Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

basado
3. máj 2009

laluchova, dakujem, to všetko som len skušala 😵

alionuska
3. máj 2009

Laluchova,budem mat casuuuu...tatik nam ide zas na 5tyzdnov do Unie,tak budem sama doma s ALENKOU... 😔 Tak sem budem aj castejsie chodit! 😀
Ja myslim,ze som vam dala ten navod na psika,aby ste sa tojho nebali...nie je to take tazke,ako sa to zda.... 😀 😀
Basado,ty si hotova majsterka...torticky pekne! Mnam mnam... 😉

alionuska
3. máj 2009

Inak Laluchova,ake farby si namiesas,take budes mat.... 😀 Mne sa pre dievcatka pacia take farebne svieze torticky.... 😉

alionuska
3. máj 2009

http://www.cakecentral.com/cake-decorating-phot...

A tu je tooolko inspiracii,ze az! 😀

cessy
3. máj 2009

alionuska supeeer, dakujem za dalsiu skvelu stranku, kde na to chodis??

alionuska
3. máj 2009

Vies co? Ja ked nieco hladam,tak si dam do Googla iba nazov,ako teraz tie zuby...ale po anglicky,napriklad Teeth cake,akoze torta zuby a potom uz len pozeram obrazky a sem tam natrafim na nieco fakt krasne...mne sa strasne pacia aj tieto torticky... 😉

http://images.google.sk/imgres?imgurl=http://ww...

laluchova
3. máj 2009

oki dík za linky

graziela
3. máj 2009

AHojte,
dakujem za pochvaly a chvalim aj ja vsetky VASE krasne torticky... 🙂 🙂 🙂 to su normalne nenormalne kraaaasne vytvory...ale ten, kto tortu este nikdy nepiekol, to asi ani tak nevie docenit...vsak viete, o com hovorim... a taka skoda, tie torticky nakoniec zjest....aj ta moja uz je fuc.... ☹
Este som sa chcela opytat, ked farbite marcipan, davate farbivo hned na zaciatku, ked spracuvavate hmotu, alebo az nakoniec? Mne sa to potom, ked som nakoniec zofarbovala akosi frobilo, uz to nemalo taku dobru kvalitu...alebo zalezi od farbiva? Ja som si kupila teraz v Lidli uz hotove farbivo v tube, ale minule som mala prasok, rozriedila som ho v troske vody atiez sa mi to tak robilo...
A tu hmotu K2, ktr. pouzivate, da sa kupit aj v cukrarskych potrebach? Zda sa mi, ze tie torticky z nej su take krajsie, hladucke, a akoby lesklejsie...a asi sa z toho aj lepsie tvaruju nejake ozdobky...viete to niektora porovnat, co je lepsie?

laluchova
3. máj 2009

ali ked chcem dať na spodok tortičky teda okolo stuhu akú to dávaš???saténová, alebo taká ako na bonboniéru???dík...

laluchova
3. máj 2009

a etš mám dotaz ako napísať meno na tortu, viem si to predstaviť tlačené vyrezávať, ale dá sa asi aj zo šúľku tvarovať???

alionuska
3. máj 2009

Laluchova,stuhu som davala satenovu,ta je krajsia ale davaju aj take ako na kvetinky...Ja som skusala aj s takym tenuckym drotikom,co je v tej stuhe a potom to krasne drzi tvar.
Meno na torty sa da bud napisat ale ja vacsinou vyrezavam z hmoty..a uz sa asi pol roka chystam si kupit take vytlacky na pismenka...objednala som si z quelle taku sadu 200 dielnu a to su len take na otlacanie a tie sa mi nepacia...tak este som ich ani nepouzila... 😅 Skusala som aj zo sulkov,ako pises,ale to je makacka a vysledok nie vzdy pre mna uspokojivy...musia byt tie sulky rovnako hrube,aby boli tie pismenka krasne...a vysulat dlheho rovnomerne tenkeho hada sa mi akosi nedari... 😀 😀 😀 Tak zatial len vyrezavam... 😀

Graziela o K2 som tu uz pisala,je to super hmota a dobre sa s nou robi a aj tvaruju postavicky atd,ale mne osobne moc nechiuti,lebo je taka mandlova...ale ved kazdy ma rad nieco ine...ked ju vyskusas,asi uz doma hmotu ani zarabat nebudes,lebo to mas hotove,bez roboty. 😀 To farbivo z lidlu je slabe,teda podla mna najlepsie su gelove farby Wilton a dostat to kupit v obchodoch pre cukrarky a aj tu K2 tam isto dostanes...Nitra,Dubnica nad Vahom,Moravany nad Vahom...je ich vela.. 😉

basado
3. máj 2009

baby vy ste teda šikulky, no ja sa možem schovat oproti vam 😅

laluchova
3. máj 2009

ali dík...

beruska2x
3. máj 2009

ahojte holky, tak jsem myslela ze na bachovi vyzkousim tu K2 ale chce dort s ovocem a zele 😝 tak musim neco vykoumat s tim a prvotina teda bude Simonkovi tak snad se to povede.. 😀

cessy
3. máj 2009

beruska a ja som sa tak tesila na tvoj vytvor 😨 😵

cessy
3. máj 2009

dievcata neaky osvedceny recept na dobosku??teda tortu by tom taku chcela robit, obdlznikovu 😉 😅

sem s nim, potesite ma 😵

laluchova
4. máj 2009

tak to nerobievam...
už som nakúpila potrebný materiál na tortu aj cukríky a farbivá...uvidím čo vykúzlim... 😉

beruska2x
4. máj 2009

cessy co to je,? ja nevim ... 😕

cessy
4. máj 2009

beruska...to je taky zakusok///torta...ide tam hnedy krem a ale 5-6 platov cesta a na koniec poliat cokoladou,je to moc moc fain zakusok.

dievcata, halloooo, recept.... 😕 ???????

beruska2x
4. máj 2009

nasla jsem to v te sve kucharce, naskenuju a poslu 😉

beruska2x
4. máj 2009

poslano na mailik cessy tak kukni 😉

cessy
4. máj 2009

dakujem berus, idem pozriet....

cessy
4. máj 2009

beruska...ano to je ono, dakujem....

a ten prvy mail 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , aspom volaco ma dnes rozveselilo...super napad....daj este nieco ak mas 😉

beruska2x
4. máj 2009

neni zac 😉 je tam spousta peknych receptu, jen kdyby to sem slo vkladat ale zase neco naskenuju vecer a poslu 😉 jsou tam pekny cokoladovy dortiky i ovocny, na cely pekac, no ruuuzne...

laluchova
4. máj 2009

beruš tak mi porad farebnosť tortičky aký poťah na tortu pre dievčatko, navrch chcem robiť tú postavičku bábiky ako ju obliecť???do akej farby myslím neviem sa rozhodnúť...chcem to mať žiarivé...

beruska2x
4. máj 2009

jojo videla jsem ten dort... ja bych udelala oranzovy dort, cervene saticky, boticky, masli na vlasy a ruzove to srdicko, a tyrkysovy napis... 😉

laluchova
4. máj 2009

oki díkes za radu aj ja som plánovala bud žltý, alebo oranžový potah a šaty červené...

laluchova
4. máj 2009

farby už mám kúpené...základné, žltú, oranž, modrú zelenú červenú, čiernu z uhlia živočíšneho ...

laluchova
4. máj 2009

ako urobím vzorku na potahovú hmotu ked nemám špec .náradíčko???