Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
16. dec 2011

@mia1111 ozaj a posli mi adresu poslem ti ten kostolik bo lusilka sa on tiez hlasila a ona taky uz ma 😀 . Len neviem ci som pisala ale az 3 eur stal kazdy 😝

zuzana124
16. dec 2011

Ahojte babenky, ďakujem vám všetkým za podporu a za všetky laiky. Inak popridávali ste krásne dielka, obdivujem ste veľmi šikovné 🙂 🙂 🙂 nestíham vás všetky menovať tak som aspoň olaikovala 🙂

maxjolie
16. dec 2011

dadka212 @reruna ďakujem za radu, dadka určite ho vyskúšam... Keď vidím vaše krásne výtvory, veľmi by som chcela aby som ich raz vedela robiť tiež... Neviem, čo vravíte na kupovaný marcipán ten čo teraz reklamujú, s vysokým obsahom mandlí vraj novinka - je vhodný na poťahovanie? aký používaš ty? zdá sa mi príliž prevoňaný, aromatizovaný... 😒

dadka212
16. dec 2011

@maxjolie neviem ktorý myslíš, ak ten dr. oetker tak to som neskúšala...ja kupujem iné hmoty...ale určite ti nevystačí na celú tortu, akurát možno na vrch...je toho velmi málo na jednu klasickú tortu 26cm priemer minieš cca 700g aspoň ja tak miniem...

maxjolie
16. dec 2011

@dadka212 presne tento myslím. a aké hmoty kupuješ? asi si trúfam príliž chcela som ju robiť zajtra, no ani neviem poriadne z čoho... 😅 nechcem robiť klasickú ovocnú, chcela som vyskúšať marcipán...

bzucinka2
16. dec 2011

krasne torticky, ja som dnes odovzdala poslednu , myslela som ze buduci tyzden veget, ale mam tam tri objednavky a jednu co chcem urobit detom na vianoce, tak ziaden oddych 😉

dadka212
16. dec 2011

@maxjolie ja kupujem pasta damu alebo smartflex, ale na poťahovanie je vraj celkom fajn aj K2 tá má aj mandlovú príchuť a predávajú ju po jednom kile...v Nitre je takáto predajňa ak tam ráno zbehneš môžeš poťahovať 😀 http://www.megi.sk/megi/2-KONTAKTY

maxjolie
16. dec 2011

@dadka212 tak ty si poklad, nemala som ani šajnu o niečom takomto.. ráno hneď utekám a snáď z toho niečo vyčarujem, priložím potom svoje dielo - nedielo, sama som zvedavá 😀 tieto hmoty sa tiež zvyknú lepiť pri práci?

dadka212
16. dec 2011

@maxjolie 🙂 no určite to bude dielo 😉 niektoré sa zvyknú lepiť, stačí solamyl a je po lepení 😉

vera_vila
16. dec 2011

Holky, čeká mě Dacia Duster v černé barvě... Jaké byste udělaly okna? Nějaká světle modrá? Nebo čiště bílá? Ta si myslím, že by tam ale moc zářila... Bych ji radši udělala čokoládově hnědou, než černou... I když s tou mou černou asi bude spíš tmavě šedá...

vera_vila
16. dec 2011

Tak teď jsem ještě psala zákaznici a prý teda nakonec budou chtít stříbrnou... tak tam možná by mohly být i bílý okna, co? Protože na té stříbrné jsou pak černé nárazníky a tak... No, bude to šílenost...

maxjolie
16. dec 2011

@dadka212 a dostanem aj menšie množstvo, nemusím dúfam kupovať kilo... 😕

vladka1
16. dec 2011

@dm1 ahojky...mám shánět kostelíky na Svoboďáku?

anibas
16. dec 2011

@bianca veď už je december !! 😅 😅 😀 😀 😀 😀

anibas
16. dec 2011

@mariann2 jééminenky tie sú prekrááásne 😵 😵 😵

anibas
16. dec 2011

@lusil2005 heeej - ako vždy v strese - nádhera 🙂 🙂 🙂

njonja
16. dec 2011

Mas ju prenadhernu🙂 Dufam, ze budes mat stastie na viac modrych veci. Mas pravdu, je ich vseobecne velmi malo pre dievcatka, je to fakt skoda......

alenv
16. dec 2011

@maxjolie tenhle marcipán jsem měla doma a s tím nic nepotáhneš to je tak na jídlo

reruna
16. dec 2011

@maxjolie já potahuju buď mmf, nebo hmotou roll decor icing, či smartflex velvet, white icing, pokud chceš marcipán na potahování tak doporučuju tento http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=48085300&tab=1 paní tam má i ty hmoty, co jsem psala, kilo té hmoty ti stačí na 1 dort a ozdoby, nebo 2 menší dorty....Ten marcipán dr. oetker nemám vyzkoušený, ale tak dalo by se asi i s tím potáhnout, ale na potahování kulatého dortu 26 cm průměr bys potřebovala asi více balení - tak 600-800 g asi

adul67
16. dec 2011

ahojte pridavam moju dnešnu prácu 🙂

dm1
16. dec 2011

@vladka1 myslis v tom brne? no uz kupila kostoliky broucek ale ak by bol nejaky takyto stromcek vacsi tak by som bola stastna http://perniky.artmama.cz/node/4973. Ono isto by som si tam kopu vybrala len tazko sa naviguje ked neviem co maju ☹

bianca
16. dec 2011

@anibas moja hej je vidis.Mam v hlave dajaky bordel 😀 Len este neviem kedy sa draha svokra rozhodne slavit

bianca
16. dec 2011

@dm1 to je nadhera.

dm1
16. dec 2011

@bianca ja sa to teraz aj snazim robit ale vyriezala som rucne ten strom a samozrejme to nebude take dokonale ale snad sa bude pacit. Prave finisijem moj pernickovy maraton ale normalne ma boli ruka jak fras 😝 . Ale sa vytesujem strasne mam rada tieto pernickove prace 😵

79zuzana
16. dec 2011

@ttterysek no teda, na prvykrat velmi pekne 🙂

@mariann2 jeeej.... nadhera 🙂 ten kamion je absolutne uzasny 😉

bianca
16. dec 2011

@dm1 ja som dofinisovala vcera ale ver mi ze keby som toto videla pred 27 hod tak sa s tym sejkam tiez

dm1
16. dec 2011

@bianca 🙂 a kde je foto?

bianca
16. dec 2011

@dm1 prva varka na FB http://www.facebook.com/media/set/?set=a.106526... ale robila som chalupky tak malo ostalo na medovnicky a vcerajsia este nedozdobena a dnes sa mi fakt ale fakt nechce.Dost ma stve ze som chalupky odflakla ach jaj ale nebol cas a seklo ma tak som polovicato robila :-/

lussy23
16. dec 2011

@mariann2 krásna práca
@ttterysek - nádherná torta aj ruže

lussy23
16. dec 2011

@bianca nádherné domčeky a nielem domčeky ale aj torty a medovníčky. 🙂