Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vera_vila
27. dec 2011

@alenv Já maluju normálně gelovkou, nebo gelovkou rozředěnou v kapce alkoholu... Fixa prý na falešný marcipán nechytá, protože ten je mastný... Akorát ta gelovka s alkoholem nejlépe s vodkou, nebo třeba slivovicí... Tím jsem včera dělala a zaschlo mi to... Např. medovina mi nezaschla a lepila...

vera_vila
27. dec 2011

@vecernicci Aspoň už vím, jak budu dělat tu láhev šampaňského a skleničky na ten náš novoroční dort 🙂 Kukují 😀

vecernicci
27. dec 2011

@vera_vila 😉 🙂
ač se mi nechce, musím jít vytvářet hodnoty, mám dělat Pata a Mata v zimě, tak jdu modelovat jako o život a ještě mám dělat velké 25 cm srdce perníkové a ozdobit a na pátek zase ovci a kittynu 😉

daducha
27. dec 2011

@kvojtanikova urcite hada z ciernej hmoty.Oba hroty fixky su na to tenke 😉 .A nechces Kitty radsej vymodelovat ? Je to lahka postavicka 😉 .

vera_vila
27. dec 2011

@vecernicci No, tak to máš teda co dělat... My jsme zimní dort zatím nějak nestihli, jinak bych modelovala sněhuláky, bruslaře, sáňkaře a lyžaře... Tak letos už to asi nebude a třeba za rok to modelování zvládnu líp...
Jinak mi psala teď od švagra ségra, když viděla to moje auto, že si u mě prý objedná svatební dort... Tak jsem ji varovala...

vera_vila
27. dec 2011

Ale teda musím se asi pochválit, bráška poznal, že to auto je Duster... Teď už jen nervozně čekám, až mi zavolají, že se dort neda jíst...

vlada111
27. dec 2011

@vera_vila a prečo nerobíš ten mramorový? Bielu piškótu budeš mať bez pridania kakaa a hnedú len s kakaom. Je veľmi chutný, nie je suchý a krásne narastie - http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=35652

vlada111
27. dec 2011

@anibas Sabi krásna tortička, bodaj by nebola torta snov 😉 . Ja som piekla pre malú 24. do polnoci a 25. po návštevách som ju dokončila o 2.30, teraz nevládzem 😀

vlada111
27. dec 2011

@pristela krásna je. Tvoja prácička je vždy precízna 😉

vera_vila
27. dec 2011

@vlada111 Nedělala jsem mramorový, protože jsem dostala nového robota pod stromeček, tak jsem doufala, že se mi s ním ten piškot už konečně jednou podaří... Bohužel, nepodařilo se... No, ne, že by se nepodařilo, ale nepodařilo se tak, jak jsem očekávala... Děkuji za recept, přesně tenhle mramorový dělávám... Příště už radši piškot pokoušet nebudu...

vlada111
27. dec 2011

@mizulienka Luci krásna tortička, obdivujem ťa, že už zarezávaš. Len mi je ľúto, že kočky používate farebné papiere pod tie vaše krásne výtvory ☹ Máš ju takú peknú, že je škoda zabiť ju farebným papierom.

mizulienka
27. dec 2011

@vlada111 Vladi dakujem, presne to ma napadlo, ked som si pozrela torty, ze torta by ovela lepsie vynikla, keby bol jednofarebny papier, skoda ☹
nabuduce uz budem poucena, ale dakujem Vladi, ze si mi to pripomenula 😉

mizulienka
27. dec 2011

@vlada111 ked som si pozerala fotky 🙂 svoje.

mamina1978
27. dec 2011

@mizulienka nadherna torticka a tie figurky supeeer 🙂 🙂

kvojtanikova
27. dec 2011

@daducha no, s tym mojim modelovanim je to bieda, mozno keby som mala nejaky video-navod (tak som sa naucila robit celkom pekne ruze), ved este uvidime. Hlavne aby ta nasa predajna na Furci mala teraz medzi sviatkami otvorene, dufam ze zajtra bude krajsie pocasie a zbehnem tam po K2 na potah, lebo inak som asi dopiekla 😒

@vecernicci s hadikom dookola to mozem skusit, aj ked mne sa to pri takychto prtavych robotach dost lepi a bojim sa aj toho, ze bude vidiet ten spoj, no ale zas ved to nejdem predavat, iba pre nasu rodinu a ti uz videli mojich spotvorenych toriet dost 😀 😀

pristela
27. dec 2011

@kvojtanikova ja tak tiez robim , ušulam hadika, ono aj ten spoj sa da urobit aby nebol vidiet 😉 aj tento posledny macko pooh bol tak robeny https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2731091...

inak holky ja lepim potahovku vodou po nej ale vzdy zostane stopa , som to videla aj u inych na tortach , nevypada to lubezne 😅 tak ja vzdy ked tortu dokoncim tak to potriem štetcom s cistou vodou 😉 krasne sa vpije, , ziaden cukor nezostane a farba je pak krasna svieža, potierat olejom sa mi nepaci, ja nemam moc rada ked sa to tak leskne. A este niekto tu pisal o malovani na torty, ja malujem aj gelovkami aj praskovymi aj normalnymi lacinami z tesca 😀 alkohol absolut nepouzivam, len vodu, vzdy uschlo , jedine cierna neuschne po tej tam vzdy kydam viac 😀

zuzana124
27. dec 2011

@mizulienka tá je krásna a tie postavičky sú nádherné 🙂

lussy23
27. dec 2011

@larah krásnučká
@vera_vila krásne auto, úplne ako originál
@broucek2 prekrásne dielka
@mizulienka - nádhera

dm1
27. dec 2011

ahojte babule sak ja akosik som vobec nestihala sem chodit sme na cele sviatky odisli az dnes sme sa vratili. Nieco malo z mojej pernikovej tvorby a potom torticky 😵

dm1
27. dec 2011

ta torticka pre terezku je podla @dadka212 dakujem za inspiraciu

vlada111
27. dec 2011

@mizulienka keď mne je ľúto keď taká krásna tortička zaniká kvôli hlúpemu papieru 😉

vlada111
27. dec 2011

@dm1 Dani krása 🙂

vecernicci
27. dec 2011

@dm1 no nádherný perníčky, můžu si uložit ty zvonečky pro inspiraci? Že bych je obšlehla příští rok 😀 a ty stromky jak jsou uprostřed kostelíčky, to máš vykrajovačky, nebo vyřezáváš? a dortíky taky luxusní, jako vždy 😉

dm1
27. dec 2011

@vecernicci dakujem a jasne ze mozes! tiez som pospajala co som kde videla. Tie stromy s kostolickom v strede som ten strom vyrezavala rucne podla sablonky a kostolicek maly je vykrajovacka a pieklo sa to spolu. Je to ta vykrajovacka co by mali mat Malatkovi na trhoch

vera_vila
27. dec 2011

@lussy23 Děkuji... No, obdarovanému to připadalo spíš jako škodovka... ale tak nějak jsem to čekala...

mrka2
27. dec 2011

@vera_vila perfektne auticko 😨 🙂

vera_vila
27. dec 2011

@mrka2 Děkuji... Snažila jsem se... Účel to prý splnilo, tak je zákaznice ráda... A já taky...

bianca
27. dec 2011

bry vecer kocky.Nemate niekde ulozene namety na knihu?Alebo co by ste vy spravili na stretavku zo strednej?Mam jedlu oblatku a po pravde nemam moc rada knihy ale co ine sestram po 10 rokoch?

mariann2
27. dec 2011

@bianca http://www.tortyodmamy.sk/zatvorena-kniha-0 http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/fotopostup..., ja som sestra a mňa by potešilo aj niečo také, ako som ja robila jednej mojej kolegyni, je to také uletené, tak neviem či sa to hodí na stretávku, ale je to pre sestru 😉 http://www.facebook.com/media/set/?set=a.166529...

bianca
27. dec 2011

@mariann2 toto nemozem 😀 my sme cirkevna skola 😀 nechcem vytocit triednu aj po 1O rokoch 😀