to jsi blázem, my letos jen z 1,9 kg a je jich habaděj, to budeme jíst do velikonoc.

alenv
4. dec 2011

@broucek2 skvěle 🙂 a mnhem lépe se z něj tvarovalo než poprvé.. a my jsme rodina marcipánožroutů 😀

ziizii
4. dec 2011

@vecernicci Pekny podvecer, dakujem moc mockrat za receptik na medovnicky,prave sa chystam si zamiesit cesto a mam par otazociek-na ako dlho sa ma dat odlezat? davate aj sodu bikarbonu?a do cesta aj kakao?a kolko asi? a este jedna otazka potierate pernicky az po upeceni?a cim? asi blbe otazky😖 no piekla som len od babicky a natierala som ich pred pecenim,vzdy sa mi roztecu ☹ ☹ a potom tie tvary su 😝 tak som nemala chut ich ani malinko ozdobit....a vase su tak uuuuuuuuzasne a kraaaaaasne 😵 😵 😵 😵

broucek2
4. dec 2011

@ziizii perníky necháváme nejméně přes noc odležet, ale raději déle. U nás se perníky potírají vajíčkem rozšlehaným s mlékem a těsně před dopečením. Vyndám plech z trouby a natřu a dám na další 1-2 min do trouby, Po vykrájení je nutné nechat tvary cca 24h osychat, aby se neroztékaly při pečení. Zdobit je taky dobré až cca den po upečení, neodpadává z nich tolik poleva.

broucek2
4. dec 2011

@alenv to jsem ráda

lawli
4. dec 2011

@mima595 @ikula2 dievčata ďakujem krásne za receptíky a rady 😉

lussy23
4. dec 2011

@lusil2005 jej tá je zlatá

lussy23
4. dec 2011

@ikula2 - krásna
@vecernicci nádhern étortičky

vecernicci
4. dec 2011

@reruna děkuji, teď na neděli budu dělat další, já už dělám jen ovečky, mašinku Tomáše a šneky 😀 😀 😀
@broucek2 já je začala dělat jen pro nás, ale pak tahle kámoška chtěla ozdobený, další chtěla, tak jsem je začala prodávat i perníkový adventní věnce a teď je největší zájem o kouličky, mám jich dělat asi tak 50 😉

ziizii
4. dec 2011

@broucek2 jeej 🙂 velmi dakujem za rady 😵 😵 😵

desmodka
4. dec 2011

@ziizii ja som robila perniky od lusil2005 a nenechala som cesto vobec odlezat (teda 30 min. na balkone bolo) vykrojila, sup do truby na 5 min. nechala trosku vychladnut a potrela zltkom.... a su naaadherne a chutne a 10 g muky som nahradila kakaom a su pekne tmave