Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
1. jan 2012

Ahojte šikulky.Všetko najlepšie Vám chcem popriať do nového roku.Vela sladkých tortičiek a spokojných detských očičiek.Nemám kedy tu ani pozrieť.Pár tortičiek som urobila ešte v starom roku.Dokonca som mala dve zákazky na silvestra. 😀 😀 😀 😀 😀 Tích smailíkov som robila na štedrý den aj tú striekačku.Podobalo sa to na smailíkov? 😕

vecernicci
1. jan 2012

@mia1111 tak já dělám vždycky 3D hasičské dorty, teď na sobotu dělám tři a dvě historický hasičský přilby 😝

vlada111
1. jan 2012

@pristela nooo tak to je super, to som zvedavá akú parádu vykúzliš 😉

mia1111
1. jan 2012

@vecernicci - ja som ešte nerobila žiadnu tortu 3D... A napr. čo som robila môjmu drobcovi na narodky vláčik z hmoty, tak sa s ním doteraz hráva 😀 . Tak možno aj s tým hasičským autkom sa bude môcť potom pohrať dotyčný chlapec (môj bratranec 😀 ) . No veď uvidím, či sa mi dačo vôbec podarí 😅

ikula2
1. jan 2012

Dievcata a super sikovne cukrarky prajem vam uuuuspesny novy rok 2012 nech vam usmev z tvari nikdy nezmizne, vela inspiracie na torticky a sikovne rucicky 🙂 .

vecernicci
2. jan 2012

@vinka super dortíky a to víš, že si jsou smajlíci podobný 😉
tak můj další Tomáš 🙂

jakelina
2. jan 2012

@vecernicci máš to krásné ty vláčky. Já jsem ho ještě nedělala a snad to ani nikdo nebude chtít. Mně to přijde hrozně složité. ☹

vecernicci
2. jan 2012

@jakelina houby složitý jen skládáš na sebe hmoty, já to dělám podle tohodle postupu, když chci větší http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=163&... a když chci jen z hmoty, tak dělám podle tohodle http://dorty.artmama.cz/masinka-tomas-mozna-se-... fakt to chce jen zkusit, já už ovce a mašiny dělám poslepu 😀

mrka2
2. jan 2012

@vecernicci krasny vlacik! no keby som aj ja mala taky postup pred tym... ja som ho tiez nevedela urobit.. 😖 furt som len odskakovala k internetu,ze ako to ten vlak vyzera 😝 ale uz som si ulozila tvoj link,keby naaahodou,ze niekto chce, co dufam,ze nie 😀
inak krasna torticka!!! 😵 😵 😵

jakelina
2. jan 2012

@vecernicci díky, vypadá to jednoduše, ale já na to vůbec nejsem. Kdyby to po mě někdo chtěl, tak z toho ani neusnu 😝 😀 😀

jakelina
2. jan 2012

Teď na sobotu mám udělat auto Volvo XC 90 a našla jsem sice nákres, ale neumím to zvětšit, aby se to vešlo na stránku. Vždycky se mi to rozmaže a nejsou vůbec vidět čáry. 😒 😒

vecernicci
2. jan 2012

@jakelina já si vždycky najdu fotku zepředu, zezadu a z boku a podle toho tvaruju, kluci rozbili tiskárnu (narvali do ní tolik autíček, že už odmítla pracovat i po vyndání 😀 ) tak takhle improvizuju 😉 a přijde mi lepší dělat přímo podle fotky, než podle nákresů, když dělám hasičský auta, tak si půjčím od kluků takovou encyklopedii has. aut a dělám už i určitý typy 😀

danciacik
2. jan 2012

ahojte cukráročky. Všetko dobré do nového roku vám želám šikovnice.
Ja som sem ani veľmi nestihla dôjsť ešte na Štedrý deň som odovzdávala 2 torty:

jakelina
2. jan 2012

@vecernicci snad něco vytvaruju. Paní je dost puntičkářka, už mi několikrát psala, že hlavně musí být vidět to logo Volvo a v tom zmenšení to vůbec nevím jak udělat. Nemám ani bílou barvu, abych to napsala, tak nějak budu muset improvizovat. Nejdřív chtěla jenom hrubé auto a kola prý mám namalovat čokoládou a pak mi poslala obrázek dortu jiného auta a pomalu chtěla, aby tam bylo i číslo motoru 😀 😝 😀

http://www.saabtuning.cz/volvo/profil.htm
Ono to logo je tak malinké, že se to na to snad ani nemůže vejít. ☹

danciacik
2. jan 2012

zabudla som fotky 😀

mizulienka
2. jan 2012

@vecernicci nadherny vlacik 🙂 mas prekrasne torty 😉

mrka2
2. jan 2012

@jakelina mne naslo to volvo ine to XC90... http://www.google.sk/search?q=volvo+xc+90&hl=sk... no ale nechcela by som robit 😝

jakelina
2. jan 2012

@mrka2 já jsem našla jenom ten znak, ne přímo ten typ auta. Já se na to taky netěším, brrrrrrrr. 😝

vecernicci
2. jan 2012

@jakelina já mám ty štětečky od vietnamců a jsou tam tři takové úplně slaboučké, že se s nima dá krásně psát, tak by to třeba šlo, no uvidíš to zmákneš, podle těch fotek co dala @mrka2 by to mělo jít dobře
@danciacik krásná želvička i ten křtinový 😉
@mizulienka děkuji ti moc, ale ještě pořád mám co zlepšovat 😀

bianca
2. jan 2012

kocky cafte.Tak aj ja dam sem svoju poslednu 2011 tortu na stretko

lucula73
2. jan 2012

pekný dník
aj a sa pripájam a želám všetkým šťastný,pohodový nový rok,veľa pekných tortičiek a radostí z detičiek 🙂

robila som aj ja jednu rýchlovku na krstiny medzi sviatkami,mala byť povodne iná,ale nebolo času 😉

lukika
2. jan 2012

ahojte do nového roku vám prajem veeľaaa zdravíčka šťastíčka lásky a veľaaaa zdaru pri pečení a zdobení vašich kráááásnych diel
babuľky nerobili ste niektorá kombajn? Nemáte prosím uložený fotopostup? na torty od mamy som nenašla a malý by chcel kombajn k narodkám

jakelina
2. jan 2012

@vecernicci štěteček bych i měla, ale nemám bílou barvu. Nikdy jsem ji nepotřebovala a už jsem si říkala, že to vytisknu z papíru a normálně to tam přilepím. Kousek potahovky s papírem vyhodí a bude.

vecernicci
2. jan 2012

@jakelina no vidíš, taky dobrý nápad, jen je nezapomenut na to upozornit, ale papír je přeci vláknina, ne? 😀 😀
já mám ještě takový ten extrudér, jak má různé nástavce a vytlačím si tím i hmotu úplně tenoučkou, že je jako silná nit, tím by to taky šlo 😉

mizulienka
2. jan 2012

baby, aku tortu by ste urobili 17 rocnej slecne...je to pubertiacka ale ze kludna 🙂 povedala jej mamina,
nemate nejake namety? nieco take ze moze byt aj trosku uletene 🙂

vecernicci
2. jan 2012

@mizulienka já bych udělala nějakou kabelku nebo jestli má oblíbený styl hudby, tak něco na ten způsob, já dělala minulý týden holčině k 19 narozkám beránka Timmyho 😀 😀 holt každý má jiný vkus 😉

mizulienka
2. jan 2012

@vecernicci dakujem, ale oni chcu nieco na ten styl, co som uz robila taku tu pasikavu s hviezdickami, len som myslela, ci nemate ulozene nejake inspiracie bud farebne, alebo vzorovo 🙂
no ale ano, ja som raz taku rozkvitnutu luku roibla pre 60 rocnu pani a bola z nej pif paf 🙂 kazdemu sa paci nieco ine 🙂

jakelina
2. jan 2012

@vecernicci a co to je extrudér, to neznám 😒

vecernicci
2. jan 2012

@mizulienka a co něco takového? navrch místo mimča dát třeba minikabelku nebo méďu http://www.flickr.com/photos/cakesuniquebyamy/4...

vlada111
2. jan 2012

@vecernicci krásne prepracovaný, super.