Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mojmacik
5. dec 2011

@mizulienka my sme robievali (pocas mojho detstva) s kokosom,na orechov sme presli tusim az ked som chodila na vysku...recept taky isty ako s orechami...len jednoducho zamenit ingredienciu...aspon moja mam tak urobila

mizulienka
5. dec 2011

@mojmacik a tolko kolko tam malo ist orechov mam pridat na muke?

pipka
5. dec 2011

@jakelina dakujem, si poklad, no musim asi len trenovat a skusat, hadam sa mi to raz podari 😉

gumkacka1
5. dec 2011

babulky, poradite mi prosim, aku tortu urobit pre polovnika? najlepsie, keby to bolo aj s postupom. dakujem 😉

mojmacik
5. dec 2011

@mizulienka teraz som volala mame...ak je v recepte 10 dkg orechov tak namiesto toho dat 10dkg kokosu...nic ine nemenila....

mariann2
5. dec 2011

@gumkacka1 ja som robila túto, je to okrúhla torta, korene kmeňa su z punčoviny a klobúk druhé akoby poschodie, korpus vyrezaný, naplnený a dotvarovaný do tvaru klobúka 🙂

gumkacka1
5. dec 2011

@mariann2 tak ta je krasna, len sa bojim, ze ked nebudem robit podla postupu, tak to dopadne hrozne

gumkacka1
5. dec 2011

@mariann2 a cim si potahovala?

mojmacik
5. dec 2011

este nejake,len je to odfotene z fotiek...este nebol digital u nas doma 🙂 ... na tej poslednej boli mriezkovane,no nevidno to .-(....u mna vo velkom to vidiet lepsie...

gumkacka1
5. dec 2011

babulky, robite niektora s hmotou roll decor icing? da sa s nou aj potahovat alebo len modelovat?

mariann2
5. dec 2011

@gumkacka1 ja poťahujem PDT

dadka212
5. dec 2011

@gumkacka1 s RDI sa dá len poťahovať, je velmi mäkká 😉

lussy23
5. dec 2011

@jakelina krásnunká @reruna nádherný macko @isabella_fly nádherné a podľa mňa je tá modrá krásne... Ja som maľovala gelovými farbami motýle a šlo to, n o tam boli otlačené vzory... neviem ako to pôjde s lietadlom. @broucek2 nádherné medovníky

lussy23
5. dec 2011

@mojmacik nádherné perníčky... na tom prvom obrázku, nevidím dobre to je chlapec alebo Willy Fog?

lussy23
5. dec 2011

@mariann2 nádhera

gumkacka1
5. dec 2011

@mariann2 a s PDT sa daju robit aj postavicky?

isabella_fly
5. dec 2011

@lussy23 rozmyslam, ze mozno nakoniec tu modru prifarbim dofialova aby to viac vyniklo a ked tak nieco na lietadlo vyrijem, este uvidim, mam zajtra cas si to rozmysliet a ked mm posunu odchod domov na neskor ako na stredu tak mam toho casu aj viac

mariann2
5. dec 2011

@gumkacka1 dajú sa, ja robím iba z nej, aj kvety robím z PDT

dm1
5. dec 2011

@mia1111 juj ked ja som strasne suchtava a vcera som s tym nazdobila "az" 4 medovnicky to vysivanie mi dlhsie trva. ale ok teraz dam foto aby bolo vidiet ako sa s glazurou robi a potom zase az ked ich bude viac 🙂

jakelina
5. dec 2011

@alenv já muffiny nepotahuju. Jenom nahoru podle velikosti vykrojím kolečko z potahovky a to ozdobím.
@mizulienka já mám recept na rohlíčky, kam se místo ořechů dávají mleté mandle

jakelina
5. dec 2011

@dm1 ty jsou kouzelné

vecernicci
5. dec 2011

@dm1 krásný perníčky, tak jsem neodolala a tu glazuru si objednala taky, objednávala jsem si totiž časopisy torty od mamy a další číslo vyjde teď někdy, tak čekám až vyjde a pošlou mi to příští pondělí, paní mi to volala a já neodolala a objednala si tu glazuru 😉 😉
@broucek2 krásný perníčky máš a ten betlém vyřezáváš, nebo máš vykrajovačku?

dm1
5. dec 2011

@vecernicci uvidis ako sa s tym robi dobre teda aspon mne hlavne ze sa neupchavaju dierky a da sa tak robit aj tenke ciary! a netreba ziadny cukor preosievat a bat sa suroveho bielka 🙂

vecernicci
5. dec 2011

@dm1 mě právě láká to, že to je skoro bez práce a zbytečného zdržování 🙂 místo čtvrt hodiny mixování budu mít udělaný dvě kouličky 😉 jsem dneska prodala perníčky a kouličky za 450 kč, tak jim hned zatnu tipec 😀

vlada111
5. dec 2011

@mizulienka aha, to je nejaká cirkev, nie? Teda ide o rastafariánov?

dm1
5. dec 2011

@vecernicci ved prave aj to. rychlejsie vymiesane a bez roboty preosievania. Po com si predala tie gulicky ak sa smiem opytat? ja som bola akasik na makko a nevedela som sa vymacknut co za ten svietnik a ma zaskocila ze rovno aj ten mensi chcela tak som uz vobec nevedela. Dala mi sice 10 eur ale este jej budem robit 10 pernickov tak na ozdobu tak neviem ze mi potom este doplati ked som jej nevedela povedat ze co za to 😝

vlada111
5. dec 2011

@vecernicci tak ty si bola múdrejšia 😀 . Ja som hladovala až do pôrodu. Potom som v noci požrala všetky vianočné koláče, ktoré som si rýchlo zabalila. Aj makové a orechové 😀 😀 😀 😝 😝 😝

vlada111
5. dec 2011

@mizulienka že dve hodiny, tak sa môžem tešiť na druhý pôrod 😉

vlada111
5. dec 2011

@anibas @mizulienka @vecernicci nejak nám tie vianočné a veľkonočné chystačky pomohli do pôrodnice 😀

vlada111
5. dec 2011

@dm1 hm, tíško závidím 😢