Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

brumka
3. jan 2012

@katy1979 idem tam mrknut snad najdem vsetko co potrebujem som uplny zaciatocnik

mariann2
3. jan 2012

@mia1111 k orechovému korpusu sa mne najviac hodí parížsky čokoládový, ale dobrý je aj salkový 🙂

jakelina
3. jan 2012

@brumka hodně podobné pravému marcipánu je tohle http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=48085300&tab=5

kvojtanikova
3. jan 2012

baby mate odskusany recept na tvarohovy krem? Mam kupene 2 vanicky makkeho tvarohu (ten uplne makky ako mascarpone, nie hrudkovy) a chcela by som urobit kakaovy korpus, nejaky tvarohovy krem a do toho broskyne. Chcela by som aby to chutilo ako Milacik nejako ten krem - mate dobry recept? Dakujem. A este ako potahujete torty tak aby boli boky rovne? Uz som to skusala viackrat, ale vzdy musim mat aspon 2 "zalozky" na boku, aj som si vyvalkala marcipan na vacsiu velkost, ale vzdy ked ho dam navrch, z jednej strany ho pekne potiahnem dole ale potom ako robim dookola, nijakovsky sa mi to neda tak ponatahovat aby bol vsade rovny, mate na to nejaky trik? Dakujem.

brumka
3. jan 2012

@jakelina ja som nasla toto, tak ja som zaciatocnik tak neviem aky ma byt pravy ale su tam original mandle, to je riadne nizka cena, v obchode 100g kupim draho. recept na korpus mi da kamaratka, tak uvidim ci sa mi podari

mizulienka
3. jan 2012

@kvojtanikova tak tento je 100%, my sa ho nevieme dojest, snad bude chutit aj tebe, v recepte je, ze pani dava aj hrudkovy tvaroh, ja davam iba ten kremovy.

SVIEZA TVAROHOVA PLNKA OD JUDIT
Uvar si normalnu hustu pudingovu kasu z 500ml mlieka, 1 vanilk. cukru a 2 zlatych klasov. Vymiesaj si 250g masla s vanilk. cukrom a praskovym cukrom ( podla potreby) , pridaj 500g tvarohu ( ja som dala 1 jemny a 1 jemne hrudkovity z Lidla ) , citronovu koru. Do tohoto opatrne primiesaj vychladnuty puding a poriadne vyslahaj.

katy1979
3. jan 2012
kvojtanikova
3. jan 2012

@mizulienka dakujem, ten vyzera dobre, mam nan aj vsetky potrebne suroviny, len sa este spytam - robis ho z celej davky na 1 obycajnu 26cm tortu 2x prerezanu? Lebo mne sa zda ze ho bude hrozne vela, ked beriem ze tam je 1 kg surovin a nerada by som vyhadzovala, lebo mi je to luto aj penazi aj celkove jedlo nerada vyhadzujem.

mia114
3. jan 2012

AHOJTE BABULKY
Na zaciatok VAM chcem popriat stastny Novy rok, veeeela zdravicka a vela kraasnych torticiek v tomto roku
😵 som tu po strasne dlhej dobe, nejka nemam kedy Vas citat, kedze uz som naspat v robote po materskej. Ani torty nemam kedy robit ☹ akurat teraz budem mat torsku viac volna tak idem spravit 2torty asipo mesiaci 😅 tak snad mi to este pojde 😀
urcite ste vsetky napiekli kraaaasne torticky za tu dobu , tak vam aspon takto posielam like 😵

anibas
3. jan 2012

@kvojtanikova bude veľa - na 500 g tvarohu, daj 250 ml puding smotanový resp. Zl. klas + namiesto masla daj želatínu Dr. Oetker za studena a budeš mať akurát na 26 cm 😉 môžeš ešte nastruhať čoko Margot

mia1111
3. jan 2012

@mariann2 - dík a salkový myslíš len skaramelizované salko vyšľahať s maslom, či aký?

mizulienka
3. jan 2012

@kvojtanikova ja mozno davam viac plnky, ale ja robim z celej davky na 26 formu a ostane mi do polovice malej mysticky.

mariann2
3. jan 2012

@mia1111 ja robím karamelové salko, maslo a karamelový puding, ale možeš aj salko a maslo len, niektoré baby to tak robievajú, mne sa to bez pudingu zdá príliš sladké

kvojtanikova
3. jan 2012

@anibas zelatinu nemam doma, myslis ze keby som dala len tu polovicnu davku pudingu tak by to tieklo? A ked jednoducho zo vsetkeho dam polovicu? 1 tvaroh, 250ml pudingu a nejakych 200g masla?

mia1111
3. jan 2012

babulky, a ešte nejaký osvedčený recept na nie suchý orechový korpus máte? Ja som našla na mmb jeden, ešte som neskúšala orechový, tak to bude premiéra, len či sa vydarí... Ide doňho: 6 vajec, 350 g prášk.cukru, 250 g polohrubej múky , 150 g mletých orechov, 1 vanilkový cukor ,1 PDP, 10 PL vody, 1 PL rumu, 2 PL oleja.... čo myslíte? Tento by mi mal aj vyjsť do 26cm formy... ale ak máte nejaký lepší, tak šup s ním, chcem sa pred babkou blysnúť 😀

mia1111
3. jan 2012

@mariann2 - tak radšej nechcem moc sladké, skúsila by som s tým pudingom, dáš mi presný postup? Koľko mlieka na puding? 250ml? Aj cukor, či už radšej nie? 😅

mizulienka
3. jan 2012

@kvojtanikova podla z polovicnej davky na 26 formu je velmi malo.

kvojtanikova
3. jan 2012

@mizulienka no dobre, skusim to teda z celej, vsak hadam to pojeme ked zostane, mozno by to krpec jedol s piskotami ako milacika. Dakujem, vecer sa do toho pustim.

dm1
3. jan 2012

@kvojtanikova ja robim tvarohovu uplne jednoducho len vyslaham 2 slahacky s 2 lyzicami pras. cukru a vanilkovym cukrom davam aj stuzovac pre istotu a potom zamiesam s jemnym tvarohom. rychle a vyborne

mizulienka
3. jan 2012

@kvojtanikova ja to vzdy vypotrebujem na 26 formu, vravim, ze troska mi ostane, ale ja davam asi viac kremu 🙂
vyskusaj ho, on je fakt vyborny.

mia1111
3. jan 2012

@dm1 - Dani, Ty by si mi neporadila ten orechový korpus? 😉 A ozaj, pošli mi to č.účtu potom... 😉

katy1979
3. jan 2012

@kvojtanikova ja ho tiez robim z celej a ostane mi tak za plnu malu kompotovu misku. ale u nas sa zje este ked tam malemu visne dam tak je po kreme

mariann2
3. jan 2012

@mia1111 1 karamelové salko, 350g masla, 300ml mlieka, 1 karamelový puding, skús 🙂 a orechový korpus robím bohušov nadstavovaný, len tam dám orechy a o toľko menej múky

mia1111
3. jan 2012

@mariann2 - jéééj, ďakujem, takto to ja potrebujem 😀

mia1111
3. jan 2012

@mariann2 - kukla som ten nastavovaný bohušov, ale to je do veľkej formy z 10tich vajec, myslíš, že do 26cm formy by stačilo povedzme zo 6tich? Ide doňho menej cukru, ako do toho, čo som písala ja, tak možno by som radšej skúsila tento.... lebo nechcem, aby mi korpus vyšiel sladký 😒

dm1
3. jan 2012
mia1111
3. jan 2012

@dm1 - jéééééj, ďakujeeeeem,tento je aj s kávou, akurát sme boli na silvestra na oslave a oslávenkyňa mala tortu - v korpuse som jemne cítila kávu a bolo to super 😵 . A s akým krémom kombinuješ Ty ten korpus?

jakelina
3. jan 2012

Holky co hodně děláte kytičky, je tady to k něčemu??? Já nemám žilkovače, tak nějaké hledám, já ani nevím co jsou to středy květů, jak je tam napsáno. To jsou třeba u kopretin ty žluté středy???Asi se ptám jak blbec, ale fakt nevím a já to rýhuju kosticí nebo mám vykrajovátko třeba na břečťan a to udělá i ty žilky.
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=51087122&tab=4

mia1111
3. jan 2012

@dm1 - a to dávaš do korpusu meltu, alebo klasika zrnkovú-zalievanú kávu? Meltu nemám, odkedy nekojím, tak ma ani nenapadlo ju kupovať 😀

mia1111
3. jan 2012

@jakelina - joj, ja neporadím, lebo kvietky som okrem ružičiek ešte neskúšala, hlavná vec, že už mám doma aj drôtiky, aj flor.pásku, ale nejak sa mi do toho furt nechce 😀 . A žilkovače ja mám len základný z floral-sady, tej lacnej čínskej 😅 . Tieto vyzerajú dobre, ale neviem, mne sa to zdá drahé 😅 , či nie? 😅 😉