Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
10. dec 2011

@jakelina já dělám ty normální ořechy a mám toho taky pak plný zuby, ale když jsou tak dobrý 😉
adul67 jasně do těch plechových a slepuju normálně vanilkovo-pudinkovým krémem, půlku čokoládovým a půlku vanilkovým a ať hřešíme ještě víc, tak je naplněné ještě obaluju v mouč. cukru 😉

dm1
10. dec 2011

@vecernicci jej dakujem. a vsetko sa to len zamiesa spracuje a hotovo? necha sa cesto odlezat? a formicky sa nejako vymazavaju? a aky krem davas? mam ja ale otazok co 😀 . Ja veru niesom moc na pecenie ale tento rok chcem skusit bo ich mooooc lubim

jakelina
10. dec 2011

@vecernicci já jsem si právě letos koupila ty mini, to je fakt děs, vůbec mi to těsto neubývalo, nakonec jsem něco protlačila strojkem a udělala tyčinky 😀 😀 ať se toho zbavím 😝

zlatat
10. dec 2011

@livia76 u nás to je ešte horšie - mám 2 chalanov, tak si ten boredel vieš predstaviť 😖 😠

jakelina
10. dec 2011

@dm1 já do nich dávám šlehaný nad parou z celých vajíček, cukr a s máslem a rumem. Je trvanlivý, ale plním až před vánocema a formičky nevymazávám ničím.

jakelina
10. dec 2011

@zlatat vynásob to dvěma a vidíš, jak to vypadá u nás 😀 😀

zlatat
10. dec 2011

čafte, dnes som odovzdala len jednu tortičku, druhá mi chladne v chladničke - tá bude poschodová ale je na zajtra doobedu, takže fotku pridám až zajtra.

zlatat
10. dec 2011

@jakelina tak to si ani nechcem predstaviť 😒

danciacik
10. dec 2011

ďakujem kočky.
@vecernicci ďakujem no niekedy je to o držku a niekedy v pohode. Teraz je to horšie, lebo mám problém si to ešte zabehnúť súčasne s tým, že chodím do práce ale postupne si to ešte nejak začlením.

dm1
10. dec 2011

@jakelina diky tto sa mi viac pozdava pudingove moc nemusim a slahany nad parou moooc lubim. Len z kolkych vajec asi slahas na jednu davku kosickov?

danciacik
10. dec 2011

@dm1 ten adventný veniec s tým kostolíkom a domčekmi je super, máš nejakú maketu na to?

katulkaaaaaa
10. dec 2011

@jakelina dakujem na chut su uzastne len ma mrzi ten cokotransfer,ale nabuduce to bude lepsie 😉

dm1
10. dec 2011

@danciacik dakujem maketu nemam vykrojila som to z formou na torty klasika priemer 16 cm a potom uz len vykrojit kolecka na sviecky. A na kostolik mam sablonku

vecernicci
10. dec 2011

@dm1 těsta si většinou dělám večer a nechávám do rána v lednici
prý nejsi na pečení, to je vidět na tvých dortech 😉 normálně se všechny suroviny dám na vál a zpracuju a pak to dám do lednice a formičky nejsou potřeba vymazávat, jde to z nich samo 🙂

danciacik
10. dec 2011

@dm1 A na ten kostolíik máš akú šablónku? Kde si kúpila lebo vyzerá perfektne

alenv
10. dec 2011

@mamina1978 kráááása

dm1
10. dec 2011

@vecernicci 😅 ja fakt ale predtym nez som upiekla nieco cez rok a pol dozadu prvu tortu som nikdy nic neupiekla. A na zakusky a kolace uz vobec niesom 😝 . No uvidime ako mi to pojde tento rok. Dakujem za rady 😵

@danciacik na kostolik mam tuto sablonku co som sem uz davala. Je to ten prvy.

yamahafazer
10. dec 2011

@dm1 nemyslis toto? http://www.facebook.com/mnamky.recepty?sk=photos

som vas zbezne prebehla torticky vsetky krasne som popozerala 🙂 my sme sa vratili z oslavy super bolo ja totralne najedena k prasknutiu 😀 mala zaspala v aute tak ta uz spi

yamahafazer
10. dec 2011

@mariann2 nieco ukladam nieco napichujem podla toho kde to bude umiestnene a ci to bude drzat napriklad na tej kytici tak ta je cela prepichana ako jezo 😀 lebo tam by mi to inak nedrzalo

pipka
10. dec 2011

@marci2305 perfektnyyy je ten vilko 😀 😀 😀 uuplne jak mm keby som videla...to je tiez Vilko 😀
a ake bojove malovanie na tvari ma 😕 😀 😀 supernyyy je 😎

yamahafazer
10. dec 2011

@vlada111 ale ved vyskusaj aj slanu ja co ma napadne tak spravim a je to 😀

dm1
10. dec 2011

@yamahafazer dakujem uz mi mia poslala link do Ip je to ono 😵

jakelina
10. dec 2011

@dm1 ze dvou vajíček nebo ze tří, já ti ani nevím přesně, když zůstane, tak to použiju třeba na něco jiného.

alex21
10. dec 2011

dakujem vam za laiky
@dajna11 zakazka bola ze mam mat aspon 80 cm a poslali mi fotku a presne rozmery kamionu aby som si to vedela preratat. Takze ja som ho velkostne prisposobovala skutocnosti, aby to bol model. No a robila som kapotu zvlast a 2 privesy. Tak to bolo aj na fotke a ked boli potiahnute a ozdobene som ich preniesla na podlozku co som si urobila poda tohto postupu : http://www.tortyodmamy.sk/podlozka-pod-auta
Neviem ake rady by som ti este mala dat, ved sa spytaj co nevies.
@anibas, @mizulienka pokial boli rozlozene som ich mala v chladnicke az do uplneho dozdobenia. Na podlozku som ich dala az o 2:00 v noci ked som ich dokoncila a to do 9:00 cakali na balkone. Potom si ich chlapik odniesol, nastastie nemrzlo a balkon mam zaskleny takze pohoda.

vera_vila
10. dec 2011

Tak jsem akorát zadělala těsto na perníčky a zítra se pustíme do pečení... Jinak jsme dneska lítaly s kámoškama po Brně a kupovaly dárky, ale na trhy jsem se nedostala... Asi si ještě budu muset udělat výlet vláčkem kolejáčkem a kouknout tam po nějakých formičkách a něčem pěkném na dortíky...

dajna11
10. dec 2011

@alex21 dakujem ti moc...ja sa len bojim toho ako to poskladať,kolko plátov a akých upiecť a ako to tvarovať ale na to sa ti asi bude ťažko odpovedAť takto 🙂

lamps
10. dec 2011

Babulky veľmi ďakujem za "páči sa mi" a veľmi milé komentáre k mojim posledným dvom tortičkám. Moc, moc ma potešili 😅 😅 😅

alex21
10. dec 2011

no ja som si predtym odmerala vysku torty ked ju mam zo 4 platov a usudila som ze zo 6 bude tak akurat. 😀 Ale ja mavam nizsie platy a ani plnky nedavam az tak vela. A velkostne mi vyhovoval jeden plech co mam 33 x 22 cm. cize na polovicu to bol jeden prives a kapota bola len tretina. No proste som mala minimalny odpad a velmi som sa z toho tesila. Privesy boli len obdlznikove torty, ziadne krajanie a kapota bola zosikmena na okne a vyrezana na kolieskach. Pod tortami som mala malicke podlozky aby boli cele prekryte tortou a potom som ich obojstrannou lepiacov paskou prilepila na tie podstavce aby boli vyvysene a aby aj dobre drzali. No a medzi to som len vopchala kolesa.
Skoda ze som si neodfotila samotne podstavce.

79zuzana
10. dec 2011

dakujem vam za vsetky "paci sa mi to". Ani si neviete predstavit aku radost ste mi sposobili. Viem, ze mam sa vela co ucit, aby som vas dobehla, ale jeden taky klik ma povzbudi, snazit sa stale viac a viac. 🙂 🙂 🙂

anibas
10. dec 2011

Som domááá ... stretko supéér ... torta sa aj napriek nečakaným udalostiam podarila ... videla som živého Bohuša ... vymenila som omárika Iáčika za náádhernú orchidejku od Zitky G. ...nič som v reštaurácii nezabudla ... a ešte som naším doma aj pizzu na večeru doniesla ... 😀 😀 😀 😀