Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

79zuzana
30. dec 2011

@pristela dakujem, tak ja to teda nejako vyskusam, nasla som aj obrazok 3D torta formula, ale neviem, ci by sa mi takto podarilo vyrezat. Asi zapojim aj manzela a nech modeluje a ja zvladnem okruhlu torticku 🙂

@mizulienka princezny som este nerobila a inspiracie su tu 😉 🙂 http://www.google.ie/search?q=disney+princess+c...

alenv
30. dec 2011

@miruska76 😀😀

zuba
30. dec 2011

No tak moja dnešná tortička, pre kamošku k narodeninkám - bola len maličká - vážila aj s podložkou 1111g 🙂

79zuzana
30. dec 2011

@zuba peknucka je 🙂

zuba
30. dec 2011

@alenv Tortička sa ti parádne podarila

mamina1978
30. dec 2011

@mizulienka nadherny vlacik 😵 😵 😵

zuba
30. dec 2011

@mizulienka no tie princezné tu niekto robil všetky, ale netuším kto

alenv
30. dec 2011

@zuba díiy moc

mamina1978
30. dec 2011

@stankapk ten vlacik je krasny , rozpravkovy..... 😵 nic nemen , urcite potesi chlapceka 🙂

desmodka
30. dec 2011

Tortickarky, dakujem Vam za vsetky lajky ktore som od Vas kedy dostala a ktore ma posuvali/ju dopredu, dakujem za vsetky inspiracie, kt. tu od Vas cerpala/m a do Noveho roku Vam zelam len spokojnych zakaznikov, pevne nervy a nech nam to pece o kusok lepsie ako tento rok.... PF 2012

a posledne tohtorocne

jovanka81
30. dec 2011

tak, konečne som našla odvahu a zverejňujem moje výtvory.....keby som chcela byť presná, tak som ich piekla v poradí: ružová s kvetinkami, svadobná, včielka, klobúk, hallo kitty, 30ka, vláčik, cup cakes a nakoniec dnes prvá smartflexová zimná 🙂 keď si to tak vezmeme, začiatky sú ťažké a moje všetky torty sú medové pláty 🙂 akosi nemám odvahu na korpusy a plnky ☹ ale ak máte dobé recepty a overené plnky, budem rada a vyskúšam 🙂

dajna11
31. dec 2011

kočenky dakujem vám a záriven by som vám chcela popriať krásny štart do nového roku,vela lásky,zdravíčka to hlavne 😀 😀 😀 a vela zákazok na tortičky a aby ste mali šikovnejšie a šikovnejšie ručičky 😀

vecernicci
31. dec 2011

@vlada111 já jsem se špatně vyjádřila, vytiskla jsem si z pc obrázek, na něj položila folii a na ni malovala glazurou 😉

dajna11
31. dec 2011

@stankapk podla mna je krásny a je to detský vláčik,aj v rozprávkach kreslených býva nakreslené všeličo a všelijako len aby to hlavne hralo farbami a bolo veselé.....nič by som neprerábala ani ja to nemeriam aby to sedelo proporčne ked robím deťom....moj muž ten zrezáva korpusy podla metra 😀 😀to su chlapi

mamina1978
31. dec 2011

@vecernicci Pomoooooc 😲 dobre ranko , potrebovala by som pomoct ☹ ☹ dnes som chcela naplnit silvestrovsku tortu a prvy krat vyskusat mascarpone cokoladovy krem ako plnku. Ale neprecitala som to poriadne, ze to treba den vopred pripravit tu slahacku s cokoladou. Nevedela by si mi prosim poradit ci nieje rychlejsia verzia na tento krem???

mizulienka
31. dec 2011

@zuba nadhenra torta
@desmodka krasne vsetky torty, krasne prepracovane do detailu, velmi sa mi pacia 🙂

@jovanka81 krasne vsetky do jednej 🙂

dievcata aj ja vam prajem krasneho Silvestra, do noveho roku hlavne zdravie, rodinnu pohodu a radosti zo zivota 😉

vecernicci
31. dec 2011

@mamina1978 tak to fakt nevím, ještě jsem to nedělala, to spíš ti poradí @mizulienka ale já dělám jogurtový, je moc dobrý, ušleháš dvě šlehačky s třemi lžícemi mouč. cukru a zamícháš do toho bílý velký jogurt a želatinový ztužovač za studena podle návodu a je moc dobrý, takový lehký 😉

vecernicci
31. dec 2011

@desmodka @jovanka81 @zuba děvčátka, krásné dortíky jste stvořily, fakt je na co koukat 🙂 😉

mamina1978
31. dec 2011

@vecernicci dakujeeeeem, tak idem rychlo do kuchyne... 😉 pekny den prajem 😎

mizulienka
31. dec 2011

@mamina1978 az teraz som si vsimla...skus to dat na 2 hdoky do mraziaku a potom vyslahat, malo by ti to ist.

fodorka
31. dec 2011

@lussy23 nie nemam formu na ten domcek,to som obycajne upiekla na maly plech poprerezovala,navrstvila na seba nakoniec som ho obrezala skremom vytvorila puncovinu este plus nejake piskoty navyse a akoze som vytvorila strechu 😀
@eliska22 krasna🙂

janulkamartinko
31. dec 2011

@stankapk Tušim niesom sama komu manzel malo co pochvali mne sa moc paci ja by som nechala tak 🙂

dm1
31. dec 2011

@vecernicci super to je a nebolo to moc krehke potom?

vecernicci
31. dec 2011

@dm1 docela to šlo, jen se musí dělat silnější čáry 😉

pristela
31. dec 2011

Holky moje sladké 😀 želám vám
nech sa starosť všetka zruší
a nech vládne pokoj v duši.
Čo bolelo nech sa zhojí,
čo tešilo nech sa zdvojí.
Aby boli v novom roku
iba slzy šťastia v oku.
A nech sa vám každá sladkosť podarí!!! 😀

vlada111
31. dec 2011

@vecernicci supééér nápad, tak to vyskúšam. Mám robiť jednu tortu k 70 - ke jednej nóbl pani s kvetmi, urobila by som aj takéto motýle 😉

vlada111
31. dec 2011

@zuba veľmi milá tortička. Tieto vysoké a malinké sa mne poťahujú ťažšie, zvládla si to krásne.

vlada111
31. dec 2011

@desmodka krásne ako vždy 😉

alenv
31. dec 2011

@mamina1978 asi reaguju pozdě, ale dej do mrazáku pak vyšleháš.. taky se mi to stalo

mamina1978
31. dec 2011

@vecernicci tak uz mam konecne tu tortu v ladnicke 😝 Ale mascarpone skoncilo v kybli...totalne sa mi zgrclo a bolo nechutne mastne. Tak som sa rozhodla ,ze skoncim s experimentovanim ,ked chcem mat dnes tu tortu vobec hotovu. Ja som totiz zacala mojou prvou tortou v zivote len pred dvoma mesiacmi....takze som uplny zaciatocnik 😕 , a nevedela som iny recept, tak robim len z metroveho kolaca korpus a aj plnku 😅 .V poslednej torte som pridala do plnky tvaroch a nakrajane marhulky , ale nebolo to take jemnucke. A dnes som sa po tej katastrofe chcela vratit k moje plnke s metroveho.... a vtedy ma napadlo , ze ty si mi radila tu joghurtovu plnku, ale moj puding bol uz vtedy hotovy aj vychladeny. Tak som do toho nedala tvaroh , ale biely jogurt. Paaaani to je nebickova plnka ...taka lahucka bozska.... DAKUJEM ti a urcite najblizsie vyskusam aj tvoj presny recept na tu jogurtovu 😀
A ja hlupa som si vzdy myslela , ze jogurtova je kysla a tazka.....Este raz vdaka za rychlu pomoc.