Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

cestovatelkaandrea
13. dec 2011

baby tak som dokoncila tu piratsku tortu na zajtra. dalo mi to celkom zabrat, asi najnarocnejsia na cas co som doteraz robila.

dm1
13. dec 2011

@beruska.zuzanka recept je na prvej strane ako pisala @akme ale ja osobne tam davam ovela menej cukru lebo viac mi to proste uz nevezme. Skus pridavat postupne a pokial sa ti to nebude lepit. Ked sa da moc drobi sa to. Inak ono aj ostatne hmoty obsahuju podobne % cukru v zlozeni ale maju rozne ochucovadla co tu chut prebiju. Co som pozerala Wi-cko tak tusim cez 70% bol cukor 😝

mamina1978
13. dec 2011

@jakelina to teda mam chlapov doma celu kopu.. 🙂 ..dievcatko bohuzial nevyslo.. ☹

lucia80
13. dec 2011

@vecernicci to nie je zlý nápad s tým snowboardom, len či ja také niečo dokážem vykúzliť? Možno skôr tie lyže? No veď uvidím, ale ďakujem moc za nápad 🙂

mamina1978
13. dec 2011

@vlada111 ta tvoja torticka je tak nadherna...... z akej hmoty si prosim ta robila tu ruzu ?

beruska.zuzanka
14. dec 2011

@vera_vila @dm1 dík kočky za postrehy 😉

@akme no, ja som chcela konkrétny odskúšaný recept a to, že je tam mrte cukru predsa viem 😉 ale ďakujem aj Tebe

yamahafazer
14. dec 2011

@njonja peknucka je 🙂 ked pises o tej ruzovej tak ja teda ruzovu nemusim ja som na modru 😀 aj moja mala chodi dost v modrom a ked bola babo tak si mysleli,ze je chlapec ked vsetky baby na ruzovo len moja v modrom 😀 a moja ani zatial na princezne neni ona je na ovecku a rozne zvieratka ani ju nebavi sa s babikami hrat .Inak ked chcem kupit nieco modre dievcenske je problem dost len ruzovych a fialovych veci ako keby nemohli nosit aj ine farby

yamahafazer
14. dec 2011

@cestovatelkaandrea ta je perfektna strasne sa ti dobre podarila suprova je 😉

vecernicci
14. dec 2011

@vera_vila tak u nás, když jsem pustila vysavač, tak oba synové začali usínat, takže, když nechtěli jako miminka spát, tak jsme pustili na nejmíň vysavač a do pěti minut byli tuhý 😀 😀 😀
@alenv on te robot co mám já stál taky sedm tisíc tenkrát, ale nemůžu si ho vynachválit, je to dříč 🙂 a myslím @boucek2 má ten novější a ještě výkonnější bosch, ale taky dražší, tak ti může podat info 😉
@79zuzana tak když chci vyšší, tak si udělám mantinel uvnitř formy z pečícího papíru a nic neteče, ale poprvé jsem ho taky honiloa po troubě a od té doby mám na dně trouby stabilně alobal 😀 😉

vecernicci
14. dec 2011

@lucia80 určitě dokážeš, to není těžký, najdi si fotku, nebo jestli máš jeden doma, tak to dělej podle toho 😉 mně kámoška nafotila vázání ze všech stran a podle toho jsem to dělala 🙂
@cestovatelkaandrea krásný dortík a ty šavle jsou jak opravdové 😉

artepf
14. dec 2011

@lusil2005 dívala jsem se na tvoje stránky, máš fakt nádherné dorty a i všechno tam a všimla jsem si, že v dortech máš často jako náplň pařížskou šlehačku z bílé čoko - to děláš prosím tě jak? Jen normálně nechat rozpustit čoko ve šlehačce a pak vyšlehat se ztužovačem? Už do toho nic jiného nepřidáváš? Ptala jsem se tady včera, jestli někdo nepřidává k této směsi třeba i máslo a jak to chutná, ale nikdo zatím neodpověděl.
Předem moc díky za radu 😵 .

yamahafazer
14. dec 2011

@artepf ja som s maslom este nerobila ja robim len cisto parizksu slahacku len rozpustim cokoladu na varenie v slahacke najlepsia je z lidla a necham do druheho dna v chladnicke a vyslaham uz tam nic nedavam,ale viem,ze davaju aj maslo do tychto parizskych plniek tak sa nemusis bat to tak spravit

alenv
14. dec 2011

@jakelina no radši to nezakřikni😀

reruna
14. dec 2011

@artepf já sice nedělám pařížák z bílé čoko, ale z čokolády na vaření, dávám do ní ale i máslo a pak ten krém dávám i pod potah

reruna
14. dec 2011

@artepf recept jsem psala na str. 1979, určitě to jde i s bílou čoko, jen bych tam nedávala to kakao a asi méně cukru....

reruna
14. dec 2011

@jakelina teda to je story s elektrikou, mě zas v pondělí vyletěly pojistky, v troubě jsem měla cukroví, po nahození se mi nechtěla zapnout trouba, trvalo mi asi 15 minut, než jsem přišla na to, který knoflík zmáčknout, už jsem myslela, že se trouba pokazila, to by mě porazilo před Vánocema....nakonec se mi cukroví stejně spálilo☹

jakelina
14. dec 2011

Tak ta moje včerejší nešťastná dorta. 😝
Nakonec jsem dělala mramor a poprvé se mi hezky povedl.

jakelina
14. dec 2011
lusil2005
14. dec 2011

@artepf ano presne ako si napisala. rozpustit, vychladit, vyslahat 😉 maslo som neskusala.

dadka212
14. dec 2011

baby ako robíte v tých robotoch? rozmýšlam nad jedným od ježiška 🙂
normálne tam všetko dávate? mám na mysli aj plnky maslové atď...je mi jasné, že sneh to vyšlahá dobre 😀

dadka212
14. dec 2011

@cestovatelkaandrea krásne sa ti podarila 🙂
@jakelina krásna tortička a fakt mramorovanie perfektné 🙂

lussy23
14. dec 2011

@jakelina krásnučká torta
@cestovatelkaandrea krásne sa podarila

cestovatelkaandrea
14. dec 2011
mizulienka
14. dec 2011

@dada2007 @vlada111 baby davate iba tolko cokolady kolko je v recepte? je jej dost? nie je cesto suche?

mizulienka
14. dec 2011

@cestovatelkaandrea nadherna piratska 🙂
@jakelina krasne sa ti podarila a ten mramor je nadherny, ten kvietok si robila na drotikoch? krasny

dada2007
14. dec 2011

@mizulienka ja dávam tolko, kolko je v recepte.......teda lepšie povedané, 2 čoko po 100g........čiže 200g 😉

dada2007
14. dec 2011

@jakelina pekne mramorováá 😎

mizulienka
14. dec 2011

@dada2007 aha takze davas viac 🙂 dobre 🙂

dada2007
14. dec 2011

baby, ešte ma napadlo.....kedy mám robiť tortu, ked máme doma oslavu 25/12??? môžem ju spraviť na komplet 23/12.....aby sme mali štedrý den kludný a 25 oslava? alebo radšej 25 ráno???

79zuzana
14. dec 2011

@jakelina krasny mramor sa ti podaril 🙂

@cestovatelkaandrea perfektna, taku by brali aj moji pirati 🙂

Inak vas vsetky obdivujem, co ste piekli a hlavne zdobili medovnicky... moja prva varka sa spapala este pred zdobenim a vcera som zdobila novu 🙂 ani ta sice nevydrzi do vianoc, ale aspon som zistila, ze to zdobenie vobec nie je jednoduche. Okrem toho ze mi dosla fantazia, absolutne neviem potiahnut ani rovnu ciaru. Tie vase som vsak rodinke neukazala a vsetci si teraz myslia, ze aka som ja sikovna 😀 😀 😀