Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mariann2
5. dec 2011

@isabella_fly súhlasím s @mizulienka gelovku riediť s alkoholom a lepí sa teda riadne, ja som maľovala na tortu prvý krát teraz cez víkend aj to len troch a vobec mi to neuschlo, ale keď chceš len malé detaily tak v pohode

mizulienka
5. dec 2011

@vecernicci
@vlada111 ked pisete o tych porodoch na sviatky, ja som Katku mala na bielu sobotu, od rana som rychlo vsetko pripravovala, aj tortu som urobila, salat a ked som dokoncievala plnku, tak prisli kontrakcie, takze som si vobec neuzila velkonocneho jedla, ale tak zase Katka mi to oplatila, behom 2 hodin bola na svete 😉

jakelina
5. dec 2011

@pipka já jsem stříhala medvídka z MMF, spíš kolmo než šikmo a proti sobě. Nejdřív jsem celého nastříhala vodorovně a pak svisle. Nemám fotku blíž, byl to můj třetí dort, tak nic moc.

isabella_fly
5. dec 2011

@mariann2 hej len male detaily, take tenke kontury na lietadle, nech nie je uplne jednofarebne

isabella_fly
5. dec 2011

@mizulienka a potom je myslis na to lepsia klasicka potravinarska farba? myslim na to farbenie po povrchu?

mizulienka
5. dec 2011

@isabella_fly niekde som citala, ze praskove farby rozriedene v alkohole rychlejsie schnu

mariann2
5. dec 2011

@isabella_fly detaily možeš v pohode, len sa toho potom už netreba chytať, lebo ti to zostane na prstoch

jakelina
5. dec 2011

@isabella_fly můžeš i práškovou nebo prachovou v alkoholu rozpustit a malovat. Já jsem černou malovala živočišným uhlím rozpuštěným v alkoholu a vůbec to nelepilo a krásně vyschlo.

isabella_fly
5. dec 2011

@mariann2
@jakelina
@mizulienka tak asi este zajtra zabehnem do potravin, ved toto budu uz len dokoncovacie prace, popripade to skusim nejak inak vymysliet 😉

anibas
5. dec 2011

@mizulienka napr.

anibas
5. dec 2011

Moja najstaršia Beba - bude mať 25.12. - 15 rokov a už dva týždne hľadá "TORTU SNOV" na narodeniny 😀 😀 😀 😀 😀

jakelina
5. dec 2011

@anibas a kdo jí ji upeče 😀 😀 😀

mizulienka
5. dec 2011

@anibas nemyslela som, ze safari, ale rastafari 🙂 to je nieco na styl bob marley, jamaica, marihuana 😕 a tak

lusil2005
5. dec 2011

@mizulienka jaaaaaaj jasne! money cakes. ja som hladala euro cakes a nic 😅 dakujem! ale uz som ho ukecala na truhlicu s dukatmi 😀

jakelina
5. dec 2011

@vecernicci a nemáš uloženy nějaké pěkné vánoční muffiny??

anibas
5. dec 2011

@mizulienka ta čo som čítala 😕 😕 veľa píšete a potom musím rýchlo čítať 😀 😀 😀 😀

vecernicci
5. dec 2011

@jakelina uložené nemám, já vždycky hledám aktuálně 😀 tady jich je hafo 😉 http://www.flickr.com/search/?w=all&q=christmas...

jakelina
5. dec 2011

@vecernicci děkuju moc, jsi hodná

vecernicci
5. dec 2011

@jakelina nemáš za co, když můžu, pomůžu 🙂 😉

jakelina
5. dec 2011

@vecernicci už jsem tam klikala a ukládala jak divá 😉

mizulienka
5. dec 2011

@vecernicci dakujem aj ja som take nasla, ta prva sa mi velmi paci, ale oni chcu tortu v tvare obcianskeho preukazu v rastafari style...akoze namiesto fotky bude akoze jej tvar s dredmi. niekde ako dekoracia trava a hlavne zlto, cerveno, zelena kombinacia farieb.

broucek2
5. dec 2011

@mojmacik taky jsem letos přešla na zdobení sáčkem místo špičkou a zdá se mi to lepší a míň se člověk nadře

alenv
5. dec 2011

@jakelina prosím tě jak potahuješ muffiny

broucek2
5. dec 2011

tak přidávám ukázku perníčků z minulého týdne. Malá je nemocná, tak se sem nedostanu a ani nikam nemůžeme. Zítra asi půjdeme konečně nakoupit, abychom neseděli jen doma

broucek2
5. dec 2011

@vecernicci no jo, maluju většinou jen pro nás, takže každý perník jiný a pak nestíhám. Navíc malou mám doma ještě pořád a ještě dělám do práce, takže fakt moc času mi na trénin nezbývá

mizulienka
5. dec 2011

baby, ked robite vanilkove rozky, stale davate orechy? mate nejaky recept bez orechov? dakujem