Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
9. dec 2011

@gagarinka akoze ale stoji za vsetku namahu, je perfektna 🙂

alenv
9. dec 2011

no to je krása.. je do jak opradové selátko. až mám chut na masíčko😀

alenv
9. dec 2011

@livia76 no to je bomba 😉

dm1
9. dec 2011

@alex21 fuha takze spolu 27kg 😝 . Si sa riadne namakala klobuk dole!

yamahafazer
9. dec 2011

baby tak je to to ohrievacie teleso a stoji to 93eur 😒 na buduci tyzden az bude.No tak som si zarobila pred vianocami,ale ani sa necudujem ved uz 3 roky chudatko umyva furt tak uz je prepracovana
no musim ist makat na tortach aby som to stihla

livia76
9. dec 2011

@gagarinka mňam perfrktné

dajna11
9. dec 2011

@alex21 ju to je krása krásuca....a teraz ma prosím pouč....čaká ma taký kamion....ak na neho?aký si ho robila velký?aký postup...moc moc mi pomožeš lebo si tým lámem hlvau už mesiac....

evamlynekova
9. dec 2011

@jakelina dakujem kazdy radu vitam, to som si nevsimla, ja som tu len kratko nahalsena a moc som to tu nepouzivala tkaze sa len zabehavam do tohto systemu 😀

evamlynekova
9. dec 2011

@dm1 jasne 🙂 poskusam 🙂 podstatne je ze apson zhruba viem kolko toho do sacku ,lebo s bielkami to bolo ine ,kolko bolo bielok tolko bolo tolko sa vyslahalo a co zostalo ostalo,ale toto by bola fakt ze skoda vyhadzovat 🙂

vecernicci
9. dec 2011

@mizulienka no peču vždycky na 180, ale každému peče trouba jinak, mně zatím vždycky vyšly perfektně, jsem uvažovala, že udělám takový korpus na dort

mizulienka
9. dec 2011

@vecernicci tak ja neviem, co som pokaslala? karamel musi byt uplne vychladeny? a tie cl prasku do peciva a sody, to je kolko na gramy, nevies mi nahodou poradit? 🙂
ale chutovo su vyborne, uz sme polovicu zjedli 🙂

jakelina
9. dec 2011

@evamlynekova nemáš zač děkovat, však se ptej, když něco nevíš 😉

vlada111
9. dec 2011

@katulkaaaaaa sa mi páči, že si im to povedala. Mám pocit, že niektoré žienky sú tu veľmi skromné a nepovedia nič a potom robia tortičky pre domácich členov ☹

vlada111
9. dec 2011

@alex21 no teda, tie kamióny by ma zabili. Parádne si to zvládla.

vlada111
9. dec 2011

@gagarinka je perfišná, klobúk dolu. Ale priznám sa, že by som si ju radšej dala keby bola ozajstná 😀

vlada111
9. dec 2011

@yamahafazer juj to je nepríjemné, ja dúfam, že naše vyhrievacie teliesko - manžel - neprestane umývať riady 😀 😀 😀

reruna
9. dec 2011

Ahoj, já te´d dorty nepeču, pokouším se o cukroví, ale když jsou kluci už 3.týden nemocní, tak u toho přijdu o nervy asi... ☹
Aspoň se pokoukám na vaše díla.
A dneska jsem v Lidlu našla znovu KAKAO CAsTELLO - má trochu jiný obal, ale je tam napsáno kakao holandského typu na pečení - značka Castello, stojí 30,-Kč, koupila jsem jen jedno balení, abych se nespálila jako u toho kakaa z Kauflandu, které začali dělat úplně jiné, ale Castello je TMAVÉ, tak huráááááááááá!!!snad už ho budou mít v nabídce pořád, ale pro jistotu si nakoupím do zásoby 🙂

dadka212
9. dec 2011

@katulkaaaaaa to fakt nechápem tých ludí...mne zas nie rušili ale prerobili objednávku z krivej poschodovej torty na futbalovú a mala byť na sobou a v pondelok mi volá, či sa to dá zmeniť či to ešte nemám urobené 😀 ale dobre si povedala, čo si myslia aj tie suroviny musíš kúpiť atd...

lussy23
9. dec 2011

@lamps nádherná @hejdita krásnučká @dajna11 nádherné miňony @lucia80 @isabella_fly nádherné torty, neverím, že sú prvotiny. @dadka212 krásna @79zuzana nádherné. Ako sú spravené tie čierne vzory ?
@gagarinka krásne
@alex21 nádherné
@livia76 perfektné krásne dielka

reruna
9. dec 2011

@lucula73 klidně bych udělala znovu muffinky, jen jinak ozdobila, než loni.... nebo perníčky, linecké, čokoládové košíčky....nebo nějaký biskupský chlebíček, řezy a nahoře čokotransfer.....mslím, že děti zblajznou cokoli....

79zuzana
9. dec 2011

@lussy23 dakujem, to som len tak haky baky vyrezavala z cierneho icingu 🙂

dadka212
9. dec 2011

baby prosím neviete nejaký koláč kde ide iba žltko? robím kokosové pusinky a tam ide len bielko tak nech to nevyhodím...Ďakujem

jakelina
9. dec 2011

@dadka212 linecké je jenom se žloutkem

livia76
9. dec 2011

@dadka212 pekne si sprav vaječný likér 😲 😲 😀 😀

jakelina
9. dec 2011

@livia76 to je lepší nápad 😀 😀 😀

livia76
9. dec 2011

@jakelina no ale som si urobila aj ja chuť 😀

yamahafazer
9. dec 2011

no baby hotovo a este zajtra dve slane
ta erikova farma to je pre nase krsniatko 😵

eliska22
9. dec 2011

@yamahafazer krásne tortičky 🙂

eliska22
9. dec 2011

tak a mám to za sebou 😝 tu je smetiarske auto, vytrápilo ma 😝 😝 😝 ale nakoniec som ho na tú tortu nejako napasovala, len dúfam, že tá torta pod ním to vydrží 😅 to auto je z horaliek a na tortovej oblátke a má okolo 1,5 kila 😕 😕 😕 tá torta pod ním je priemer 24 cm 😝 kontajner som už musela napichnúť na špáratko, lebo by sa už nezmestilo 😀 kamoška nechala výzdobu na mňa, tak som to pojala, tak zimne aj keď u nás ešte po snehu ani chýru 😒 tak aspoň na torte 😎

dadka212
9. dec 2011

@jakelina
@livia76 jéj kočky vôbec ma to nenapadlo 😀