Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia114
20. dec 2011

ahooojte babulky, po dllllhoem case som tu 🙂 Fakt ked uz pracujem tak mam malo casu ☹ tak ani vas asi nedocitam za tu dlhu dobu ☹ aspon trosicku pokuka m co kraaasneho ste napiekli, urcite toho bolo moooc 😵 😵
ja kedze odvtedy co som nastupila do prace som si objednavky nebrala na torty tak som dnes vytvarala aspon pernikove drobnosti, aby som si trosku popiekla 😀 😅
tu su , take trosku kostrbate 😅

pristela
20. dec 2011

holky este posledna rada, prosiiiim 😕 robim ted tortu štvorcovu potiahnuta ako zastava na pretekoch biele a cierne stvorčeky , a hore je polozena červena formula z marcipanu , torta je pre dospeleho chlapa , akej farby mam dať podložkuuuuu 😨 😨 😨 ????

alenv
20. dec 2011

já bych dalal červenou

alenv
20. dec 2011

@pristela já bych dalal červenou

alenv
20. dec 2011

@bzucinka2 jé ty jsou krásný

livia76
20. dec 2011

@lusil2005 ak je to už pasé a zohnala si, tak je fajn, ak nie, dnes som videla v jednote 😒

pristela
20. dec 2011

ja som tiez za cervenu , aj moj puberťak , len moj tu gúla ocami že nevie 😝 aale idem na to, snad ju nebudem musiet prenasat uz potiahnutu na druhu podlozku, by ma porazilo 😠

maxjolie
20. dec 2011

@jakelina ďakujem, krém musí byť maslový aby som zamedzila tomu aby sa hmota rozpustila, však? snáď sa mi nebude lepiť pretože keď som robila z mmf, bolo to dosť pracné... krpaňa má veľmi rada tvarôžtek, tak jej chcem urobiť nejaký tvarohovo-jahodový, nemáte niektorá overený recept? 😉

livia76
20. dec 2011

@pristela červenú

anibas
20. dec 2011

@pristela NO - babo raď - netuším - koľko času ? daj 2,5 € /1 hod. + materiál = neviem... málo ? 🤐 🤐 🤐

lussy23
20. dec 2011

@pristela krásne domčeky @bzucinka2 krásnučké

lussy23
20. dec 2011

@mia114 krásne medovníky 🙂

lusil2005
20. dec 2011

@livia76 v jednote som tiez dnes bola a nist 😖 ale nakoniec som zohnala v metre!!! som zachranena 😀

jakelina
20. dec 2011

@mia114 krása 😉

jakelina
20. dec 2011

@pristela když nevíš jakou, tak dej nějakou šedou

79zuzana
20. dec 2011

no a teraz mi povedzte, ze ako to vy peciete s tymi vasimi detmi. Zacala som piect suche kolaciky dnes popoludni, medzitym sme napisali ulohy, pripravili veceru (ale len chlebiky), vypili mliecko (len ten najmensi clen, ale len na mojich rukach 😉 ) a po hodinach prace, som napiekla len tri druhy - linecke, medovnicky a princezky. A to este nie su ani naplnene... to budem asi az vo stvrtok... a to ich chcem napiect 11 druhov 😀 😀 😀 Normalne vas tu vsetky obdivujem 🙂

pristela
20. dec 2011

@jakelina jeeeemine ženska jedna 😀 ty ma musiš zbožňovať , že šedý 😅 kto má doma šedý baliaci papier?? 😅 teda ja mam doma všeličo 🤐 ale šedý ? 😀 😀 😀 😀 asi si ho na tvoju česť zajtra zoženiem 😀 jaj sluníčko moje 😵

mariann2
20. dec 2011

@pristela ja mám šedý, pošlem?

mariann2
20. dec 2011

tak zbúchala som dve rýchlovky, tá s notebookom je pre najstaršieho syna na narodky do školy a tá druhá, vianočná, pre kolegov do práce, zavolali ma na kapustnicu, tak im ju vezmem 🙂 inšpirovala som sa časopisom torty od mamy 😉

pristela
20. dec 2011

@mariann2 ale heš !!! ideš ho spať ! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 aj s vasim šedym 😀

že rychlovky 😨 😨 😨 umrem z vas,nadherneeeee

lusil2005
21. dec 2011

baby? vy ste niektora vraveli ze "Torty Janka" ma torticky aj na mmb... neviete kde?

mizulienka
21. dec 2011

@lusil2005 myslim, ze tuto, ale nema ich tam vsetky
http://www.mimibazar.sk/recepty.php?user=114032

dajna11
21. dec 2011

@mariann2 no tá podla časopisu sa ti fakt podarila,teda aj tá druhá,ale na túto som bola zvedavá: 😀

mariann2
21. dec 2011

@dajna11 len som tú sviečku trochu " modifikovala"-, lebo som do hmoty strčila čajovú sviečku, že ju zapálim, dúfam, že to torta prežije 🙂

dajna11
21. dec 2011

@mariann2 no to je super nápad...to ak to vyjde,bude krásne vyzerať 😀 mna nik na nijaký večierok z práce nevolal......ach jaj....aspon nemusím nič nosiť 😀

lusil2005
21. dec 2011

@mizulienka dakujeeeem!!!

stankapk
21. dec 2011

kocky mate niekto toto:
http://www.pravacokolada.sk/sk/vykrajovace-a-vy...
myslite ze sa to oplati kupit? dakujem 🙂

simasa
21. dec 2011

@dajna11 Ty si tusim vyhrala u Kamky, ze? Srdecne gratulujeeem!!! 😵

dadulik
21. dec 2011

@lusil2005 lusilka, tie coko dukatiky mavaju v lidli casto v takom vrecusku, skus kuk 🙂

mariann2
21. dec 2011

@dajna11 jééj, blahoželám 🙂