Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
2. jan 2012

@jakelina já právě dělám jen mléčný marcipán a tak se bez běloby neobejdu, ale ta sypká je úplně super a když se rozředí alkoholem, tak s ní jde malovat bíle 😉

jakelina
2. jan 2012

@alenv tak to máš super zkušenosti, mně to trvalo měsíc, pořád na něco čekala až jí to přijde. Měla to zaplacené víc jak tři týdny a pořád nic 😒

alenv
2. jan 2012

@jakelina a máš s ní zkušenost? Je lepší než ta prášková? Mě štve vždycky to poštovný sakryš

jakelina
2. jan 2012

@vecernicci když já teď nemám peníze na nakupování a jenom jednu věc se mi nechce kupovat, kvůli poštovnému. 😒

alenv
2. jan 2012

@jakelina fakt 😕 😕 jaj já jí tenkrát napsala, že to potřebuju do čtvrtka jestli to stihne, napsala mi, že ano tak jsem řekla, že to chci a fakt jsem to měla. A tak už od ní neobjednáváš?

jakelina
2. jan 2012

@alenv já ji ještě neměla a poštovné mě taky štve. Zrovna jsme platili 20 000 školné na VŠ synovi a je po vánocích. 😠

pristela
2. jan 2012

@mariann2 suprova motorka, si sa fakt vyhrala 😉 ja tiez milujem smotanoveee, prosim ta co mas pod tou potahovkou 😕 na smotanu si ju asi nepolozila, či?

@zlatat moj maly ma teraz 5.1. narodky , ale akosik mam obavy o tu jeho torticku 😅 u nas je to tak ako v porekadle: šusterove deti chodia bose 😅 😅 😅

alenv
2. jan 2012

@vecernicci no právě já taky dělám mléčný marcipám a fakt se mi nelíbí, že to není uplně bílé.. já to prostě objednám.. prosim tě a použila jsi i tu tekutou někdy? Já nevim kterou

jakelina
2. jan 2012

@alenv jo objednávám, ale chce to pevné nervy. Asi záleží co si objednáš, holky ze Slovenska taky čekaly strašně dlouho a ještě mi poslala špatné perly, jiné než jsem chtěla. Tak jí to musím poslat zpět a čekat na nové 😠

jakelina
2. jan 2012

@pristela chudě, tak mu kup alespoň nějakou v marketu 😀 😀

alenv
2. jan 2012

@jakelina no mi povídej já jsem po Vánocích vyštavená a ještě mi začal chodit jen rodičák.. ještě, te chlap aspon slušně vydělá nebo nevim

jakelina
2. jan 2012

@alenv vynásob si náklady na jedno dítě čtyřma a jsi u nás doma 😀 😀 😀

alenv
2. jan 2012

@jakelina ježiš tak to jsi mě vystrašila.. já objednávala asi tři věci.. hm tak to si asi předem zjistit zda to má skladem, ale pak jsou i webovky se stejným zbožím

alenv
2. jan 2012

@jakelina hahahah vy ještě žijete 😀 😀 😀 😀 😀 hele my jsme strašně rozmlsaný, takže je těžké se uskromnovat... 😅

zlatat
2. jan 2012

@pristela 😀 😀 😀 😀
Inak ja tiež neviem, čo môjmu mužovi urobiť ... chcel tortu s kvetom mučenky - ale to sa mi zdá príšerne piplavé a nechce sa mi do toho púšťať 😒

jakelina
2. jan 2012

@alenv to věřím, já žiju od výplaty k výplatě už dvacet let, tak já už bych asi jenom musela chodit nahá, kdybych se chtěla víc uskromnit. 😀 😀

jakelina
2. jan 2012

@zlatat a jak vypadá mučenka???

alenv
2. jan 2012

@jakelina no snad ti to jednou děti vrátí 😀 já to tak měla taky, když jsem byla u maminky, sestra na vysoký já na střední a ona sama...ale obě máme vysokou a za to jsem jí dodnes vděčná..

pristela
2. jan 2012

@jakelina by mi to otrepal o hlavu, bo maly fracek, že: ja som si toltu u teba vybjednal 😀 už lok dopledu !!!! 😅 😅 😅 😅

aj ja som na na to z MMB cakala hoooodne dlho ☹ a tiez som to mala uz aj dlho zapaltene ani na maile vtedy neodpovedala a ked odpovedala tak, ze ma novy tovar nech este popozeram ci nieco nechcem 😠 som vtedy tiez ponahlala s perlami a nic , nakoniec ma zachranila lusil a poslala mi na požicanie 😉

pristela
2. jan 2012

@zlatat to mas stastie, ze chlap chce s kvetom , váž si toho !!! 😝 😀 to ja by som si tu s kvetmi ani neškrtla 🙄 maly si vybral s mojim postrcením 😀 tu krivu tortu - ohnivúúú 😀 😀

zlatat
2. jan 2012

@jakelina http://www.google.sk/search?q=passionflower&hl=...

@pristela keby ale ten môj nebol prieberčivý 😖

jakelina
2. jan 2012

@pristela já vím, ten strom si pamatuju už dlouho 😀 😀
@alenv no vždyť jo, kluci jsou fajn a chodí už od 13 let na brigády, tak si sami platí takové ty svoje kina, dárečky holkám a paušál na telefon. Prostě si musí o prázdninách na to vydělat a snažit se i sami a to se jim určitě bude hodit.

vecernicci
2. jan 2012

@alenv já používám jen tu práškovou, ta tekutá prý mění konzistenci hmoty, ale to ta prášková trošku taky, ale dělá se s ní v pohodě 😉
s penězma mi ani nemluvte, jsem 5 měsíců bez práce a nemůžu nic sehnat, ještě že manža solidně vydělává a já mám něco za dortíky 😝

jakelina
2. jan 2012

@zlatat tak to je krásný květ a jak budeš dělat takové ty tenoulinké okvětní lístky, vypadá to skoro jako nitě 😀 😉

vecernicci
2. jan 2012

@zlatat říká se, že komu doma kvete mučenka, tak to nosí neštěstí, to je taková pověra, ale marcipánová neublíží 😀

zlatat
2. jan 2012

@vecernicci do kelu, to mi ani nevrav - minulý rok nám v dome zakvitla a ten rok bol pre nás najhorší aký sme mali - 2x sme prišli o bábätko ☹
@jakelina kašlem naň, je to makačka a neviem ako by som ich mala robiť 😖

jakelina
2. jan 2012

@zlatat však ty mu uděláš něco jiného a krásného. 😉
Já jsem to teda neslyšela tady tu pověru.

vecernicci
2. jan 2012

@zlatat mně o té pověře říkala babička, že se to prý kdysi říkalo, že jim taky kvetla a něco se stalo, už si nepamatuju co, ale pak ji dali pryč
a s miminkama je mi to líto, vím jak ti je, já jsem měla jednou mimoděložní a přišlo se na to za pět minut dvanáct, už mi praskl vejcovod 😢 ☹

zlatat
2. jan 2012

@vecernicci to ma mrzí 😢 ... ešteže na to prišli a nedošlo k najhoršiemu

vecernicci
2. jan 2012

@zlatat mamka mi vždycky říká, ať se nestresuju, že to asi mělo být, že co je mi souzený, tak se stejně stane a tak nějak tomu věřím, něco zlý je vždycky pro něco dobrý, člověka to posune dál 😉