Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
29. dec 2011

ahojte šikulky 🙂
potrebovala by som poradiť,prosím....
z čoho by ste ,alebo ako vymodelovali foťák,ktorý by mal ísť na okruhlu tortu položiť?nikde som to nenašla,len foťák ako celý torta.......hm????
neviem sa rozhodnúť,ako ho mám spraviť 😕
a ešte ktorá hmota sa mi nafarbí najlepšie na čierno??
ďakujem vám.... 🙂

dm1
29. dec 2011

@vecernicci tie sablony su super len treba dat pozor na rozmer niektore su uz moc velke na torty.

inak baby mne sa tieto cisla pacia - novinka to je http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/am097-cis...

juj robim narychlo jednu tortu ideme zajtra na oslavu este mi len chladne korpus a rano musi byt hotova 😝 . Musim este nejaku jednoduchu vyzdobu vymysliet keby to bolo aspon pre babu ale chlapovi je to tazsie 😖

alenv
29. dec 2011

@vera_vila prosím tě už jsi použila tu stříbrnou barvu jak jsme se bavily

bianca
29. dec 2011

cafte kocky.Ja dnes nocna urcite.Oblatka mi zle drzi a vlni sa.Dufam ze neako dobojujem.Peceniu zdar

alenv
29. dec 2011

tak přikládám svůj čtvrtý dort a už na zakázku snad se bude líbit mám obavy... je to pro pána co staví baráky, myslíte, že se bude líbit? Já akorát nevím na čem to vážit.. váhu mám závěsnou a na tom to nejde.. řekla jsem si 600Kč

vera_vila
29. dec 2011

@alenv Ano, hmota se s ní zabarvit nedá, to udělá jen jakoby perleť, takže to auto jsem jen obarvila hmotu na šedo a pak na to trošku rozředěnou tou stříbrnou barvou potřela, nešlo to ani potřít na bílou hmotu, to taky udělalo jen perloťový nádech. Myslím, že s tou zlatou to bude dost podobné, ale tu jsem ještě nezkoušela, možná zítra to zkusím, jestli to půjde, nebo se taky bude barvit jen povrchu.

vera_vila
29. dec 2011

@alenv Ten dort je super... Povedl se Ti...

alenv
29. dec 2011

@vera_vila jéé tak to mě sklamalo.. a potřené to vypadá dobře? Má to cenu si jí objednávat? Muž mi ji totiž ještě neobjednal 😀

vera_vila
29. dec 2011

@alenv Se podívej asi o 3 nebo 4 stránky dopředu na to moje auto... Na první fotce je to focené bez blesku, tak tam ta stříbrná jde vidět a myslím, že to vypadá dobře... Záleží pak, jak moc tmavá šedá pod ní je... Podle toho je pak i ta stříbrná buď tmavší nebo světlejší...
Myslím, že možná by stačila jen nějaká prachová, ta poslouží stejně a je levnější...

alenv
29. dec 2011

@vera_vila já na to koukala.. a to jsi potírala teda jo? No tak nevím jeslti jí objednat.. na tom obrázku to vypadá teda jinak vid...

vera_vila
29. dec 2011

@alenv jj, to jsem potírala... Nevím, jak je dělaný ten zlato-černý dort, co tam je na obrázkách, ale myslím, že je to asi taky tak, že ani ta zlatá nebude barvit nějak extra... Myslím, že fakt není žádná taková barva, která by přímo na stříbrno nabarvila hmotu... A stejný efekt při natření udělá i rozředěná prachová barva jako tahle už "zvodnatělá" a je levnější, tak možná spíš objednat tu prachovou než tuhle... Ono přece jen rozdíl v ceně 50 Kč není tak málo...

mata_murkova
29. dec 2011

ahojte kocky, neviem ci tu niekto zavita do zajtra ale rada by som sa spytala ci je tu nejaky borec, ktoremu sa podarilo rozvalkat marcipan z billy na tych 26cm ktore uvadzaju na obale, ak ano tak by ma zaujimalo ako lebo ja som spojila uz dve ale teda na 26 sa nechytam ani vrch by som s tym nepokrila 😀 takze rano nabehnem na marschmalakov. kocky neviete ci sa ti marsmalaci ruzovi daju nejakym sposobom odfarbit, lebo v tomto nasom malom meste nekupim narychlo ziadne, ktore sa daju umyt. dakujem za kazdu radu 🙂

vera_vila
29. dec 2011

@mata_murkova Já jsem ten marcipán ještě nezkoušela, tak to neporadím, ale jestli máš ty růžovo-bílé marchmallows, tak ty se odbarvit nedají... Já vždycky stříhala na dvě části... růžové snědli moji kluci (nebo se dají nechat na růžičky nebo obarvit např. na červeno či fialovo) a bílé jsem zpracovala na hmotu...

katy1979
29. dec 2011

@vecernicci hmmm zaujimave veci si nasla a tie torty s glazurou no len cumim to som este nevidela wau

bianca
29. dec 2011

@alenv tak to je nadhera panecku

dm1
29. dec 2011

@mata_murkova tie ruzove sa veru odfarbit nedaju iba tie rubino s tym cukrom navrchu. Ten marcipan som este neskusala ale veru neverim ze taku gramaz rozvalka na taky priemer jedine ak na uplne tenulinko a na torte to bude otrasne - ak sa to ovsem vobec podari preniest na tortu 😝

yamahafazer
30. dec 2011

jej baby vy furt vypekate ja zacinam az po novom roku my teraz stale len same nastevy bud mi ideme alebo k nam sa pride .Vsetky torticky su krasne 😵 som popozerala .

alenv
30. dec 2011

@bianca děkuju 🙂

alenv
30. dec 2011

ahoj všem... na 10 ledna budu dělat dort druhému synovci.. samozřejmě miluje to autíško quiny nebo jak se to píš 😀 holky pošlete mi jaké jste dělaly? ten 3D klasický se mi až tak nelíbí...díky moc

reruna
30. dec 2011

@alenv autíčko bleska mcquinna myslíš, já dělala jednou 3D a pak kulatý s vymodelovanými autíčky...

alenv
30. dec 2011

@reruna jj mcquinna 😀 no super... díky

reruna
30. dec 2011

@alenv na mmb nebo na tom najdeš inspirací hafo, stačí jen zadat heslo autíčka nebo blesk a vyjede ti moc dortů, já mám pro inspiraci uložené tyhle, protože je milujou oba synové, tak je určitě budu ještě někdy dělat 🙂
Některé jsou i od holek odtud🙂

alenv
30. dec 2011

@reruna prosím tě a nemáš někde uložené postupy na výrobu těchto autíček.. myslím právě těch malých na dortu

reruna
30. dec 2011

@alenv na to postup ani nepotřebuješ - uděláš si z hmoty obdélník, pak zmáčkneš palcem předek jako kapotu, podobně vytvaruješ zadek a kosticí jen narýhuješ okna, pak dolepíš detaily - oči, okna, světla, já jsem to dělala podle malého autíčka

alenv
30. dec 2011

@reruna pokusím se😀

mizulienka
30. dec 2011

Tak tu je moja posledna tohtorocna 🙂

vecernicci
30. dec 2011

@alenv krásně se ti povedl dortík, tak se zvaž na osobní váže s dortem a bez dortu a máš to 😉
jenže prachová barva nechává šmouhy, lepší je sprej 🙂
já dělala jen 3D mc queena

vecernicci
30. dec 2011

@mizulienka jé ten mě čeká na Nový rok večer 😉 krásný ho máš 🙂

mizulienka
30. dec 2011

@alenv krasne sa ti podarila 😉

alenv
30. dec 2011

@mizulienka ale trvá mi to děsně dlouho ☹ já se s ní crcala asi 6 hodin