Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
alenv
15. dec 2011
@lussy23 jéé moc děkuju.. tučnáci jsou z jednoho kusu, černé tělíčko.. jinak sníh je obyčejný moučkový cukr 😉
vecernicci
15. dec 2011
@katulkaaaaaa tak já jsem na tom podobně, ale ještě k tomu dělám perníkové koule, kdybych jich měla hotových 100, tak to stejně nebude stačit, fakt cukroví už na kšeft dělat nikdy nebudu, to jsem si naběhla, mám toho plný zuby a ještě dělat tři dorty :-p
bzucinka2
15. dec 2011
@zuzana124 drzim palceky a myslim na vas 😞 pernicky paradne 🙂
@anibas juj, boze a clovek sa stale len niekam nahana a nakoniec zisti, ze len do hrobu, mrzi ma to 😞
vera_vila
15. dec 2011
Holky, prosím, prosím, budete teď některá objednávat nějaké cukrářské potřeby nebo barvy třeba od Malátků? Já jsem chtěla gelovku Burgundy od Wilton a v tom obchodě, kde jsem si ji vybrala, ji teď nemají skladem 😞 Objednávám tam víc věcí pod stromeček a nechce se mi kvůli poštovnému ji potom objednávat zvlášť... Mohly byste mi ji kdyžtak vzít? Poštovné směren od vás zaplatím, pořád vyjde levněji, než z toho obchodu...
dm1
15. dec 2011
baby mam dobru a zlu srpavu co sa tyka kostolikov na zakazku robenych. Dobra je ze ich uz mam doma po jednom kuse. Zla ze pan povedal ze nikdy viac take nechce robit :-p |-| . Takze je volny len ten jeden spodny lebo tie 2 si nechavam ja
zuziq
15. dec 2011
malo to byt sice muzske torzo ale nemala som silu na "vacsiu piplacku" tak som sa inspirovala jednou z vas na nieco jednoduchsie.. x-) vaha ratam takych 5 az 6kg
lusil2005
15. dec 2011
@dm1 JAJAJAJAJAJA
anibas
15. dec 2011
žienky čo to za zľava ?? =-) =-) =-)
http://www.formickaren.sk/formickaren/eshop/2-1...
gledis
15. dec 2011
Babenky poradte mi, čím navlhčiť orechový korpus keď je pre deti a nemôžem dať rum?spodný bude natretý marhulovým džemom a celá plnená čokoládovou plnkou parížskou, inak rozmýšlam že by sa ani nemusel vlhčiť lebo ten orechový korpus je jak vata mäkučký, čo myslíte?
jakelina
15. dec 2011
@gledis můžeš kompotovou šťávou
gledis
15. dec 2011
@jakelina jej ďakujem to ma nenapadlo ale aj tak neviem či ho navlhčiť bude na vrchu dosť ťažský vláčik a bojím sa aby sa to neprepadlo
dm1
15. dec 2011
@anibas to sa museli asi pomylit =-)
zuzkat1
15. dec 2011
@anibas
@dm1 preco pomylit ved povodna cena je 25eur...aspon tak tam pisu
79zuzana
15. dec 2011
@gledis ja ani vacsinou vobec nepolievam korpusy 🙂 takze myslim, ze ani nemusis
dada2007
15. dec 2011
@anibas prosím ťa a načo je tá hmota? to je tá spomínaná ,,čokohmota" na poťahovanie? či? dakujem za odpoved x-)
dm1
15. dec 2011
@zuzkat1 ved to ze je to az taka zlava :-o
mia1111
15. dec 2011
@dm1 - možno sa blíži dátum expirácie, tak preto taká cena...
mia1111
15. dec 2011
@dm1 - Dani, Teba som sa chcela opýtať, prišla mi dnes kráľovská glazúra, tak zajtra by som skúsila zopár medovníčkov ozdobiť, koľko tej glazúry mi stačí rozrobiť?
ziizii
15. dec 2011
@marci2305 jezkovia su uzasny,mozem poprosit recept?diky
mia1111
15. dec 2011
@dm1 - ja si ten kostolík zoberiem 😉 A ten domček väčší nemali?
ziizii
15. dec 2011
@vecernicci dlho som tu nebola,doma mamka je na tom hodne zle(rakovina v posl.stadiu) a este aj jedna znama necakane zomrela 😢 😢... ale vianoce sa blizia a musim nieco popiect,chcela by som poprosit o recept na třené rohlíčky o ktorych pises,ze detickam moc chutnaji 😉 parizke rozky som nikdy nerobila,slahackove a popripade nejake tvoje oblubene 🙂 mockrat dakujem 🙂
akme
15. dec 2011
@anibas sa asi pomýlili to je cena za kilo a pôvodná cena bola za 2,5 kilové vedierko ako je tam dolu napísané, nie?
mia1111
15. dec 2011
@anibas , @dm1 - teraz som našla v tortomanii tú plastickú čokoládu za 25€, ale to je 2,5kilová, a na tom linku z formičkárne je za 7€ kilo, ale aj tak je to dobrá cena za kilo =-) , lebo tak vychádza 2,5kila v prepočte 17,50€.
mia1111
15. dec 2011
@akme - presne, tá pôvodná cena je tam blbosť 😉 , nemali napísať 25€, ale 10€ 😉
dada2007
15. dec 2011
baby, kde si objednávate Smartflex velvet???? dííííík
lussy23
15. dec 2011
@zuziq krásnučká @alenv - waw tak to je teda úžasné, takto to vymodelovať z jedného kusu! a že tretia torta!
dadka212
15. dec 2011
@mizulienka ten krém je podla mňa perfektný čokoládový 😉 ja robievam len ten a vždy sa aj uistia tí ktorí ho jedli, či bude rovnaký ako minule 😃
desmodka
15. dec 2011
@ziizii moja drza, aj my sme si tym presli... 5 clenov rodiny v priebehu par mesiacov nas opustilo a nakoniec aj mamina 😢 😢 😢
yamahafazer
16. dec 2011
joj baby dneska pride opravar nahodit to ohrievacie teleso uz im prislo 🙂 no konecne lebo uz ztolkeho umyvania blbnem 😃 a vcera som robila kokosky a este som si zarobila na slane to chcem dneska piect a este tortu musim piect