Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
2. jan 2012

@jakelina tohle je ono, buď se to jmenuje pistole nebo extrudér, jak kde a dělají se tím super vlásky i třeba lajna na fotbalové hřiště 😉 http://www.decomania.cz/katalog/zbozi/.-.-.-a-d...
@vlada111 díky, stromky jsem dělala vykrajovačkou na vločky, jen jsem je napíchala na párátka a stromek je jako živý 🙂

mizulienka
2. jan 2012

@vecernicci super dakujem pekne, pozeram, ze v celom albume ma take pasikave torty, tak nieco vyberiem 🙂

vecernicci
2. jan 2012

@mizulienka ale tahle je taková dívčí a mírně ulítlá, ta se mi strašně líbíh ttp://www.flickr.com/photos/cakesuniquebyamy/45496355... http://www.flickr.com/photos/cakesuniquebyamy/6...

mizulienka
2. jan 2012

@vecernicci aj mne sa tato paci, dakujem 🙂

vlada111
2. jan 2012

@vecernicci si sa vynašla. O tom to je, dôležitý je výsledok 😉

mizulienka
2. jan 2012

@vlada111 si poklad, dakujem 🙂 ten s kolieskami je nadherny, myslim, ze nieco take to bude 🙂 este raz vdaka.

lukika
2. jan 2012

babulky nemáte ten postup na kombajn neviem z čoho a ako ho mám vyrobiť chcela by som ho položiť na obdížnikovú tortu

jakelina
2. jan 2012

@vecernicci ty jsi poklad, hned jsem si to objednala, je to za super cenu a určitě se bude hodit. Teď jsem to tam hodinu projížděla a ještě jsem nakoupila sáčky, špejle atd... Zase pětistovka fuč. 😝

vlada111
2. jan 2012

@mizulienka no a páči sa mi, že je v podstate veľmi jednoduchý a vyzerá to super. Už sa teším na tvoju verziu 😉

jakelina
2. jan 2012

@anibas tady ten obrázek mám právě taky, ale neumím to zvětšit a vytisknout. Jsem prostě blbá. Zkoušela jsem to v malování i jinak a vždycky se to s tím zvětšením rozmaže a taky neumím oddělit ty dva pohledy na to auto a vytisknout každý na jiný papír. Když to ořežu, tak je to ještě horší. Poprosím manžela až přijde z práce

lussy23
2. jan 2012

@bianca krásne
@lucula73 - krásnučlká tortička
@danciacik - nádherné torty, najmä tá korytnačka
@vecernicci krásny vláčik
@vinka krásnučké tortičky

lussy23
2. jan 2012

@dm1 - krásnučké @mariann2 nádhera

jakelina
2. jan 2012

@pristela jéééé, to je supr, děkuju moc. Jak se znám, tak z toho stejně nakonec místo Volva bude kdoví jaký typ. Uf mám z toho nervy, kdyby chtěli nějaké auto, neurčitý model, tak to jde, ale takto když to má být co nejpodobnější, tak nevím nevím. 😝

lukika
2. jan 2012

baby ja už som zúfalá nič som nenašla iba jeden kombajn ale to je 3d torta célé popoludnie to tu prezerám ale moc mi to nejde sa tu tak nevyznám @vecernicci ty si sem tuším raz dávala tú ruskú stránku a tam bolo hocičo len neviem ako tam mám nájsť kombajn ak to prosím vieš tak mi to prooosííííím prezrad lebo som nič nenašla žiadny fotopostup

vecernicci
2. jan 2012

@pristela tak to je super, ukládám a využiju 😉
@lukika koukala jsem a nic nenašla, ale ještě mrnknu 😉
@jakelina ten jsem našla, ale @lukika chce figurku, ne?

jakelina
2. jan 2012

@vecernicci aha, tak to jsem si nevšimla. To pak jedině udělat podle nějaké fotky

jakelina
2. jan 2012

@vecernicci zrovna mi přišla odpověď z toho obchodu co jsem tam objednala, že mají inventuru a budou v provozu až příští pondělí. Ach jo. ☹

pristela
2. jan 2012

@jakelina aale prosim ta , zvladnes uplne v pohode , volvo je na dizajn uplne obycajne auto, problem budes mat akurat tak mozno napasovat tam tu mini znacku a to ides robit 3D abo len take male polozit na tortu?

ja mam modelovat pre toho mojho najmensieho , ale teda neviem ja este auta take male na tortu nerobila, len nedavno toho mc queena

vecernicci
2. jan 2012

@jakelina tak to je blbý, se asi nedočkáš, co? Já jsem taky nervózní, než mi doručí novou hračku 😀 právě zítra čekám pošťáka 😉

jakelina
2. jan 2012

@pristela 3D, ale já jsem tak schopná poznat od sebe jenom trabanta a mercedes. Tak asi tak 😀 😀 Tu mini značku tam normálně přilepím vytištěnou na papíře. Ona ji tam ta paní chce mít za každou cenu a takový mini nápis to by se mi asi nevešlo jinak udělat. Prostě to pak vyhodí a nebo sní 😀 😀 to už nechám na nich. 😀

jakelina
2. jan 2012

@vecernicci no právě, už jsem byla navnaděná, že budu mít pěkné stejnoměrné šulánky a nebudu muset válet v ruce 😝 😀

pristela
2. jan 2012

@jakelina pocuj ale tak to pojde v pohode to das aj hmotou ja robila tento seat, kamoska chcela taky maly, ma len 2kg, nastastie kolesa pre nu neboli dolezite 😀 len znacka seat / si das len tu znacku celu bielu hmotu, vezmes potravinarsku fixu a len vyfarbis pozadie na modro s tym ze vynechas biele pismena, s tou fixou to ide je hodne tenka pak som robila aj miniii napis na tento telefon, rucne z hmoty a slo to , to dáš a ak nie tak nalep z toho papieru 😉

pristela
2. jan 2012

@jakelina aach tieto obrazky tu su na ... 😀 ak chces mrk na fb , ja tam vzdy pozeram tie vase torticky bo tu je to des prťave 🙄 https://www.facebook.com/media/set/?set=a.16989...

lamps
2. jan 2012

Ahojte cukráročky, želám Vám všetkým požehnaný a pokojný nový rok 2012, naplnený radosťou, šťastím, zdravím a láskou 🙂 😅.

Je tu v reči extrúder tie, ktoré ho máte ako sa s ním robí? Myslím, či sa hmota z neho dobre vytláča alebo to ide tak ťažko, že si radšej ani nekúpim 😀. Ja zatiaľ používam len lis na cesnak a už som dva úplne zničila 😀

jakelina
2. jan 2012

@pristela no vidíš, to by mě nenapadlo, to je super vychytávka. No ty tu hlavu nenosíš zbytečně na krku 😀 😀 😀

jakelina
2. jan 2012

@lamps nestraš, já právě doufám, že to s tím půjde líp než s tím lisem 😀