Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
26. dec 2011

@jajuuus ja zas stále používam túto a je vynikajúca, každý chválil, že nikdy lepšiu nejedli 😉
http://tortyodmamy.sk/varena-cokoladova-plnka?p...

vladka1
26. dec 2011

@dadka212 vypadá moc dobře... a dáváš místo hery máslo a místo mléka šlehačku nebo smetanu?..díky

dadka212
26. dec 2011

@vladka1 dávam mlieko ale namiesto hery dávam maslo 😉

bianca
26. dec 2011

hojte kocky.Tak tu je moja nocna rychlovka 😖

gumkacka1
26. dec 2011

ahojte, pridavam moju vcerajsiu torticku

alenv
26. dec 2011

holky máte uložné nějkaé dorty, kde je třeba míchačka??? a jak by jste udělily hramada písku?

jaja555
26. dec 2011

@alenv skús tento od Tonka 57 , dúfam, že sa nebude hnevať . Piesok z nastrúhaného medovníčka.Potrieť bielkom tortu a nasypať nastrúhaný medovníček. Môžeš to spraviť aj z Marína keksov.

http://www.tortyodmamy.sk/content/piesok

alenv
26. dec 2011

@jaja555 aha no vidíš to mě nanapadlo fajn nápad.. kopeček udělám z potahovaky a na horu ten perník.. a snad se potahovka od bílku nerozpustí.. bude to mléčný marcipán

jaja555
26. dec 2011

@alenv nedaj tam ale veľa toho bielka . Potri to len toľko, aby sa ti ten nastrúhaný perník, alebo kekse prilepili.

mrka2
26. dec 2011

ahojte holky, tak dnes som robila tortu pre moju kamosku a zaroven krstnu mamu mojej malej a samozrejme mi musela do toho aj ona co - to povedat, tak to bol boj 🙄 nervy v kibli, chrbtica tiez,ale tak celkom pekna torta napokon 😀 na to vsetko...

mrka2
26. dec 2011

no neviem, na zivo je teda ovela krajsia! 🙄 😀

mrka2
26. dec 2011

@bianca rychlovka? no len tie ruze by som robila pol dna! 😔

alenv
26. dec 2011

@jaja555 díky moc

bianca
26. dec 2011

@mrka2 sak aj som.Od 19 do 3 rana :-/

lussy23
26. dec 2011

@katulkaaaaaa parádne dielko.

lussy23
26. dec 2011

@mrka2 nádhera @gumkacka1 @bianca krásne dielka

larah
26. dec 2011

Dievčence už dlho tu obdivujem vaše krásne diela. Tak som sa aj ja odhodlala k činu.Zobrala som si inšpiráciu z vašich tvorieb. Tu je moja velka prvotina 😀 No zvieratká su kupované.

akme
26. dec 2011

krásne torty ste napiekli vás obdivujem , tráviť čas v kuchyni ešte aj cez sviatky 😀 😀 😀 😀 😀 mne sa nechce
@mariann2 krásne torty autička si robila podľa nejakého postupu?

jajuuus
26. dec 2011

@katulkaaaaaa @dadka212 a koľko je tej plnky? na klasickú 26cm okrúhlu? lebo ja to potrebujem na veľký obdĺžnik (dávam do korpusu dvakrát toľko surovín, ako na klasickú okrúhlu)... a môžem ju dať aj na mramorový korpus, keďže je taký ľahučký? aby mi ho moc nepridlávilo 😀
@dadka212 akú čokoládu používaš? 😅

mizulienka
26. dec 2011

krasne torty ste popridavali, uz znova zarezavam :0)
tu jemoja dnesna

broucek2
26. dec 2011

ahoj, tak teda o svátcích jsem vůbec nestíhala, přidávám naši štědrovečerní dortu a dortu pro bratra k narozeninám (létá s letadlem, na němž je Garfield). Další čokodorta se chladí ve sklepě pro mladšího bratra ženu,má 28. narozeniny. Ta se mi ale úplně nepovedla.

mariann2
27. dec 2011

@akme nie, ja modelujem väčšinou len podľa obrázka, ale tieto cars mám už v hlave, robila som už toľko mc Queenov, že ich robím aj poslepiačky a za 5 minút 😉

vera_vila
27. dec 2011

Holky, tak jsem ji právě dokončila... Už nikdy víc... Spíš se to podobá nějaké škodovce, než Dacii, ale co už... Můžete srovnat - přidávám i oribinál 🙂
Barva je stříbrná, jako na první fotce, ostatní jsou focené bez blesku... SPZka vzadu originál krásně nakřivo... Jinak celý ten zadek se mi propadl, podložka to nevydržela a trochu se mi prohla, tak to má celé divný tvar... Doufám, že to aspoň oceňijou a hlavně doufám, že jim to i přes ten jeden nepovedený plát piškotu bude chutnat...
Váhu netuším, ale před potažením měla asi 3,5 kg.

katulkaaaaaa
27. dec 2011

@jajuuus ja davam na hocijaky korpus je toho dost na priemer 28 😉
@mizulienka krasna 😵
@vera_vila nahodou sa podarilo 😉 ja neznasam taketo torty robit

vecernicci
27. dec 2011

@vera_vila náhodou jse ti super povedlo a ta stříbrná je taky super, nakonec jsi to potřela povrchu? A na to, že to je tvoje první 3D, tak je luxusní 😉 😵
když člověk dělá pohádkové auto, tak je to jednodušší, takhle všichni vědí, jak to má vypadat, tak se to těžko kamufluje 😀

eliska22
27. dec 2011

jéééjda baby, tak vy už takto zarezávate? ale krásne sú všetky tortičky 🙂 ja budem robiť nám tortu, ale až na silvestra, tak hľadám inšpirácie 😉

vera_vila
27. dec 2011

@katulkaaaaaa Tohle byl můj první 3D dort... A zařekla jsem se, že už nikdy víc...
@vecernicci Díky... jj, nakonec jsem jen potřela povrchu, když jsem to zkusila do potahovky, tak mi to udělalo tak akorát perleť... No, těžko se to trefuje, když má člověk jen prťavý obrázek nákresu a ten x-krát zvětší a ono to rozhodí kontury a člověk neví, kde co přesně je a jak je přesně jaký tvar... Ale tak snažila jsem se... Prý je pěknej, snad bude i chutnej...
@eliska22 Já taky budu dělat dortík pro nás až na Silvestra... Asi udělám nějakou zimní se šampusem, skleničkami, možná ohňostrojem a nápisem PF 2012... Představu mám, jen to zrealizovat

alenv
27. dec 2011

ahoj děvčata prosím o radu... malujete na potahovku jen fixem? Kdyby něco namalovala gelovkou a nebo potravinářskou barvou zaschne to?

kvojtanikova
27. dec 2011

baby chcem sa opytat, ked robite Kitty tortu (uplne jednoduchu, iba hore plochy obrazok Kitty) tak tie cierne kontury okolo Kitty robite cim? Ja mam iba ciernu Wilton farbu v kelimku a doteraz som nemusela nic tak malovat, tak neviem, jemnym stetcom to mozem tak obtiahnut alebo si mam kupit jedlu fixku? Ci ako to robite? Nasa Barborka bude mat o tyzden 1rok a chcem jej sama upiect tortu, tak mi napadlo taketo nieco jednoduche.

vecernicci
27. dec 2011

@kvojtanikova já si obkreslím obrázek na folii, a pak si tiu folii položím na vyválenou hmotu a špendlíkem si vypíchám obrysy, pak pokračuju s další barvou, pak si to vyřežu a když to skládám dohromady, tak si každý ten díl obtáhnu konturou, to je obarvená hmota načerno ušoulaná na slabé válečky a pak skládám další díly, je to jednoduchý 😉