Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bianca
16. dec 2011

@lussy23 dakujem 😵 ale ja neviem tak tenucke ciarky tahat ako baby tuna.To su macherky.Mne sa trasie ruka hrozne ale lepsie pri medovnikoch ako keby sa mi triasla v robote.To by horsie dopadlo 😀

mrka2
16. dec 2011

ahojte, krasne torticky ste opat pridali 🙂 tu je moja

vlada111
16. dec 2011

@mizulienka no Luci, krásna tortička, vedela som, že sa mám na čo tešiť 🙂 🙂 🙂

vlada111
16. dec 2011

@dadka212 ako si robila tie čierne kontúry? Krásna tortička 😉

vlada111
16. dec 2011

@katulkaaaaaa tie boky sú krásne, ako si ich maľovala? Nemáš lepší detail na ten bok? A prečo je krivá, sa ti vytlačila plnka?

jania023
16. dec 2011

Ahoj chcela by som sa spytat kde sa daju kupit perletove farbiva na torty a kde kupujete potahovacie hmoty?a este otazka ako robite ornamenty napor na suknu barbie a meno na tortu mate nejake sablony ci ako?

vlada111
16. dec 2011

@mariann2 ten burák kamión je geniálny 😉

79zuzana
16. dec 2011

@mrka2 krasna torticka, velmi pekne farby si zvolila 🙂

vlada111
16. dec 2011

@maxjolie hm len škoda, že tam predáva pani, ktorá nemá veľmi šajnu o tom čo predáva. A keby mala len stiahnutú mrežu a vo vnútri zažaté, tak počkaj, vybavuje si veci počas predajnej doby ☹

vlada111
16. dec 2011

@maxjolie a ešte pozor, ceny nie sú až také dobré.

katulkaaaaaa
16. dec 2011

@vlada111 vladi to som pouzila stencil na jednej aj druhej torte 🙂 vzdy si dam tortu zatazit ale teraz sa mi to cele zviezlo,,najviac som to videla ked uz bolo potiahnute....foto trosku skresluje,ale boli spokojni tak uz som aj ja 😵 skus tuto pozret inu fotku nemam

vlada111
16. dec 2011

@katulkaaaaaa a akú si dávala plnku, aby som sa tomu vyvarovala ☹

katulkaaaaaa
16. dec 2011

@mariann2 kamion je perfektny!!! 🙂
@vera_vila ahoj boky su robene pomocou stencilu

katulkaaaaaa
16. dec 2011

@vlada111 to nebolo plnkou som krivo odrezala korpus a uz to islo.,,,lebo tuto plnku davam stale 🙂 vanilkovo tvarohovu s mandarinkami,,,,,proste stres,zhon a uz to je

anibas
16. dec 2011

No - tak na 99% hotovo 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

vlada111
16. dec 2011

@katulkaaaaaa aha, som sa bála, že nejaké plnka mi to urobí. A prečo si rezala korpus?

vlada111
16. dec 2011

@anibas a to 1% je čo? odložiť tortu do chladničky? 😀

anibas
16. dec 2011

@vlada111 meno - Evička - tuším že také 😀 😀 už sa mi nechce 😝 😝 od rána 5 torty a Filip sa do pokožky nemohol zmestiť - musím ho zajtra vyvetrať 😉 😉

mailli
16. dec 2011

poslední dort tohoto roku - aspoň o žádném jiném nevím 😀 s medvídkem jsem osobně spokojená a známá byla přímo nadšená, že tak pěkný dort ještě neviděla. trošku jsem byla ráda, že o těchhle stránkách neví, protože mám proti vám holky stále co dohánět 😉 však víte, jak to myslím...

havi
16. dec 2011

taaak moje dnesne...

mizulienka
16. dec 2011

@anibas ze do pokozky 😀 my povieme, do skury 😀 😀 😀
ja sa tu mordujem s tou malovanou krizovkou, oci uz mam take tazke, ze ledva drzim, mne treba este 80%

vecernicci
17. dec 2011

@vera_vila a co udělat okna černý? víc to vynikne na tý stříbrný, s bílou to bude takový mdlý 😉 😉 a sežeň si fotku zepředu, zezadu a z boku a podle toho to v pohodě uděláš, já to dělám taky tak, nebo děckám vezmu angličáka 😀 😀
@dm1 loni jsem zdobila takovou zdobičkou na perníčky a měla jsem z toho zánět šlach a pak už jsem neudělala nic, je fakt že jsem i pletla a vyšívala, na což teď vůbec nemám čas a vloni jsem ještě nedělala dorty, s tím jsem začala až letos v březnu 🙂 vloni klukům k narozkám dělala dort mamka, protože 😀 😀 😀 já jsem to neuměla

vecernicci
17. dec 2011

krásný dortíky jste popřidávaly všechny 😉 nebudu všechny jmenovat, protože bych zabrala půl stránky 😀

katulkaaaaaa
17. dec 2011

dobre rano som sa zobudila s takou svalovicou na rukach a chrbate 😕 este jedna torta a medovniky dnes ,tiez sa tak tesite na vianoce ze sa pecenia ani nechytite? 😀

vecernicci
17. dec 2011

@katulkaaaaaa tak já dneska makám u od pěti hodin 😉 a když si vzpomenu, že na příští pátek mám 4 dorty 😝 ale jeden z toho je medovník, tak ten udělám dřív, ať se rozleží a mezi svátkama ani nemluvím 😝 když já neumím říct ne 😉

katulkaaaaaa
17. dec 2011

@vecernicci este medzi sviatkami mas objednavky?mne volali ci nespravim na silvestra roladu a rohlicky a som povedala ze neviem .... som uz tak unavena ,chcem skusit pre nas doma laskonky a venceky este som ich nikdy nerobila tak uvidime co vytvorim 😉

vecernicci
17. dec 2011

@katulkaaaaaa tak ty čtyři dorty jsou pro kámošku, její děda je chce dát jako dárky, tak to musím udělat, zvlášť, když jejímu taťkovi před měsícem umřela přítelkyně, tak jí to neodmítnu a mezi svátky dělám další kámošce pro dceru k 19 narozkám a chce Timmyho 😀 a bratránkovi pro malýho Pata a Mata a to se taky neodmítá, to víš 😉 a do toho každou volnou chvilku smolím ty kouličky z perníku, akční švagrová je naslibovala kámoškám a já se můžu po.... 😝

katulkaaaaaa
17. dec 2011

@vecernicci tak to budes mat vesele 🙂 ja to poznam kamoske sa tazko povie nie,a ti ,,koulicky" su neskutocne ja by som tiez taku chcela hned 😉 ja som sa k medovnikom ani nedostala,myslim zdobenie snad konecne zajtra ich s malou nejako vyzdobime,,,,u nas je to tak ze si cela moja velka rodina zvykla ze sak Katka pecie,,,,tak mozem v kuchyni aj spavat

vecernicci
17. dec 2011

@katulkaaaaaa tak to u nás až tak ne, bráchovýmu prckovi jsem udělala dortík, měl 7 kilo a pořád mi ho chtějí platit, i když furt říkám, že to byl dárek, tak prý nám aspoň koupili luxusní dárek k vánocům 🙂 a cukroví si u nás peče každý sám, ani mamka nechce upéct, v 68 letech si peče zásadně sama ani pomoct nechce, vždyť je samostatná, ne 😀 😀 a moje milá švagrová udělá van. rohlíčky a řekne, že pro zbytek cukroví si přijede k mámě a ani jí to není blbý 😝 to bych asi nedokázala
a kouličku bych ti klidně poslala,ale asi by nepřežila českou poštu 😀

vladka1
17. dec 2011

@dm1 tak to je pěkné v tom okkaze...podívám se....